x-kom hosting

problem z uruchomieniem latopa po usunieciu plikow z c

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: madzialex ,
iska149
utworzono
utworzono (edytowane)

 witam. Wczoraj po informacji,iz mam 4gb wolne z 70 na dysku c usuwalam pliki z folderu program data( mialam program files,pliki programow i program data a w kazdym byly podobne pliki wiec pousuwalam niektore) j

dzis probowalam urichomic komputer,pojawilo sie okno naprawy systemu windows,odzyskiwanie utraconych plikow. Probowalam uruchomic komputer,ale pojawialo sie uruchamianie,po czym ekran lekko sie podswietla i nic sie nie dzieje.po paru minutach gasnie

robowalam uruchomic ostatnia dobra konfiguracje oraz tryb awaryjny,jednak dalej nie udalo sie uruchmic komputera
Prawdopodobnie usunelam wazne pliki. Prosze o pomoc. Mam lenovo g560 win7

jak zrobic format zeby nie stracic plikow na c,zeby tylko uzupelnic brakujace ?

Edytowane przez iska149

madzialex
komentarz
komentarz

Hm, to mi przypomina mój pierwszy komputer i porządek pod tytułem - "ile śmieci na tym C, wyrzucę je na D, a tu zostawię tylko gry" :E

 

Proponuję przywrócenie systemu, tyle że możesz stracić dane (tzn. te z C na pewno stracisz), bo czytałam, że OneKey w Lenovo robi psikusy w postaci przywracania całego dysku do fabrycznego stanu czyli jedna partycja systemowa. Aby to uruchomić trzeba wcisnąć zamiast włącznika ten przycisk:

 

onekey_recovery.jpg

 

Jeśli chcesz zrobić kopię zapasową tego, co masz na innych partycjach, najmniej inwazyjnym rozwiązaniem jest płyta z Ubuntu Live, tylko trzeba mieć jeszcze jakiś dodatkowy dysk, aby to wszystko sobie zgrać.

  • Dobra wypowiedź 1
r102
komentarz
komentarz

System padnięty na skutek pochopnych decyzji użytkownika. Zdarza się. Nie ma się co nim przejmować.

 

Jedno pytanie: masz na dysku jakieś ważne lub sentymentalne dane ?

  • Dobra wypowiedź 1
iska149
komentarz
komentarz

Ale wlasnie na tym c mam baardzo wazne pliki inie moge tego stracic. Da sie to jakos zachowac?
Jestem juz bliska rozpaczy:(
Chodzi o to ze na obu tych dysksch msm wazne rzeczy i nie moge ich stracic

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Nagraj sobie na płytę Ubuntu. Ustaw w biosie bootowanie z CD. Wybierzesz tryb bezinstalacyjny i bedziesz miała dostep do dysku.

Jeszce prościej wymontować dysk i podpiąć np. do peceta

 

Masz płytę instalacyjną z Windowsem?

Edytowane przez Zayfi
  • Dobra wypowiedź 1
iska149
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziekuje za odpowiedz.Plyte mam,ale ten windows nie jest zgodny z tym ktory mialam wgrany jak kupowalam laptopa,ponadto nie wiem czemu nie jest zgodny bo nazwa jest taka sama. Taka naklejka tylko byla na spodzie laptopa jak nizej
A daloby sie utworzyc partycje z mojego dysku G ktory ma 320gb z czego zajete jakies max 30 gb tak zeby nic nie zniknelo? I na tym zainstalowac system

Edytowane przez iska149
Zayfi
komentarz
komentarz
Plyte mam,ale ten windows nie jest zgodny z tym ktory mialam wgrany jak kupowalam laptopa,ponadto nie wiem czemu nie jest zgodny bo nazwa jest taka sama.

 

Wersja systemu nie ma znaczenia. Prawdopodobnie masz inną architekturę systemu. Nie wiesz jaki masz teraz system na dysku 32bit czy 64?

 

A daloby sie utworzyc partycje z mojego dysku G ktory ma 320gb z czego zajete jakies max 30 gb tak zeby nic nie zniknelo? I na tym zainstalowac system

 

To moim zdaniem zbyt ryzykowna zabawa.

 

Masz drugi komputer i pendraiwa?

  • Dobra wypowiedź 1
  • Rekomendowana odpowiedź
madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziekuje za odpowiedz.Plyte mam,ale ten windows nie jest zgodny z tym ktory mialam wgrany jak kupowalam laptopa,ponadto nie wiem czemu nie jest zgodny bo nazwa jest taka sama. Taka naklejka tylko byla na spodzie laptopa jak nizej
A daloby sie utworzyc partycje z mojego dysku G ktory ma 320gb z czego zajete jakies max 30 gb tak zeby nic nie zniknelo? I na tym zainstalowac system

 

Najlepiej zrób tak:
1. tak, jak Ci radziłam ja i Zayfi, wypal płytę Ubuntu Live - http://ubuntu.pl/pobierz.php
2. ustaw w BIOSie start systemu z CD
3. jak wystartuje Ci Ubuntu wybierz wypróbuj, bez instalacji
4. tak mniej więcej będzie wyglądać pulpit:

https://www.youtube.com/watch?v=Qp4QNx5YK_0
a) wejdź w katalog domowy - na filmie 1:18
b) w nowootwartym oknie po lewej stronie są szare ikonki z nagłówkiem "urządzenia" - tam powinny być Twoje dwie partycje

c) wejdź w partycję C i skopiuj z niej na D wszystko to, co Ci jest potrzebne. Jakby nie było miejsca na D, to usuń to, co zbędne. Jednym słowem - masz zrobić tak, żeby po skopiowaniu nie było Ci już nic żal z dysku C. Jeśli chcesz się dostać do swoich plików, musisz wejść w folder: C:\Użytkownicy (lub Users)\nazwa Twojego użytkownika\X - zamiast iksa będziesz mieć obrazy, dokumenty, pulpit, muzykę i wideo. Jeśli masz dodatkowo jakieś jeszcze swoje ważne foldery na C, to też oczywiście je skopiuj.

d) jak już wyczyścisz dysk C, możesz wyjść z Ubuntu i wtedy odpalić instalatora Windows 7 Home Premium OEM z płyty (na tę wersję systemu masz przynajmniej naklejkę)

4. po wystartowaniu instalatora wybierz najpierw dysk C, sformatuj go, a potem zainstaluj na nim system

 

Jeśli zrobisz wszystko tak, jak powyżej, będziesz mieć kopię potrzebnych plików z dysku C, postawisz na nim nowy system i nie utracisz niczego z dysku D.

Edytowane przez madzialex
  • Dobra wypowiedź 1
iska149
komentarz
komentarz

Hej! Dziękuję Wam za odpowiedzi :) Jesteście nieocenieni :)

Tylko, że zrobiłam inaczej,bo za późno przeczytalam ostatnią wiadomość..zrobiłam tak, na pena przyjaciel mi dał linuxa,odpaliłam to poprzez  f12 przy starcie i przez linuxa dostałam się do dysku C, wszystko skopiowałam na dysk D ,łącznie z AppData,dzięki czemu potem odzyskałam zakładki do Chrome. Zainstalowałam z płyty win7 na C,a dane wszystkie zachowane :D 

Dziękuję Wam jeszcze raz! 

Pozdrawiam Wszystkich 

Wesołych Świąt!

madzialex
komentarz
komentarz

Tylko, że zrobiłam inaczej,bo za późno przeczytalam ostatnią wiadomość..zrobiłam tak, na pena przyjaciel mi dał linuxa,odpaliłam to poprzez  f12 przy starcie i przez linuxa dostałam się do dysku C, wszystko skopiowałam na dysk D ,łącznie z AppData,dzięki czemu potem odzyskałam zakładki do Chrome. Zainstalowałam z płyty win7 na C,a dane wszystkie zachowane

E tam, prawie tak samo. Żadna różnica, skąd wzięłaś Linuksa. Fajnie, że działa.

 

Również Wesołych (jakżeby inaczej, jak się udało cenne dane uratować)! :)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.