x-kom hosting

BSOD Sony Vaio SVE14 po instalacji sterowników

Esperanz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam Sony Vaio sve14a1v1ew, win 7 hp 64 po formacie zacząłem instalować sterowniki, gdy uruchamiałem komputer ponownie wyskoczył bluescreen niestety był za szybki i nie wiem co na nim było podczas kolejnego uruchomienia miałem opcje naprawy systemu(przywracania) oraz normalnego uruchomienia tylko przywrócenie coś pomaga ale trace sterowniki help :/ sytuacja nie dzieje się zawsze tylko przy losowych sterownikach/aktualizacjach

Youki
komentarz
komentarz

Czyli obecnie możesz uruchomić system operacyjny czy nie ?

 

Od czego dokładnie te sterowniki instalowałeś ? 

Esperanz
komentarz
komentarz

mogę jeśli wezmę opcje naprawy systemu przywracanie do wcześniejszego punktu, sterowniki były losowo instalowane

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli możesz to spakuj pliki z folderu Minidump (jeśli jakieś będą) i wrzuć na jakiś upload. 

Zayfi
komentarz
komentarz
sterowniki były losowo instalowane

 

Przy każdej instalacji sterownika tworzy sie punkt przywracania systemu. Bardzo łatwo cofnąć system do momentu kiedy instalacja sterownika nie poskutkowała bsodem.

 

Ale podaj plik minidump, niech Youki go przejrzy.

Esperanz
komentarz
komentarz

nie wiem co sie stało ale tym razem zainstalowałem wszystkie sterowniki bez problemu :D zainstaluje też aktualizacje i zobacze czy coś wyskoczy

Youki
komentarz
komentarz

Jakby coś wyskakiwało to wiesz co robić.

 

spakuj pliki z folderu Minidump
Youki
komentarz
komentarz

Zainstaluj sterowniki do zintegrowanej karty graficznej pobierając sterowniki ze stronki Intela. 

Youki
komentarz
komentarz

Próbowałeś ze starszą wersje ?

 

Oczywiście sterownik usuwasz z menedżera urządzeń ? 

Esperanz
komentarz
komentarz

ze starszą wersją nie próbowałem, ooo nie usuwałem go  myslałem ze się kasuje podczas przywracania systemu do wcześniejszego punktu, a powinienem też skasować sterownik od głównej karty graficznej (amd)?

Youki
komentarz
komentarz

Nie, chodzi o sterowniki od zintegrowanego układu graficznego. 

Esperanz
komentarz
komentarz

kasowałem instalowałem nowe stare błąd nadal wyskakuje (dla pewności na stronce intela znalazłem sterownik Intel hdgraphics 3000 gdybym miał np. 4000 to zainstalował by się ?)

Youki
komentarz
komentarz

Raczej nie, chociaż nie testowałem. 

Esperanz
komentarz
komentarz

nie miałem pewności i pobrałem też do 4000 i nie zainstalował się, ciągle podczas ponownego uruchamiania się po instalacji wyskuje bluescreen :/

Youki
komentarz
komentarz

A jak nie instalujesz sterowników do integry to normalnie się uruchamia ?

Esperanz
komentarz
komentarz (edytowane)

dokładnie, teraz zainstalowałem je jeszcze raz (jakiś pakiet sony amd +intel) i bluescren wyskoczył, tylko ze już przywracanie systemu nie daje nic :/ kolejny raz formata trzeba zrobić :/ bez sterowników od integry działa wszystko ok ale jak uruchamiam aktualizacje to coś się pobiera i znowu wyskakują


zrobiłem formata i zaraz po formacie spróbowałem zainstalować tylko i wyłącznie sterowniki od karty zintegrowanej jest bluescreen ale doszedł efekt taki że przywracanie (naprawa) systemu nie daje rady i wychodzi na to ze trzeba zrobić kolejnego formata...

Zayfi
komentarz
komentarz

daj sobie spokój z tym lapkiem, grafika padła skoro nie można zainstalować sterów

Esperanz
komentarz
komentarz

to teraz ważniejsze pytanie czy formatem lub czymś takim ja mogłem ją uszkodzić?

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie,  w ten sposób sie nie da uszkodzić karty.

Esperanz
komentarz
komentarz

Eh.. czyli co wymiana płytki?

Youki
komentarz
komentarz

Opłacalne to niezbyt będzie.

Esperanz
komentarz
komentarz

więc jakie rady?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.