x-kom hosting

Jak usunąć ostatnio przeglądane aukcje?

Alessandro_DK
utworzono
utworzono

Panowie, co zrobić, żeby mi nie wyświetlało na allegro okienek z ostatnio oglądanymi aukcjami? Szlag mnie trafia przez te wszystkie ciasteczkowe ustalenia i inne tego typu bo nawet prezentu nie można nikomu w tajemnicy zamówić.

Powiem tylko że korzystam z Firefoxa i usunąłem ciasteczka z dzisiaj wraz z historią, pamięcią podręczną, danymi formularzy itp. czyli właściwie wszystko, a i tak wyświetlają się na allegro na samym dole te aukcje.

Jest jakiś sposób poradzenia sobie z tym?

 

I pytanie dodatkowe: czy nawet po usunięciu ciasteczek i całej reszty, będą się pojawiać na różnych facebookach i innych reklamach te produkty, które oglądałem, czy poza tym nieszczęsnym allegro usunięcie ciasteczek usuwa problem?

 

 

Z góry dzięki

AntekSA
komentarz
komentarz

Cześć! Nie wiem co u Ciebie się stało, ale u mnie (FF 34.0) usunięcie wszystkich ciasteczek Allegro pomogło. Dla pewności wyjdź z Allegro, następnie przez Opcje > Prywatność w FF wejdź do okienka z ciasteczkami, jako filtr napisz "allegro", zaznacz wszystkie, które się pojawią - jakies 25 chyba, i naciśnij Usuń. Powinno zadziałać.

Pzdr, ASA

Alessandro_DK
komentarz
komentarz

Cześć! Nie wiem co u Ciebie się stało, ale u mnie (FF 34.0) usunięcie wszystkich ciasteczek Allegro pomogło. Dla pewności wyjdź z Allegro, następnie przez Opcje > Prywatność w FF wejdź do okienka z ciasteczkami, jako filtr napisz "allegro", zaznacz wszystkie, które się pojawią - jakies 25 chyba, i naciśnij Usuń. Powinno zadziałać.

Pzdr, ASA

 

 

 

Dzięki za odpowiedź, mam jednak problem bo niby też mam FF 34.0 ale nie mogę nigdzie znaleźć tego okienka z ciasteczkami w "Prywatność" gdzie mógłbym wpisać to allegro. Mam tylko aktywny napis "Można usunąć historię lub pojedyncze ciasteczka" i klikając w niego wyświetla mi rzeczy do zaptaszkowania które mam usunąć czyli właśnie ciasteczka, historię, dane formularzy etc. a także jak dużo usunąć czyli czy z ostatniej godziny, tygodnia, miesiąca, czy też całą itp., ale nie mam żadnego pola do wpisania o którym mówisz...

  • 2 lata później...
Anawa
komentarz
komentarz
Dnia 26.12.2014 o 01:40, Alessandro_DK napisał:

niby też mam FF 34.0 ale nie mogę nigdzie znaleźć tego okienka z ciasteczkami w "Prywatność" gdzie mógłbym wpisać to allegro. 

Musisz się upewnić, czy rzeczywiście korzystasz z programu Mozilla Firefox czy może jest to Google Chrome.

 

W przypadku najnowszej wersji Firefox'a instrukcja usuwania poszczególnych ciasteczek jest następująca:

Cytuj

 

Usuwanie ciasteczek pojedynczych witryn

Aby usunąć ciasteczka jednej witryny:

  1. Naciśnij przycisk menu 1.png.8b036add16bee8091a324bce48da1d00.png i wybierz Opcje.
  2. Wybierz panel Prywatność i bezpieczeństwo i przejdź do sekcji Historia.

  3. Z menu rozwijanego elementu Program Firefox wybierz opcję: będzie używał ustawień użytkownika.
    2.png.34204b05d68441e8f069405dc08eb50f.png
  4. Naciśnij przycisk Wyświetl ciasteczka…. Zostanie wyświetlone okno Ciasteczka.
  5. W polu Szukaj: wpisz nazwę witryny, której ciasteczka chcesz usunąć. Zostaną wyświetlone ciasteczka, które pasują do kryteriów wyszukiwania.
  6. Z listy wybierz ciasteczka, które chcesz usunąć i naciśnij przycisk Usuń zaznaczone.
    3.png.d934bed667ad8a1636bbd678141fc038.png
    Porada: Zaznacz pierwsze ciasteczko i naciśnij Shift + End by zaznaczyć wszystkie ciasteczka na liście.
    • Wybierz pierwsze ciasteczko i naciśnij klawisze Shift+End, aby zaznaczyć wszystkie ciasteczka.
  7. Naciśnij przycisk Zamknij, by zamknąć okno Ciasteczka. Zamknij stronę about:preferences.

 

 

Źródło: https://support.mozilla.org/pl/kb/usuwanie-ciasteczek#w_usuwanie-ciasteczek-pojedynczych-witryn 

 

Natomiast dla Google Chrome instrukcja jest następująca:

 

Cytuj

Usuwanie wszystkich plików cookie

  1. Otwórz Chrome na komputerze.
  2. W prawym górnym rogu kliknij Więcej 4.png.dd04e2812a9566bac921e75a066d0812.png 5.png.7638e4b61a5182086a04c4a1361c3e2a.png Ustawienia.
  3. Na dole kliknij Zaawansowane.
  4. W sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” kliknij Ustawienia treści.
  5. Kliknij Pliki cookie.
  6. W sekcji „Wszystkie pliki cookie i dane stron” wyszukaj nazwę strony.
  7. Na prawo od strony kliknij Usuń 6.png.48ceae91326abe24e66eabfa94f52ea4.png.

 

Źródło: https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=pl

 

 

chrome.png

  • 1 rok później...
le0n@op.pl
komentarz
komentarz

Trzeba wejść na ,,Moje konto'' w Allegro --> Po lewej kliknij w ,,Personalizacja'' --> znajdź ,,Profilowanie'' a poniżej jest napis ,,WŁĄCZ'' --> po kliknięciu zrobi się WYŁĄCZ - i już masz problem z głowy. Teraz tylko wyłącz komp a po włączeniu problemu nie będzie - proste dla osób średnio zaawansowanych.

Powodzenia 

LEON L.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.