x-kom hosting

formatowanie skompresowanego

karol_zuko
utworzono
utworzono

Witam!!

chcę "wskrzesić swój stary komputer i oczywiście nowy windows chce wgrać. w związku z tym, że komp jest bardzo stary (pc 166 mHz+32 RAM) tylko i wyłącznie win98 wchodzi w grę.

początkowo był problem z samą instalacją-wyskakiwał jakiś błąd, i prosił o włączenie scandiska w dosie. dodam, ze mam skompresowany dysk i istnieje "host dla c H:" skanowanie dysku hosta powiodło się, ale dysku c nie, musiałem edytować wpisy w plikach autoexec.bat i config.sys. skanowanie powiodło się i windows został zainstalowany. jednak komp chodzi tak jak wcześniej czyli cały czas zamula.

postanowiłem FORMAT:)

ale.......

format z poziomu dos nie idzie bo dysk skompresowany, próbowałem programem drvspace ale wyskakuje błąd o jakiejś niezgodności z dos o ile dobrze pamiętam.

jak zrobić tego formata??

trochę popisałem....

POMOCY!!!

M4tth3w
komentarz
komentarz

Masz płytkę z XP? jeśli tak, usuń za jej pomocą wszystkie partycje i utwórz nowe, może tak się uda :D

The Skip
komentarz
komentarz

na (pc 166 mHz+32 RAM) nawet 98 będzie lagować..

imo tylko win95 wchodzi w gre

M4tth3w
komentarz
komentarz

Skip, ale nie mówimy o lagowaniu, tylko o formacie..

The Skip
komentarz
komentarz
skanowanie powiodło się i windows został zainstalowany. jednak komp chodzi tak jak wcześniej czyli cały czas zamula.

postanowiłem FORMAT:)

M.a.t.i.19, już rozumiesz?

M4tth3w
komentarz
komentarz

Rozumiem od początku, ale nie kapujesz, że coś się nie powiodło przy instalacji? :P

vocativus
komentarz
komentarz
Witam!!

chcę "wskrzesić swój stary komputer i oczywiście nowy windows chce wgrać. w związku z tym, że komp jest bardzo stary (pc 166 mHz+32 RAM) tylko i wyłącznie win98 wchodzi w grę.

początkowo był problem z samą instalacją-wyskakiwał jakiś błąd, i prosił o włączenie scandiska w dosie. dodam, ze mam skompresowany dysk i istnieje "host dla c H:" skanowanie dysku hosta powiodło się, ale dysku c nie, musiałem edytować wpisy w plikach autoexec.bat i config.sys. skanowanie powiodło się i windows został zainstalowany. jednak komp chodzi tak jak wcześniej czyli cały czas zamula.

postanowiłem FORMAT:)

ale.......

format z poziomu dos nie idzie bo dysk skompresowany, próbowałem programem drvspace ale wyskakuje błąd o jakiejś niezgodności z dos o ile dobrze pamiętam.

jak zrobić tego formata??

trochę popisałem....

POMOCY!!!

Jedyne co mi do głowy przychodzi to usunięcie partycji FDISKiem. Usuchom komputer z dyskietki startowej na razie bez obsługi CD-ROM. Jak sie załaduje to wpisz fdisk (i enter). Usuń tą partycję opcją 3 a potem 1 (o ile dobrze pamietam - w każdym razie wywal podstawową). Jak wywalisz to naciśnij 1 i 1 (utwórz podstawową partycję). Jak ją zrobisz wychodzisz z fdiska i restartujesz kompa. Uruchamiasz jeszcze raz z dyskietki tym razem z obsługą CD-ROM. Po załadowaniu wpisujesz format C:. Przeformatujesz a dalej chyba już wiesz jak instalować.

na (pc 166 mHz+32 RAM) nawet 98 będzie lagować..

imo tylko win95 wchodzi w gre

zgadza się. Będzie i to bardzo. Możesz dokupić sobie ze 32MB RAMu (prawdopodobnie masz SDRAM, ale sprawdź to jeszcze) i powinno być płynniej.

M4tth3w
komentarz
komentarz

Moja rada :P kup nowego kompa ^^ :P

Nie, ja sobie nie wyobrażam jak w tej chwili można działać na takim sprzęcie..

pablo1912
komentarz
komentarz

Jak masz drugi komputer, mozesz wyjąc dysk ze starego kompa, podpiąc go jako SLAVE do tego drugiego i spróbować go zformatować go za pomocą Partition Magic lub jesli masz XP to za pomocą konsoli Zarządzanie komputerem, a tam jest Zarządzanie Dyskami. Moze pomoze.

karol_zuko
komentarz
komentarz
imo tylko win95 wchodzi w gre
nie tylko bo kiedyś na tym sprzęcie win 98 śmigał jak hugokopter;p
Moja rada tongue.gif kup nowego kompa ^^ tongue.gifNie, ja sobie nie wyobrażam jak w tej chwili można działać na takim sprzęcie..
ale ja mam drugiego kompa, a tego chce odświeżyć dla młodszego brata na pierdołowate gry, żeby mi na tego nie właził
Jedyne co mi do głowy przychodzi to usunięcie partycji FDISKiem. Usuchom komputer z dyskietki startowej na razie bez obsługi CD-ROM. Jak sie załaduje to wpisz fdisk (i enter). Usuń tą partycję opcją 3 a potem 1 (o ile dobrze pamietam - w każdym razie wywal podstawową). Jak wywalisz to naciśnij 1 i 1 (utwórz podstawową partycję). Jak ją zrobisz wychodzisz z fdiska i restartujesz kompa. Uruchamiasz jeszcze raz z dyskietki tym razem z obsługą CD-ROM. Po załadowaniu wpisujesz format C:. Przeformatujesz a dalej chyba już wiesz jak instalować.
też już na to wpadłem i zajmę się tym.
Możesz dokupić sobie ze 32MB RAMu (prawdopodobnie masz SDRAM, ale sprawdź to jeszcze) i powinno być płynniej.
odpada, mam SIMM a poza tym to nie chce mi się bawić w jakieś dokupowanie skoro kiedyś wszystko było ok

więc tak.....fdisk zadziałał i wszystko poszło zgodnie z planem, założona nowa partycja. ale........podczas próby ponownej instalacji nie może uruchomić z płyty, tzn jest tak:wkładam płytę i dyskietkę startową odpalam kompa i odpala go ze startowej, odczytuje zawartość płyty- e:>dir i pokazuje zawartość ale jeżeli wpiszę e:\setup to wyskakuje: "not ready podczas odczytu na dysku E"możliwe, że to płyta trafiona ale wcześniej jak jeszcze był windows to bez problemu zainstalowało i odczytywało płytę....co robić????

vocativus
komentarz
komentarz

program alcohol i za wczasu zrób kopie zapasową płyty.

karol_zuko
komentarz
komentarz
program alcohol i za wczasu zrób kopie zapasową płyty.

czyli po prostu przegrać płytę tak??

vocativus
komentarz
komentarz

dokładnie tak. Możesz posiadać jedną kopię zapasową, to w pełni zgodne z prawem i licencją.

karol_zuko
komentarz
komentarz

już wszystko rozwiązałem i działa. temat zamykam i lecą punkty...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.