x-kom hosting

Jak podkręcić ten komputer?

tajski6
utworzono
utworzono

Mam problem. Nigdy nie podkręcałem komputera i teraz zamierzam to zrobić. Konfiguracja:

procesor: Pentium dual-core 2160 @ 1.80 GHz

płyta główna: Gigabyte 945PL-S3P

RAM: GoodRam 2x1 GB (w dualu) (program CPU-Z pokazuje że timingi to: 5-5-5-15-21) 400 MHz

karta graf.: Asus GeForce 8500GT 512

zasilacz Feel 350W

Powiedzcie co i jak mam zrobić aby podkręcić ten komputer. Zależy mi na podkręceniu procesora przede wszystkim. Dziękuje za pomoc z góry.

nokia
komentarz
komentarz

1.Do podkręcania bardzo kiepski zasilacz i płyta główna;(

2.Jeżeli jesdnak chcesz ryzykować, to najpierw skontroluj temperaturę (np. programem Everest)

Podaj jakie masz temp. i jakie chłodzenie?

Potem wyjaśnię co dalej;)

tajski6
komentarz
komentarz

Mierzyłem programem EVEREST. Komputer działa już 6 godzin i temteratury sa nastepujace:

GPU: 68C

CPU: 33C

CPU Core1 i Core 2: 40 C.

Jak wziąłem na 100 % mozliwosci test to wyszlo procesor max 52 C.

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym nie ryzykował. A chłodzenie masz boxowe??

falcon1984
komentarz
komentarz

Przeszkodą jest tutaj ten Feel 350W. Ja bym na nim nie podkręcał, bo może nie dać rady...

btw: Trochę ci się GPU grzeje, tyle masz w idle ?

tajski6
komentarz
komentarz

Co to jest idle? Chłodzenie mam boxowe .

falcon1984
komentarz
komentarz

W idle czyli jak jesteś normalnie w Windowsie na pulpicie/ w Internecie itd.

Stress - podczas obciążenia, grania w gry

Izane
komentarz
komentarz

Na twoim miejscu poprostu nie zaczynałbym tego aż nie wymienisz zasilacza...a potem można się bawić...

Druga uwaga to... jeśli chcesz kręcić karte graficzną to dokup do niej chłodzenie aktywne, bo z TEgo co wiem karta ta ma chłodzenie tylko pasywne.. jakiś nie duży radiator...

na procku skoro w stresie było max 51 stopnie to na nowym zasilaczu jakimś 450W markowym... pociągniesz jeszcze troche na tym boxowym chłodzeniu

tajski6
komentarz
komentarz

Czyli powinienem wymienić zasilacz... na 450 W ale jakiej firmy? I proszę powiedzcie jak krok po kroku podręcić taki komputer po wymnianie zasilacza i do jakiej granicy.

rafalov
komentarz
komentarz

450 W polecam Chiefteca :)A co do podkręcania to pytaj się fachowców:)

falcon1984
komentarz
komentarz

Minimum to Chieftec GPS 450W za 150 zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.