x-kom hosting

Zamontowanie chłdozenia

mis456
utworzono
utworzono

Chcę sobie kupić 2x fander 120mm (jeden idzie do zasialcza jaeden na obudowę). I jeden revoltec graphic freezer pro.

Mam pytanie czy z tym co mam w podpisie będę miał gdzie podłączyć te chłodzenia?

Czy nie będzie z tym problemu?

Sonido
komentarz
komentarz

Nie powinno być problemu. Wentyl do budy wetkniesz w 3 pin i tyle, więcej dodatkowych opcji nie po3bujesz, bo każda płyta już je ma.

mis456
komentarz
komentarz

Podłącza się to do płyty głównej czy do zasilacza?

snip91
komentarz
komentarz

Ten co będzie w zasilaczu ma wejść w złącze w zasilaczu, to do którego podpięty był stary. Ten do obudowy w złącze 3-pin na płycie.

mis456
komentarz
komentarz

A jak ono wygląda (wiem że głupie pytanie)

Adamcior
komentarz
komentarz

dokładnie tak wygląda , zapoznaj się z całą płytą głowną na przyszłośc ;]

8c228db603b66f18m.jpg

(kliknij żeby powiększyć ;] )

mis456
komentarz
komentarz

A jak mam już zajęte wejście 3-pin

Adamcior
komentarz
komentarz
A jak mam już zajęte wejście 3-pin

to wtakim razie kupujesz rozgałęznik 3 pin

http://allegro.pl/item290271065_rozdzielac..._pin_f_vat.html

to podpinasz prosto do molexa od zasilacza i cieszysz sie trzema wejsciami " 3 PIN " :lol:

mis456
komentarz
komentarz

Znalazłem jedno wolne 3-pin po prawej stronie procesora

Adamcior
komentarz
komentarz

noo to tam własnie podlącz , ale na twoim miejscu tzn z mojego pkt widzenia wypadało by dokupić ten rozgałeznik juz na przyszłość , nigdy niewiadomo co nam jeszcze przyjdzie podlanczac np pod 3 pin ;]

mis456
komentarz
komentarz

ostatnie pytanie:

Skąd mam wiedzieć co w speedfanie oznacza speed1, speed2, speed3?

Do którego wiatraka to sie odnosi?

Adamcior
komentarz
komentarz

jednoznacznie nie da sie określic do którego wiatraka to sie odnosi u każdego bedzie to inaczej , najlepiej jest samemu sprawdzic , odkręcic obudowe i próbować zmieniejszać prędkość wiatraków przy czym obserwować który wolniej chodzi w obudowie

mis456
komentarz
komentarz

Czy jak zmieniam wiatrak w zasilaczu to muszę powyjmować kable z karty graficznej czy nie muszę?

I dlazego w speedfanie mam speed 02 i 04 cały czas na 49%?

Adamcior
komentarz
komentarz
Czy jak zmieniam wiatrak w zasilaczu to muszę powyjmować kable z karty graficznej czy nie muszę?

I dlazego w speedfanie mam speed 02 i 04 cały czas na 49%?

a po co chesz wymieniać wiatrak w zasilaczu ? noo jezeli juz tak chcesz to kable raczej musisz poodłączać , żeby chociaż by wyjąc zasilacz z obudowy i rozkręcic go

w speedfanie masz ustawioną predkosc na 49 %

mis456
komentarz
komentarz
w speedfanie masz ustawioną predkosc na 49 %

No tylko dlaczego na 49% a nie na 100%?

a po co chesz wymieniać wiatrak w zasilaczu ?

Chodzi jak smok, w nocy niemogę spać. Po wyczyszczeniu nadal głosno chodzi i dlatego.

Adamcior
komentarz
komentarz

noo chyba ze tak ;]

powinieneś mieć gdzies w speedfanie mieć opcje zmienienia na 100 % obrotów wiatraka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.