x-kom hosting

Samsung Galaxy S4 i9505 vs S4 i9515, różnice?

Szafran85
utworzono
utworzono

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego smartfona. Może być używka ale mam możliwość wzięcia go na firmę tak że Faktóra VAT23% mile widziana. Głowa mi już pęka od przeglądania neta. Chyba już się skłaniam do kupna  Samsunga Galaxy S4, ku mojemu zdziwieniu są różne wersje, jakie są między nimi różnice. A może polecicie jeszczę coś innego w zakresie cenowym S4 (około 1300). Najbardziej zależy mi na jakości wyświetlacza i dobrej muzyce ze słuchawek.

Youki
komentarz
komentarz

I9515 to zwykły S4, z tym, że fabrycznie miał już zainstalowanego Androida w wersji 4.4 KitKat

CDX2003
komentarz
komentarz

I9515 ma 8 rdzeniowy procesor

Youki
komentarz
komentarz

I9515 ma 8 rdzeniowy procesor

Guzik prawda.

 

8 rdzeniowy procesor w technologii bigLITTLE ma Samsung S4 I9500 

Szafran85
komentarz
komentarz

Czyli w sumię nie warto dopłacać do i9515 bo wystarczy zrobić aktualizację? A co byście jeszczę polecili, czy brać S4 i już nie zawracać sobię głowy?

Youki
komentarz
komentarz

A do czego wykorzystujesz i na czym Ci zależy ? 

Szafran85
komentarz
komentarz

Tak naprawdę to do zabawy, zależy mi na jakości wyświetlacza i akurat żona ma i9515 słuchałem na nim muzyczki ze słuchawek i wymiatał. Wielkość to minimum 5 cali.

Youki
komentarz
komentarz

łuchałem na nim muzyczki ze słuchawek i wymiatał.

Wszystko też zależy od słuchawek.

Ile możesz maksymalnie przeznaczyć ?

Szafran85
komentarz
komentarz

Jeżeli z Faktórą VAT 23% to do 1500zł, jeżeli bez faktury to 1100-1200. Wiadomo wolał bym nowy, ale nie skreślam używek. Biorę też pod uwagę NOTE 3 ale od S4 różni się chyba tylko wielkością i cena dużo wyższa.

Youki
komentarz
komentarz

To masz właśnie do wyboru S4, ewentualnie LG G2, również bardzo doby telefon lub HTC One M7 

Szafran85
komentarz
komentarz

G2 był brany pod uwagę, ale czytałem żę oprócz cyferek to już tak kolorowo nie jest, jakość rozmów i muzyki pozostawia wiele do życzenia. No to raczej S4 już na 100%. Alę jak ktoś podrzuci inny model i dobrze uargumentuje to rozważę. Planuję zakup dzisiaj max jutro. Dzięki za pomoc

offmyself
komentarz
komentarz

HTC One M7 100 razy przewyższa jakością dźwięku S4, poza tym, wyświetlacz z naturalnymi kolorami, a nie sztucznymi jak w S4, porządne wykonanie, a nie plastik fantastik jak w S4. 

Szafran85
komentarz
komentarz

Ale mi nie chodzi o głośniki w telefonie tylko zastaw słuchawkowy i te 4,7 cala troszeczkę za moło. Myślałem że już podjołem decyzję i znów się gryzę między S4 a G2.

offmyself
komentarz
komentarz

Ja mówię o brzmieniu na słuchawkach, głośnikach przy okazji. HTC gra na poziomie iPhone'a 5S, czyli dużo lepiej niż S4 czy G2, poza tym brzmienie zależy od słuchawek i tego w jakiej jakości masz muzykę, bo przy 128kb/s to wszystkie będą grały tak samo. 

Szafran85
komentarz
komentarz

Żeby nie było za łatwo do gry wszedł LG G3, jest dostępny w cenie około 1450zł brutto, co jest do zaakceptowanie, ale czytałem że się grzeje i wiesza. Ma ktoś może ten model i podzieli się swoją opinią?

Youki
komentarz
komentarz

Grzeje się i ma problemy ze stabilnością, lubi się przycinać.

offmyself
komentarz
komentarz

Widzę że totalnie olewasz moje zdanie,ale jak wiesz co jest lepsze jeżeli chodzi o jakość dźwięku od HTC One m7 to cóż...

Szafran85
komentarz
komentarz

Nie olewam, ale 4,7 cala mnie nie urządza niestety. A M8 praktycznie to samo tylko ma 5 cali, niby wszystko ok tylko cena już nie adekfatna. Ilekroć myślę że już podjłem decyzję spowrotem jestem w punkcie wyjścia. Trzeba chyba jechać do jakiegoś mediamarktu i zobaczyć kilka telefonów na żywca i wtedy się zdecydować.

Dymon007
komentarz
komentarz

Nie bierz samsunga galaxy s4 z lagwizzem, będzie pewnie powtórka z s3 że aktualizacje skończyły się na jelly bean bo niby pod kit katem gorzej by chodził a to była guzik prawda bo gorsze telefony miały kitkat'a. Sam miałem s3, nokie 1320, iphone 4s a  teraz siedzę na G2, najlepiej jeżeli chodzi o dźwięk wypadał iphone ale między pozostałymi nie widzę różnicy, dlatego rozważ zakup G2 bo moim zdaniem miażdy on s4 :) 

offmyself
komentarz
komentarz

W porównaniu G2 i S4 wygrywa G2, ale dodając do tego M8 to jest on najlepszy jeżeli chodzi o jakość dźwięku. 

Dymon007
komentarz
komentarz

I aparat też chociaż nie jestem pewien.

offmyself
komentarz
komentarz

Z aparatem to jest trochę inna kwestia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.