x-kom hosting

Problem z nagrywaniem, zapis kończony pomyślnie lecz nie działa

baca93
utworzono
utworzono

Witam

Od dłuższego czasu mam pewien problem z nagrywaniem płyt. Całe nagrywanie przebiega pomyślnie lecz po ukończeniu okazje się, że jest inaczej, płyta nie jest nagrana, a na płycie po odwrotnej stronie widać, że tylko niewielka część została zapisana(zapis zawsze kończony pomyślnie). Zmieniłem system z windowsa xp na win7 - nie pomogło, zmieniłem nagrywarke(wyciagnąłem ze starszego kompa, nagrywarka na której zaczynałem to samsung sh-s222, teraz jest to LG gsa-h10n) - nie pomogło, próbowałem zainstalować biosa do poprzedniej nagrywarki, nie udało sie, następnie odinstalowałem deamon toolsa - dalej nic. Zmiana programu do nagrywania z ImgBurn na CloneCD nie pomogła. Mecze się z tym jakieś 2 lata, wczesniej nie korzystałem z nagrywania, nie było mi to potrzebne wiec nie wiem czy kiedykolwiek działała, w końcu postanowiłem zrobić z tym porządek. Po tych próbach postanowiłem skorzystać z pomocy mądrzejszych i bardziej doświadczonych ludzi :) Czekam na pomoc.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli zmieniałeś systemy i programy do nagrywania. A problem jest ten sam nawet po wymianie nagrywarki. Nie mniej jednak taki układ zdarzeń może wskazywać na problem sprzętowy. Nie twierdzę na sto procent ale opcję sprzętową wybieram. Nie można wykluczyć że obie nagrywarki są uszkodzone jak nie są nowe. Wydaje się dziwne żeby dwie z różnych firm dawały taki sam objaw. Dlatego dobrze by było sprawdzic dwie albo jedną z nich na innym komputerze. Zależnie od wyników będzie można coś więcej powiedzieć. Jaki masz zasilacz marka moc i czy komputer podkręcany. Czy na tym samym kablu sygnałowym obie nagrywarki chodziły na jednym kompie. Jak są tego samego interfejsu.

  • Dobra wypowiedź 1
baca93
komentarz
komentarz

Nagrywarka, którą podłączylem jako 2 była sprawna jakiś czas temu, ale jeszcze ją sprawdzę. Zasilacz to Feel 500w, proczesor nie podkręcany, karta graficzna minimalnie podkrecona przez program expert tool (grafika to G-force 9800gt Gainward). Nagrywarki nie były podłączone jednocześnie. Tymi samymi kablami zasilajacym i sata, jeśli o to chodziło :) Dodam, że z odczytem nie ma najmniejszego problemu.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
Zasilacz to Feel 500w,

Ktora seria ; 1 , 2  , 3.

 

 

 

z odczytem nie ma najmniejszego problemu

może laser zanieczyszczony albo się rozkalibrował z biegiem czasu. Nagrywarki teraz nie są drogie.To naprawa w serwisie nieopłacalna chyba że na gwarancji.

 

A niepowodzenie nagrywania jest na cd i dvd. Ale i tak by były objawy zabrudzenia czy zużycia.

  • Dobra wypowiedź 1
baca93
komentarz
komentarz

Seria 2.2. Nie nagrywa dvd i cd. Jeśli chodzi o zakup nowej nagrywarki to trochę się boję, że ona też nie bedzie działać, zwłaszcza, że moje fundusze są dość ograniczone. Jeśli to wina zabrudzeń to płyta czyszcząca może pomóc? Ciężko mi uwierzyć, że prawie nieużywany naped sie rozkalibrował(tak na chłopski rozum:) ) 

hixmen
komentarz
komentarz

Dlatego propozycja sprawdzenia samej nagrywarki na innym sprawnym kompie. Dopiero po tym sprawdzeniu i ich wynikom można będzie coś więcej powiedzieć.

  • Dobra wypowiedź 1
baca93
komentarz
komentarz

Problem rozwiązany, udało sie nagrać w programie Nero Burning Rom. Nie wiem czemu nie chciało nagrywać na innych programach, ale olać to :) Dzieki za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.