x-kom hosting

"Reanimacja" dysku twardego

gruby19
utworzono
utworzono

Hej!
Mój HDD to Hitachi 7200obr/min 500GB. Ma już ponad 3 lata i generalnie 2/3 swojego życia miał lekkie bo laptopa używałem głównie w domu (a i miał jeszcze jakieś parkowanie iglicy czy coś takiego co go zabezpieczało w transporcie). Jednak od pół roku mniej więcej mam uszkodzony wentylator w laptopie przez co od czasu do czasu potwornie warczy i jedynym lekarstwem jest dość mocne pier**lnięcie od spodu. Dopóki działo się tak raz w tygodniu to było znośne, teraz dzieje się tak 10 razy dziennie i 10 razy dziennie musze uderzać w lapka od spodu. Wiem doskonale jak to oddziałuje na dysk ale jest to jedyna metoda. Nowy wentylator jest już zamówiony jednak dysk chyba zaczyna pokazywać pierwsze efekty: Co raz częściej zdarza się, że aplikacje wykorzystują dysk w 100%. Nie korzystam z żadnych nowych aplikacji ale wydaje mi się, że kiedyś aż tak nie było. Oprócz tego system chodzi jakby wolniej. Ponieważ lada chwila będę robił formata to chciałbym przeczyścić ten dysk możliwie dokładnie jak się da (czymś więcej niż zwykłym formatem) i przy okazji sprawdzić jego kondycję zarówno po tych 3 latach jak i po tych moich uderzeniach. Chciałbym, żeby jeszcze troche pociągnął dlatego chciałbym wykrzesać z niego jeszcze jakieś resztki sił. Macie może jakieś wskazówki? 

 

Dziekuje i pozdrawiam!

mieczyslaw
komentarz
komentarz

Najpierw SMART dysku

gruby19
komentarz
komentarz

Odczyt:

[attachment=35807:Odczyt.jpg]

 

Zdrowie:

[attachment=35806:Health.jpg]

 

A skan błędów pewnie potrwa jeszcze ze 3 dni ;) 

mieczyslaw
komentarz
komentarz (edytowane)

Na razie są dwa relokowane sektory. Zrób mu skan programem MHDD. Dalsze działania w zależności od tego jaki ten skan wyjdzie. Zazwyczaj jak coś jest nie tak to robi się zerownie z remapem. Ale jeśli skan wyjdzie przyzwoity to nic nie trzeba robić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.