x-kom hosting

Problem z pozbyciem się Linux Lapsus.

lolek88
utworzono
utworzono

Witam. Wczoraj zakupiłem laptopa- Acer Extensa 5220. Wszystko byłoby dobrze (wszystko już działa), gdyby nie mój błąd podczas zmiany systemu- w zakupionym laptopie był tylko Linux Lapsus, więc postanowiłem zmienić go na Windowsa XP. Udało się, ale nie do końca. Otóż zainstalowałem go na partycji E, podczas gdy Linux jest na partycji C. Podczas uruchamia się systemu mam do wyboru albo uruchom windows xp, albo uruchom nieznany system operacyjny z dysku c. (Dodam też, że partycja C, to nadal FAT32). Jak to teraz wszystko naprawić? Chciałbym, pozbyć się tego Linuxa, żeby nie było tego wyboru podczas uruchamiania systemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Kamix
komentarz
komentarz
podczas gdy Linux jest na partycji C

Zacznijmy tak. Linux nie może być na partycji C ponieważ tu obowiązuje zupełnie inne "oznakowanie".

Podczas uruchamia się systemu mam do wyboru albo uruchom windows xp, albo uruchom nieznany system operacyjny z dysku c.

A co jest jak wybierzesz ten nieznany system ? Napewno nie włączy się linux.

(Dodam też, że partycja C, to nadal FAT32).

Linux raczej nie był na FAT32.

Przemek
komentarz
komentarz

Uzyj programu Partition Magic i sformatuj caly dysk.

Nastepnie zainstaluj XP i powinno byc wszystko OK.

lolek88
komentarz
komentarz

Ok,na C już nic nie ma, podczas uruchamiania komputera nie muszę już niczego wybierać. Mam jeszcze jedno pytanie- chciałbym przenieść Windowsa na dysk C (jest to partycja systemowa). Czy najpierw sformatować dysk C i zainstalować na nim Windowsa, a później sformatować dysk E? W takim wypadku przez pewien okres czasu miałbym Windowsa na dwóch partycjach? Może tak być? Nic się nie zepsuje?

Dziękuję za wyrozumiałość :P

M4tth3w
komentarz
komentarz

Nie martw się ;) jak nie szalejesz to nie popsujesz :P

Ale najlepiej by było zrobić tak :

Wkładasz płytę z Windowsem XP i restartujesz kompa. Sytuacja jak przy instalacji windy na nowo (bo to najlepiej by było zrobić) , pokazuje Ci się ekran formatwania, i zapewne masz 2 partycję .. usuwasz obie, i tworzysz tzw. partycję surową, instalujesz na niej winde i jest gites :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.