x-kom hosting

Przekazywanie wartosci z bazy danych do formularza

Corrano
utworzono
utworzono

Witam, moj problem wyglada następująco mam 3 pola formularza <input....>
-Nr sklepu
-Miasto
-Ulica

Mam tez baze danych w Mysql w ktorej jest 400 sklepow, chcialbym osiagnac cos takiego aby po wypelnieniu pola "nr sklepu", pola "miasto" i "ulica", ktore beda z opcja "disabled" wypelnialy sie automatycznie danymi pobranymi z istniejacej bazy sklepow, chyba ze obiektu nie bedzie w bazie... ale walidacje danych jestem juz sam w stanie zrobic. Nie mam jedynie pomyslu jak w dynamiczny sposob (bez klikania zadnego przycisku) wyszukiwac dany obiekt w bazie i wczytywac jego poszczegolne kolumny do pol konkretnych inputow. Z jakich rozwiazan powinienem skorzystac aby osiagnac cel ? Zgaduje, ze do wszystkiego co dynamiczne to pewnie potrzebny bedzie JavaScript. Ale jakby ktos mogl podac przyklad/link/czego szukac, to bylbym wdzieczny.

P.S. wybaczcie brak Polskich znakow i ogolnie ze tekst jest malo czytelny ale pisze z telefonu i jestem leniwy (;D)

robin3d
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja sugestia:

  1. Generując stronę tworzysz datalisty lub jakąś mapę numer_sklepu -> (miasto, ulica).
  2. jQuery łapiesz event change na input numeru sklepu.
  3. Przeszukujesz mapę z punktu 1 i wstawiasz wartości do odpowiednich inputów, jQuery także.

Ewentualnie zamiast pkt1. możesz wysyłać zapytanie AJAX.

Edytowane przez robin3d

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.