x-kom hosting

Jaki wentylator na procka?

daras1993
utworzono
utworzono

Cześć mam dość dobrego kompa lecz strasznie głośno chodzi. Co zrobić by to zmienić ??Czy że stoji blisko grzejnika coś w tym mu przeszkadza lecz gdy go postawie gdzieś inndziej to jest ot samo co robić!! Mogę kupić jakiś wetylator tak do 70zł

Proszę o pomoc.

snip91
komentarz
komentarz

Możesz zrobić przepływ powietrza w obudowie, jak takiego nie masz. W tym celu należy zamontować wentylator z tyłu obudowy (wyciągający powietrze na zewnątrz) i wentylator z przodu (wciągający powietrze do wewnątrz).

magic1001
komentarz
komentarz

Jak możesz to odkręć obudowę i sprawdź co tak głośno chodzi.

Sonido
komentarz
komentarz

Najgłośniej pewnie chodzi cooler na procku, bo zapewne masz BOXowy. Wymień go na jakiś lepszy ;) np. AC Freezer

DjConrado
komentarz
komentarz

Co do tego boxowego chłodzenia w moim przypadku jest bardzo ciche ;).

Ale najlepszym sposobem na sprawdzenie temperaturki jest odłączenie dysku i pokolei zatrzymywanie

na chwilę wszystkich wentylatorów palcem ;).

Poczynając od zasilacza kończąc ewentualnie na wentylatorze chipsetu ale tam już rzadziej ;)

Jaki masz socket??

  • 3 tygodnie później...
daras1993
komentarz
komentarz

Mam Socket 478.

A w obudowie nie mam możliwośći zrobienia przewiewu gdyż moja obudowa nie mam tej możliwości.

Proszę o jakieś propozycję wętylatorów na procka bo to on wyrzadza tyle halasu.

Sory ze tak dlugo nie odp ale net mi sie skonczyl i umowe trzeba bylo podpisac nowa:)

magic1001
komentarz
komentarz

Mam ten sam socket i polecam ten tani i cichy wiatrak: http://www.allegro.pl/item301548368_arctic...oc478_12db.html U mnie praktycznie nie słyszalny, obroty reguluje sobie sam.

daras1993
komentarz
komentarz

A w jaki sposob to regulujesz??

magic1001
komentarz
komentarz

Właśnie on sam sobie reguluje. Ma czujnik temperatury wcisnięty w radiator i kiedy trzeba to przyśpiesza.

daras1993
komentarz
komentarz

A w jaki sposob to regulujesz??

magic1001
komentarz
komentarz

Nie reguluję

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.