x-kom hosting

[rozwiązany] Montaż diod

snip91
utworzono
utworzono

Znalazłem w szafce 4 diody UV i 2 molexy (żeński i męski połączone ze sobą kabelkiem). Nie wiem czy diody są sprawne, ale sprawdzić nie zaszkodzi. I tutaj moje pytanie. Jak mam je podłączyć, tzn. jakim kablem, gdzie i jak, bo na elektronice zbytnio się nie znam. Myślę, że na pewno do jednego z molexów, tylko dokładnie do jakiego wtyku i jaki kabelek muszę do tego mieć ? Jak ktoś wie co i jak to prosiłbym o opisanie tego ;)

DjConrado
komentarz
komentarz

Ja mam 9 diod UV w przednim panelu :D

Najlepiej jak kupisz do tych diod rezystory.

(koszt 15gr/szt)

W twoim przypadku potrzebne są 4 rezystorki.

Przylutowujesz tezystory do diod w sumie to obojętne do której nóżki.

No i możesz podłączyć do molexa pod kabelki żółty i czarny.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na gg (9332336)

Pozdrawiam!

magic1001
komentarz
komentarz

Dodam, żeby najlepiej robić to przy wyłączonym kompie :D. Co prawda w odpowiednio zabezpieczonych zasilaczach nie powinno się nic stać, ale lepiej uważać. Ja tak spaliłem zasilacz robiąc niechcący zwarcie.. Ale to było stare badziewie jeszcze AT.

Dex35371
komentarz
komentarz

Czerwony i czarny to jest 12V a pozostałe 9V

DjConrado
komentarz
komentarz

magic1001 jak cię znam to nie raz jeszcze wysadzisz zasilacz :D.

Dex35371 bez urazy ale kłamiesz :P.

Czarny i czerwony: +5V

Czarny i żółty: +12V

http://www.wpc-fr.net/images/faq/quest-ce-...molex/molex.jpg

Pozdrawiam!

magic1001
komentarz
komentarz

DjConrado jak ty się wyrażasz :P

kłamstwo jest celowe, masz tu definicje z wikipedii:

Kłamstwo - wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z rzeczywistością. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe. Kłamstwem mogą być także wypowiedzi zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy, o ile autor przekazu nie ma świadomości tego faktu.

Ludzie kłamią by osiągnąć określoną korzyść - materialną, społeczną lub polityczną, aby osiągnąć zamierzony cel (np. przedstawiciel handlowy celowo posługuje się kłamstwem, wiedząc o usterce towaru, gdyż zależy mu na jego sprzedaży), aby podnieść swoją wartość w oczach innych z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości, aby uchronić kogoś od cierpienia (np. rodzice nie mówią dziecku o ciężkiej chorobie, aby uchronić je od większego cierpienia). Jednak zasadniczym motywem jest interes osoby, która dopuszcza sie kłamstwa.

a tu mamy do czynienia z pomyłką/niewiedzą :D

DjConrado
komentarz
komentarz

No tak No to się pomylił :P

Ale tamto i tak było żartem napisane ;)

snip91
komentarz
komentarz

Zamontowałem :D Niestety tylko 2 działają. Do tego jedna jest mocniejsza od drugiej. Ogólnie dość słabe ;) Może podepne te dwie, albo dokupie kolejne dwie ;) Zobaczę. Plusiki dla tych, którzy coś wnieśli do tematu :)

magic1001
komentarz
komentarz

Przy podłączaniu diód pamiętałeś że diodę trzeba odpowiednio podłączyć (+/-) ? Spróbuj zamienić bieguny w tych co się nie świecą.

snip91
komentarz
komentarz

Spróbuję jutro się jeszcze z tym pobawić. Dzisiaj to już trochę późno na potyczki z lutownicą :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.