x-kom hosting

"Freeze" po wymianie podzespołów.

BankaiGoku
utworzono
utworzono

Witajcie,

 

Niedawno wymieniłem płytę główną, ram, procesor na świeższy sprzęt. 

 

Stara konfiguracja:

Windows 7 Home Premium 64-bity

AMD Phenom II X2 555 BE 3,2 GHz [do X4]+OC 3,6GHz
ASUS M4A785D-M PRO
Kingston 800 8 GB [4x2]
SilentiumPC Fortis HE1225
Gigabyte Radeon 7870 2GB OC
Dyski twarde : 500 GB , 111 GB, Seagate SSHD 2TB
XFX 650 W Bronze
SilentiumPC Regnum
 
Obecnie:
Windows 7 Home Premium 64-bity
ASRock  Z97 Pro4
Intel  i5-4670 3,4 GHZ
SilentiumPC Fortis HE1225
8192 MB (1600MHz) Crucial Ballistix Sport CL9
Gigabyte Radeon 7870 2GB OC [Sterowniki AMD 14.11.1 Beta]
XFX 650 W BronzeDyski twarde : 500 GB , 111 GB, Seagate SSHD 2TB
SilentiumPC Regnum
 
Pomimo, że wyczyściłem stare sterowniki przed zmianą, to miałem pewne problemy. Po zmianie, Windows podczas wczytywania, przy swoim logo zaliczał automatyczny restart. Oczywiście problemem były sterowniki chipsetu. Wgrałem więc nowe pliczki ASCII i system zaczął działać. Oczywiście tuż po tym zainstalowałem na nowo resztę oprogramowania. 
Do meritum, 
Obecny problem jest powiązany z tą "przesiadką sprzętową",  aczkolwiek wydaje mi się, że sprawa dotyczy sterowników. Podczas oglądania w pełnym ekranie filmów, przez przykładowy okres 2 godzin, komputer naglę się zawiesza, łącznie z dźwiękiem pętląc ostatnią nutę. Komputer samemu się nie zrestartuje, tylko będzie tak "stał zawieszony". Wczoraj nawet wystąpiła dziwna odmiana gdzie pierw zawiesił się tylko dźwięk. System oraz przekazywany obraz działał dalej więc eksperymentując uśpiłem system. Po wznowieniu, dźwięk "niczym zrestartowany" znowu zaczął działać, bynajmniej 2 minuty później całość się zawiesiła.  
Temperatury podzespołów są w jak najlepszej normie, zarówno pod obciążeniem. Przy pomocy swojej płyty windowsa próbowałem dzisiaj "Uaktualnić system" podmieniając pliki, aczkolwiek nie mogłem tego wykonać, gdyż według instalatora mam zbyt aktualny system niżeli znajduje się na płycie. W dzienniku zdarzeń też nie ma żadnych ostrzeżeń, ani błędów podzespołów czy oprogramowania więc trudno więcej opisywać...
 
W czym tkwi problem i jak go szukać, a następnie naprawić? 
 
 

 

inches666
komentarz
komentarz

Z Twojego opisu wywnioskować można że nie przeinstalowałeś systemu. Jeśli mam rację to to zrób

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Cały "trikas" polega na tym, że całkowite przeinstalowywanie systemu to ostateczność. Nie mam zamiaru od nowa wszystkiego instalować, kopiować, robić skrótów itd.

No chyba, że jednak da się jakoś same pliki systemowe przeinstalować- tak aby instalator na to zezwolił o czym wspominałem w pierwszym poście. 

Gość
komentarz
komentarz

sluchaj mistrzu przy zmianie plyty glownej trzeba przeinstalowac system szczegolnie w twoim przypadku gdzie byla przesiadka z amd do intela , chcesz miec problem z glowy to sie zastosuj do tego nie to nie i gitary nie zawracaj innej rady nie ma, sa rozne chipsety - rozne kontrolery dyskow itp 

  • Dobra wypowiedź 1
inches666
komentarz
komentarz (edytowane)

Więcej zabawy byś miał ze sterownikami i to niepewnej niż oszczędności czasu. Skróty to góra 10 minut, aktualizacje góra godzina. A większość aplikacji nie musi być reinstalowana, tylko niektóre

Gość
komentarz
komentarz

Nie wywaliło Co potrzeby ponownej aktywacji przy takiej zmianie konfoguracji komputera?

Przecież powinno wywalić przy pierwsze lepszej aktualizacji która wymaga sprawdzania legalności Windowsa.

  • Dobra wypowiedź 1
BankaiGoku
komentarz
komentarz

Taa, był komunikat o ponownej aktywacji, lecz to nie ma nic wspólnego z tym. 

 

Udało mi się pozbyć błędu blokującego, "Uaktualnienie" w formie przeinstalowania plików systemowych poprzez płytę Windowsa. Należało usunąć SP1. Poobserwuję komputer dzisiaj nieco, i zobaczę czy dalej się zawiesza, a następnie dam znać. 

Gość
komentarz
komentarz

Service Pack ma być w systemie i koniec tak samo pozostałe aktualizacje bezpieczeństwa.

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Reinstalacja systemu nic nie dała. Właśnie przed chwilą podczas przeglądania Youtube zaliczyłem "zamrożenie". Czym szukać problemu? 

inches666
komentarz
komentarz

Aktualizacje zrobione?

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Tak, 

inches666
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić dyski programem HDTune. Zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan a następnie wrzuć screeny z wyników skanu oraz zakładki Health

  • Dobra wypowiedź 1
BankaiGoku
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia. 

 

Przyczyna i rozwiązanie:

Problem leżał w sterownikach AMD Catylyst 14.11.1. Pierw należy wyczyścić sterowniki, np. programem amdcleanuputility. Uwaga na sterowniki od USB, bo czasami zdarza się, że zostaną one także usunięte- więc do ponownego zainstalowania sterowników nie będzie dostępna myszka i klawiatura USB. Mnie na szczęście uratowała stara klawiatura na port PS/2. Ponowna instalacja, tym razem AMD Catylyst 14.11.2 i wszystko "śmiga", aż miło! 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.