x-kom hosting

Co po maturze?

pudlox
utworzono
utworzono

W tym roku piszę maturę, we własnym zakresie kształcę się w kierunku grafiki komputerowej (na razie 2D + fotografia, lecz mam zamiar zagłębić się w 3D) jednakże nie mam pojęcia do jakiej szkoły iść po liceum. Rozważałem iść na politechnikę do Poznania lub na AGH na mechatronikę i dodatkowo w wolnym czasie nabierać doświadczenia z grafiką, ćwiczyć rysunek, robić kursy, ale szkoda mi czasu na chodzenie na dzienne studia, gdy nie mam zamiaru pracować w zawodzie związanym z tym kierunkiem. Szkół uczących grafiki jest mało, ale to było by najlepsze wyjście dla mnie. Grafika jest moją pasją, tworzenie sprawia mi ogromną przyjemność i z tym chcę wiązać przyszłość... Jakie macie propozycje drogi edukacji dla młodego adepta grafiki? Sam znalazłem WSNHiD i tam wydział grafiki. Jest także Warszawska Szkoła Reklamy, tylko tutaj 3D raczej będzie mniej. Najlepiej byłoby dla mnie, gdyby ta szkoła znajdowała się w Poznaniu (ale inne propozycje też proszę) 

 

Pozdrawiam 

pudlox

  • 2 tygodnie później...

Rebreg
komentarz
komentarz

Szczerze? Nie idź do żadnej szkoły (no chyba, że będziesz miał ją za darmo). I tak Cię tam niczego nie nauczą a będą z Ciebie doić kasę. Po skończeniu 3 lat dadzą Ci papierek i kopną w tyłek a pracy nie będziesz miał zapewnionej bo pracę zapewnia w tym zawodzie PORTFOLIO. Polecam różne strony do nauki w internecie np.: http://www.thegnomonworkshop.com/

r102
komentarz
komentarz

Pudloxie ! Życie jest krótkie, korzystaj pókiś młody...

 

O ile cię stać /pomoc rodziny? ... Idź na studia dzienne na państwowej uczelni.  Za darmo znaczy się nauka.

3 miesiące wakacji, można wyjechać na budowę do Anglii czy Niemiec dorobić.

 

Nie przejmuj się za bardzo nauką.  Za to  włącz się w życie towarzyskie. Czyli pijatyki, nocne studentów rozmowy, 

może poznasz jakiegoś osobnika/osobników którzy zapewnią ci pracę na całe życie. Np werbowników UOP czy innej ABW.

Ponadto zapoznasz panny studentki szukające męża a przynajmniej sexualnej rozrywki.

 

I tak 4 lata miną, które będziesz wspominał do końca życia jako okres bujnej rozrywki. Będzie o czym wnukom opowiadać.

slivero
komentarz
komentarz

Hehehhe zgadzam się !

  • 2 miesiące później...
MagdaBz
komentarz
komentarz

Może nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie, ale chciałam przedstawić Ci mój projekt i zaproponować dołączenie do drużyny, bo sądzę, że mogłoby Cię to zainteresować.  Tworzymy grę 3D, która swoimi założeniami będzie przypominać serię GTA. Gra nazywa się "Niewygodny", a jej akcja rozgrywać się będzie w Busku-Zdroju, woj. świętokrzyskie, gdyż z tego miasta pochodzimy. Jeżeli uda nam się ją wydać, w przyszłości planujemy poszerzyć grę o kolejne Polskie miasta. Potrzebujemy jednak osób, które chciałyby dołączyć do naszej drużyny i razem z nami tworzyć grę. Szukamy głównie grafików 3D i 2D oraz programistów. Pracują z nami zarówno osoby bardziej jak i mniej zaawansowane. Najbardziej potrzebujemy teraz grafika 2D, który robiłby reklamy (tekstury do modeli 3D) na budynki oraz grafika 3D, który tworzyłby modele. Jeżeli jesteś zainteresowany to proszę o kontakt buskozgame.gmail.com lub na facebooku - "Niewygodny". Pozdrawiam.

s3dp
komentarz
komentarz

http://drimagine3d.com/polska szkoła z tego co wyczytałem mają dośc ciekawy program

olahola
komentarz
komentarz

idz normalnie do szkoly i szukaj gdzies jakis praktyk, bedziesz mial juz doswiadczenie, prace

  • 2 miesiące później...
human122
komentarz
komentarz

Główna zasada jest taka, bez szkoły będzie ci ciężko w życiu. Po prostu szukaj praktyki, wolontariatu. Może później staż w ramach projektu z UE? Tylko trzeba brać po uwagę fakt, że w tym zawodzie liczy się głównie portfolio. Spokojnie, jak to lubisz to po prostu baw się joy! 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.