x-kom hosting

Ciągłe bluescreen'y, proszę o pomoc!

Energy`
utworzono
utworzono (edytowane)
Witam! Mam problem z sprzętem. Od nowości wyskakują mi bluescreen'y. Wczoraj w ciągu godziny miałem ich 7. Komputer był w serwisie i nic się nie zmieniło. Karta i inne rzeczy były sprawdzane. Dodam, że przeważnie wyskakują podczas grania w gry(cs:go), podczas korzystania z Chrome, nie mam ich, może raz albo dwa razy wyskoczą. Może wina sterowników? Do karty graficznej były aktualizowane, starsze i nowsze wersję. DO pozostałych rzeczy nie. Może format wystarczy? Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że nie wiem dlaczego, ale nie mogę robić aktualizacji systemu, wszystko będzie pokazane w zdjęciu poniżej.
 
 
Procesor: Intel Pentium CPU 2x3.00GHz
RAM: 4GB
Karta graficzna: W komputerze z tego co widziałem jak go rozebrałem mam MSI HD, a sterowniki mam od AMD
System: Windows 7 64bit
 
sJsg.png
 
tJsg.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Komputer był w serwisie i nic się nie zmieniło.

A co tam było wykonywane ? 

 

Karta i inne rzeczy były sprawdzane.

Jak ?

 

Podaj markę i moc zasilacza oraz model płyty głównej.

Energy`
komentarz
komentarz (edytowane)

Podobno było wszystko sprawdzane pod względem sprawności.( RAM, karta graficzna, procesor itp.)

 

Płyta główna: Gigabyte B75M-D3V

Zasilacz: Przed wymianą Tracer 420W, obecnie XFX PRO 450W

Mich519
komentarz
komentarz

Blue screeny mogą mieć   wiele przyczyn . Możliwe , że podczas grania komputer ci się przegrzewa ? Sprawdź temparaturę procesora np. programem Core Temp .

Może to być także wina wirusa bądź złośliwego oprogramowania . Przeskanuj komputer programem antywirusowym .

Jeśli to nie pomożę to przywróć system lub w ostateczności formatuj dyski .

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A czy te screeny wyskakują TYLKO podczas używania obu programów ?

Możesz mi powiedzieć od kiedy się to zaczęło ? Może wgrałeś jakiś zainfekowany program

lub występuje konflikt ?

 

Raczej jest to błąd w systemie .

Youki
komentarz
komentarz

Używasz G Data AV ? 

Energy`
komentarz
komentarz

Tak G Data Antivirus


Spoczynek:

sRsg.png

 

Podczas gry:

rRsg.png

Youki
komentarz
komentarz

Tak G Data Antivirus

Tak myślałem, a nawet wiedziałem, bo jeden z jego plików powoduje występowanie BSOD'a.

 

Wywal go, wyczyść rejestr i zainstaluj jakiś inny AV jeśli czujesz w ogóle, że musisz tego typu programy używać.

Gość
komentarz
komentarz

zainstaluj microsoft essential najlzejszy najmniej konfilktowy - jesli problem sie bedzie pojawial to przetestuj na 8 godzin ramy programem memtest

Energy`
komentarz
komentarz

No być może, że to wina Antivirusa, ale od razu po zakupie komputera, też miałem bluescreeny, a wtedy nie miałem G Data tylko AVG.

Poczekam, aż skończy się licencja Anti i odinstaluję.

Może jeszcze jakaś inna przyczyna?

Format wystarczy?

Youki
komentarz
komentarz

Ale teraz błąd jest powodowany przez AV, przynamniej na to wskazują zrzuty pamięci.

Energy`
komentarz
komentarz

Wyłącznie przez AV? Reinstalacja i wyczyszczenie rejestru ccleaner pomoże?

Youki
komentarz
komentarz

Ccleaner nie jest narzędziem do czyszczenia rejestru.

Energy`
komentarz
komentarz

To czy mogę wyczyścić?

Gość
komentarz
komentarz

wywal gdata poprzez odinstalowanie jak problem bedzie dalej występował zawsze możesz zainstalowac spowrotem

Energy`
komentarz
komentarz

Znacie dobre narzędzie do czyszczenia rejestru?

Gość
komentarz
komentarz

a zastosowales sie do instrukcji i wywaliles antywirusy? 

Energy`
komentarz
komentarz

Zaraz to zrobię. Chcę usunąć Gdata, a później wyczyścić rejestr, więc pytam się o program.

Gość
komentarz
komentarz

w ccleanerze wejdz w zakladke rejestr i czysc az przestanie pokazywac bledy

Energy`
komentarz
komentarz

Odinstalowałem antywirusa i dalej BSODY :/

Youki
komentarz
komentarz

To teraz wyślij pliki DUMP, ale tylko te, które były już po usunięciu AV

Gość
komentarz
komentarz

uruchom memtest x86 zostaw na 8 przejsc

Energy`
komentarz
komentarz

Raczej na pewno mam uszkodzoną pamięć ram( może jakaś kość ), po pierwsze mam bluescreeny raczej z tego powodu, a po drugie w grze wyskakuje mi pewnie błąd i rozwiązanie znalazłem u pewnego gracza "THIS PROBLEM IS OFTEN CAUSED BY FAULTING RAM MEMORIES!!! TEST YOUR RAM WITH MEMTEST86!!!". Czy uszkodzona pamięć może uszkodzić komputer? I jeśli tak to w jaki sposób?

Najlepsze jest to, że komputer był 2 razy w naprawie i sprzedawca trzymał się twierdzenia, że wszystko jest sprawne i nie wie jaka jest przyczyna BSOD

Gość
komentarz
komentarz

gosciu zastosuj sie wkoncu do instrukcji i uruchom memtesta na minimum 8 pelnych przejsc - ostrzegam ze moze troche potrwac

Energy`
komentarz
komentarz

A dokładnie? Więcej niż 2 godziny?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.