x-kom hosting

blue screen

lapa44cm
utworzono
utworzono

Witam od jakiegos czasu borykam sie z problemem blue screena, wapdl raz czy dwa i myslalem ze to nic takiego, ale teraz coraz czesciej na dodatek chwilami gdy gram komputer sie sam resetuje, nawet nie w grach bo w czasie spoczynku.. co to moze byc? wydaje mi sie ze to problem dysku bo dzis gdy go odlaczalem i podlaczalem wpadal mi blue screen a potem chodzil normalnie.

 

specyfikacja

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload.

lapa44cm
komentarz
komentarz

mam klodke na tym folderze i nie ma tam zadnych plikow

Youki
komentarz
komentarz

A kiedy ostatni raz miałeś BSOD'a  ?

lapa44cm
komentarz
komentarz

dzis ale zrobilem przywracanie systemu.. nic nie pomoglo bo po tym pojawil sie znowu... Potem odlaczylem i podlaczylem dysk i dziala normalnie jak narazie

Youki
komentarz
komentarz

To jak będziesz miał BSOD'a to wtedy powinien Ci się zapisać zrzut pamięci i wtedy mi go udostępnij.

 

Tak to nic nie jestem w stanie zrobić, tym bardziej, iż nawet kodu błędu nie ma.

  • Dobra wypowiedź 1
lapa44cm
komentarz
komentarz

ok jezeli cos sie bedzie dzialo to sie odezwe, thx jak narazie

Youki
komentarz
komentarz

Nawet jakby plik się nie pojawił to odznacz w ustawieniach, aby komputer nie restartował się automatycznie podczas wyskoczenia błędu. Wtedy zrób zdjęcie BSOD'a i coś już wiadomo przynajmniej będzie wiadomo więcej. :) 

lapa44cm
komentarz
komentarz

nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale komputer mi sie zresetowal i wyskoczylo cos takiego juz na pulpicie... ''fatal error no language file was found!

  • 2 tygodnie później...
lapa44cm
komentarz
komentarz

witam wracam z problemem ale nie chodzi tu o bluescreen a o czeste resetowanie sie kompa, temp wporzadku.. nie wiem co moze byc przyczyna

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość profilaktycznie sprawdzić na innym zasilaczu ? 

lapa44cm
komentarz
komentarz

niestety nie

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj jeszcze profilaktycznie RAM'y za pomocą programu memtest86+, ale moim zdaniem głównym winowajcą raczej będzie PSU, tudzież MOBO.

lapa44cm
komentarz
komentarz

czyli w takim wypadku nic nie moge zrobic? tylko kupno nowego zasilacza lub plyty?

Youki
komentarz
komentarz

Profilaktycznie sprawdz jeszcze pamięci. Jeśli nie to chyba nic nie zrobisz. 

lapa44cm
komentarz
komentarz (edytowane)

ciekawa sytuacja bo dzis poraz kolejny moj komputer kilka razy sie resetowal, w pewnym momencie wyskoczyl rapor o jakims bledzie w systemie gdy komputer sie uruchamial, potem pisalo ze nie udalo sie tego naprawic i czy chce wyslac raport do microsoftu.... co ciekawe komputer chodzil dlugi czas bez resetu do momentu gdy zaczalem sobie grac... w pewnym momencie bylo tez tak ze obraz sam zaczal sie zmieniac i za chwile ciemno, na monitorze pustka ale komp nadal chodzil... wyskoczyl mi tez komunikat czy ostatnio podlaczalem cos do kompa, apart czy cos.... sam nie wiem co jest nie tak, komputer jest w miare nowy bo ma moze rok.... myslalem tez nad formatem..


najczesciej sie resetuje jak gram

Youki
komentarz
komentarz

myslalem tez nad formatem..

Jak nie masz nic do stracenia, możesz robić 

lapa44cm
komentarz
komentarz

no coz probowalem z formatem ale nadal to samo po 1-2 dnich komputer nadal sie resetuje, probowalem przelozyc kosc ramu w drugie miejsce ale gdy to zrobilem wgl nie bylo obrazu i komp za chwile sie zresetowal

Youki
komentarz
komentarz

Nie będziesz miał możliwość sprawdzić stabilności płyty głównej w innym PC ?

lapa44cm
komentarz
komentarz

nie... teraz jeszcze raz probowalem wlozyc ram... wlozylem w drugie gniazdo i dzial, zdaje sie ze wczesniej zle wkladalem.... btw czy jezeli wczesnniej mialem zle wlozone ramy (1 kosc) to moj komputer mogl dzialac?

Youki
komentarz
komentarz

To zależy w jaki sposób miałeś zle włożone ?

 

Generalnie raczej nie, bo by od razu piszczało, albo nie działało. 

lapa44cm
komentarz
komentarz

no coz chyba nic nie poradze, bede musial oddac kompa gdzies do naprawy bo to tragedia... wchodze do gierki i reset pogram 20-30min reset... dzieki wszystkim za pomoc

Youki
komentarz
komentarz

Jak już gdzieś oddasz to najpierw powiedz, żeby Ci przetestowali na innym zasilaczu tylko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.