x-kom hosting

System widzi pendrive'a, ale brak ikonki w "mój komputer"

kmarex
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Mam nadzieje, ze bedziecie w stanie mi pomoc. Mam nastepujacy problem - gdy wkladam Pendrive do portu USB (ktoregokolwiek z 3 w moim laptopie), to wyswietla sie ikonka w zasobniku systemowym, ktora sluzy do bezpiecznego odlaczania sprzetu (czyli Windows "wie", ze w porcie USB jest pendrive) - tak jak widac na screenshot'cie numer 3. Gdy klikne na ikone (screen 2) to widac, ze system identyfikuje dobrze Pendrive'a jako Freecom DataBar USB2.0 USB Device.

Czyli nie dosc, ze system wie, ze Pendrive jest w srodku, to wie, ze to Pendrive i jest w stanie go zidentyfikowac. Widac takze zolte koleczko z wykrzyknikiem, ktore jest indykatorem jakiegos problemu, jak na moje oko.

OK, problem w tym, ze Pendrive nie wyswietla sie w "Moj Komputer" wogole.

Odrazu dodam, ze:

1) Problem nie jest kwestia SP3, po zainstalowaniu SP3 Pendrive'y dzialal, potem cos sie popsulo. Pozatym to jest oficjalny SP3 CR ze strony Microsoftu.

2) Jakikolwiek inny Pendrivem wsadzony do portu USB zachowuje sie tak samo, czyli nie wyswietla sie w "Moj komputer".

3) Pendrive'y ktore sprawdzalem dzialaj dobrze na innych komputerach.

4) Nie mam na kompie zadnych wirusow.

Z gory dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

f_problemzUSBm_c9ed340.jpg

luq
komentarz
komentarz

1. Spróbuj usunąć w Menadżerze Urządzeń wszystko co jest w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, po restarcie wszystko się zainstaluje ponownie.

2. Start -> Uruchom -> compmgmt.msc -> Zarządzanie dyskami -> sprawdź czy tu wyświetla sie pendrive.

Czy problem występuje ze wszystkimi urządzeniami podłączanymi do USB?

Dex35371
komentarz
komentarz

ZAinstaluj stery.Jak nie będzie działać to wymień u producenta.

luq
komentarz
komentarz
ZAinstaluj stery.Jak nie będzie działać to wymień u producenta.

W XP nie potrzeba instalować sterownika do pendrive`ów czy odtwarzaczy mp3.

Możesz sprawdzić czy na innym komputerze wszystko działa poprawnie.

  • 7 lat później...
chromo
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Spróbuj usunąć w Menadżerze Urządzeń wszystko co jest w Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, po restarcie wszystko się zainstaluje ponownie.

Pierdolony zjebie, teraz muszę przez ciebie naprawiać inny sprzęt kurwa.

Nie znasz się na tym, to nie pomagaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.