x-kom hosting

Laptop gamingowy - ok.4000 zł

M4rcel123
komentarz
komentarz

Chipset - Intel Lynx Point czyms się rózni od HM86? czy jest to jedno i to samo?.

Oraz 16gb ramu- orientujesz kiedy będzie to konieczne, żeby ciupać w gry? Chodzi o to zeby nie było ze kupuje niedlugo lapka z 8gb i będzie potrzebne 16 :D

Youki
komentarz
komentarz

To samo. 

 

Za dwa lata pewnie. 

Jaro070
komentarz
komentarz

16gb ramu- orientujesz kiedy będzie to konieczne, żeby ciupać w gry?

 

Mniej więcej wtedy jak wyjdzie nowa generacja konsol (czyli nie prędzej niż 4-5 lat).

Krieger
komentarz
komentarz

8GB jest obecnie na wyrost więc przez długi czas nie będziesz musiał sobie zaprzątać głowy pamięcią RAM.

  • Dobra wypowiedź 1
M4rcel123
komentarz
komentarz

Okej, naprawdopodobniej wezmę tego lenovo z SSD, MSI są strasznie drogie teraz, chyba ich mniemanie skoczyło

 

Poza tą ofertą na ich oryginalnej stronie x-kom:

 

http://www.x-kom.pl/p/209299-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1281000-fhd-gtx860m.html?partnerid=100180188&sm12=MTM=&ts=1414864182&token=eebe721a7aa5cec3e23f9bc6616e203c

 

Znalazłem taki sam na allegro, ale 100 zł droższy:

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i7-8gb-128ssd-gtx860m-4gb-fhd-i4743643320.html

Walneli się, czy jakis haczyk ? :D

Youki
komentarz
komentarz

Walneli się, czy jakis haczyk ?

Tak często jest. 

Krieger
komentarz
komentarz

Po prostu na allegro jest w innej cenie ;)

M4rcel123
komentarz
komentarz

Okej dzięki panowie raczej lenovo tutaj z ssd to będzie mój wybór, jednak laptop będę kupował gdzies w połowie grudnia sobie na święta pewnie,  ostatnie pytanie czy w tym czasie się coś zmieni, w sensie cenowo coś będzie tansze bardziej opłacalne lub coś nowego wyjdzie, albo już wtedy lepiej przeczekać pewien okres ?

Krieger
komentarz
komentarz

Przed świętami raczej droższe ;)

  • Dobra wypowiedź 1
M4rcel123
komentarz
komentarz (edytowane)

Pierw muszę swojego gamignowego GT780DX sprzedać, najlepszy wg Ciebie okres żeby kupić tamtego lenovo?

Tak wgl nie zapytalem pierw ale opłaca się zamieniać tego na tego lenovo? w lutym styknie mu 3 lata.

Intel Core i5-2430M

GTX560M / 1.5 GB GDDR5

17.3 FHD

DDR3 8gb RAM

HDD 500GB 7200 RPM

Raczej większość gierek chodzi, ale już na srednich/niskich bywają też słabsze dni i mniej fpsów :D

Edytowane przez M4rcel123
Krieger
komentarz
komentarz

Opłaca. Rożnica w wydajności ogromna.

  • Dobra wypowiedź 1
M4rcel123
komentarz
komentarz

Okej teraz już tylko wybrać dobry moment jak mówisz,żeby nie podrożał, koniec listopada? czy za puźno?

Oraz jak na oko wyceniasz lapka mojego? Wiem ze zły temat ale nie chce nowego tematu zakładać.

Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Okres obniżek cen już za nami, teraz będą tylko drożeć. Po Świętach mogą być obniżki - końcówki magazynowe, nie udane prezenty etc.

 

Co do wyceny to najlepiej wejść na allegro w aukcje ZAKOŃCZONE i przejrzeć po ile schodził. Laptop jest wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego dać ;)

Edytowane przez Krieger
  • Dobra wypowiedź 1
M4rcel123
komentarz
komentarz

Okej dzięki za calość, nwm jesli jest tu jakaś łapka/piwo chętnie dam/postawie :D :)

M4rcel123
komentarz
komentarz

Wznawiam temat, przeczytałem, żeby zmniejszyć koszty można byłoby zainwestować w lepsza karte graficzna czyli na 100 % 860m gtx ddr5 i 4 gb ramu, lecz wziąc gorszy procek

Generalnie skoro laptop do gier a w grach tylko sie liczy karta graficzna tak ? Procek dużo nie daje? czy jestem w błędzie?

Wtedy zamiast i7 4710HQ wziąć i5 4210H

Krieger
komentarz
komentarz

Jak to procesor nic nie daje w grach? Pewnie, że daje ale ważniejsza jest karta. Jeśli gra korzysta z 4 rdzeni to i5 będzie w tyle. Nic nie tnij i bierz wersje z i7, bardziej przyszłościowa.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Ok, dzięki

Aluminiowa obudowa ? Z aluminiową jest tanszy o 50 zł :o

Teraz ten laptop co był za 3800 z ssd niestety poszedł w góre aż do 4000

Krieger
komentarz
komentarz

Tu masz trochę taniej KLIK. Każdy Y50 posiada aluminiową obudowę, jeśli nie ma w opisie to ktoś pominął przy przepisywaniu specyfikacji.

M4rcel123
komentarz
komentarz

Teraz sie zastanawiam, czy wziać i5 + ssd czy i7 bez ssd.

Myślę że 4000 to zbyt dużo mimo tego,że na początku podałęm taką kwotę, chociaż fajnie by było miec i7 z ssd.

Przedujesz może czy w styczniu/lutym zmieniła by się cena tych lapków? czy też weszło by coś nowego w tej cenie

byłem bardziej przekonany do i5 ostatnim czasie lecz jak mówisz 2 rdzenie odpychają.

 

http://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y50-70-i7-4710-8gb-1tb-8gb-sshd-gtx860-.bhtml?from=skapiec#opis- znalazłem takiego na tej stronce, 100 zł tańszy od takiego samego na x-kom.

 

http://www.x-kom.pl/p/201908-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i5-4200h-8gb-1201000-fhd-gtx860m.html

Krieger
komentarz
komentarz

Logiczne, żę lepiej wziąć wersje z i7 bez SSD KLIK (za 3600). Dysk zawsze można dokupić a procesora już nie zmienisz.

  • 4 tygodnie później...
M4rcel123
komentarz
komentarz (edytowane)

witam ponownie,

w ten weekend zamawiam laptopa, jestem w 100 % przekonany do dwóch laptopów:

lenovo y50-70

oraz

msi apache pro ge60

To teraz po przeczytaniu recenzji mam mieszane uczucia co do lenovo

Po pierwsze cena:

lenovo z takimi samymi komponentami dostane za ok. 3500 zł. czyt. gtx 860m i7-4710HQ 8gb ramu  15 cali

a msi za równo 4000 najtaniej

Teraz porównanie, karty 860m - zapisywanie w lenovo jest 4gb, a w msi już tylko 2gb. - obydwa w gddr5

Lenovo nie posiada optycznego nośnika - nie przeszkadza mi to, lecz warto wspomnieć

msi jest troche bardziej wypasiony w komponentach - jedno złącze usb więcej, posiada ac Wi-fi ( to akurat też mi nie przeszkadza ale warto wspomnieć), blu ray w nośniku..

msi w dysku hdd posiada 7200 obrotów, a lenovo tylko 5400

Okej teraz sprawa po przeczytaniu recenzji - lenovo wygląda swietnie, ze względu na jego smukłość - jest ultra cienki w porównaniu do msi. To teraz wada- w recenzji piszą, że odbija to się na chłodzeniu oraz nie wykorzystuje w pełni mocy zainstalowanych komponentów, które są wypasione - coś jest takiego z taktowaniem, gdy temperatura jest za wysoka obniża wydajność.

Z drugiej strony ludzie posiadający ten laptop są zadowoleni z niego, nie wiadomo jak na dłuższą mete.

Teraz sprawa kolejna - chce koniecznie 15 cali - dokupie sobie drugi monitor. Klawiatura również nie ma znaczenia mam zewnętrzną.

Co do monitora- skoro różnica w cenie to aż 500 zł chciałbym abyście mi doradzili jaki monitor dokupić - chciałbym zobaczyc 3 oferty w cenie 500-1000 zł. ( czyli najlepszy w cenie 500-600 zł, najlepszy w cenie do 1000 max 1100 zł oraz powiedzmy w przedziale 700-800.) Monitor strikte gamingowy - widziałem jakiś z reakcją 5 lub 6 ms, więc nie wiem do końca jaki wybrać, również potrzebuję tu pomocy w tym, tak jak powiedziałem w 100 % gamingowy. ( gdzieś czytałem że im więcej herców tym lepiej :v )

Liczę na wyczerpująca odpowiedź, ponieważ zakup musi być w 100 % trafny.

Pozdrawiam

Edytowane przez M4rcel123
Krieger
komentarz
komentarz (edytowane)

Obecnie Lenovo Y50 jest w niższej cenie jak wcześniej KLIK, to samo tyczy się MSI GE60 KLIK

 

Z ciekawych opcji jest nowy Acer Nitro VN7 z taką samą specyfikacją i lepszą matrycą oraz nowy Asus G551 aka N551 (róznica w kolorystyce)

 

Odpowiadając na Twoje pytania to ilość pamięci RAM na karcie tego pokroju nie ma znaczenia - 4GB to chwyt marketingowy.

 

Y50 łapie throttling pod 100% obciązeniem w stress testach tak samo jak MSI GE60, w przypadku lenovo throttling występuje rzadziej jak w msi.

Edytowane przez Krieger
M4rcel123
komentarz
komentarz

4gb na karcie to chwyt reklamowy? - na http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107808.0.htmljest, że maks 4gb :) - to samo z tymi asusami jeden ma z 2 gb drugi z 4gb :O.

Poza tym, jest szansa na odpowiedz w sprawie monitora.

Oraz ogólnie - sens dopłacania 500 zł do msi, czy nie warto i brac lenovo..

Poza tym u lenovo z jednego z sprzedawców po dopłaceniu ok. 300 zł przedłuża się gwarancja aż do 5 lat. - http://allegro.pl/laptop-lenovo-y50-70-i7-4710hq-8gb-1tb-gtx860m-usb-i4842764790.html

 

Kolejna sprawa - dysk ssd, z laptopem to koszt 300 zł na pewno nie będę go teraz kupował ale zastanowie się w najbliższym czasie, i to byłby zapewne zewnętrzny. Generalnie 128 gb chyba starczy nie myslałem o ponad 200 - chciałbym zobaczyc porzadne oferte w 128 gb którejś firmy.

Krieger
komentarz
komentarz

Tak jak pisałem, 2GB czy 4GB nie ma znaczenia. Ta karta i tak nie jest w stanie wykorzystać takiej ilosci pamięci więc się tym nie sugeruj.

 

MSI ma o wiele lepszą matrycę, miejsce do zamontowania dodatkowego dysku SSD, więcej portów i dodatków. Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie :P

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.