x-kom hosting

Co się stanie jeśli do kompa dam za słaby zasilacz ?

mateuszplex
utworzono
utworzono

A co może sie stać jeśli np. włożę do kompa np. zasilacz 400W albo np. 750W ( tak z ciekawości bo ciekawi mnie co bedzie jeśli np. wlożę za słaby albo za mocny jak pomagałem wybrać kuzynowi kompa to nie wiedziałem jak zasilacz bo nie wiem co sie stanie jak dam słabszy albo mocniejszy )

 

Mój sprzęt :

 

Procesor Intel Core i5-3550, 3.30GHz
Płyta Główna : MSI H67MA-E35
Ram : GoodRam 2x4GB DDR3
Karta Graficzna : MSI Nvidia GeForce GTX 650 TI BOOST 2GB
Zasilacz : Logic 650 W
Chłodzenie Procesora : Zalman X10 Preforma

 

I wiem , ze Logic zasilacz jaki mam teraz to jeden z tych z czarnej listy i mój znajomy który zajmuje sie komputerami poleca mi taki zasilacz Fortron RAIDER S 650W mówi , ze jest to bardzo dobry zasilacz i nie psuje sie a dowodem tego jest 60 miesięcy gwarancji danej przez producenta więc zamówiłem go i na piątek będę go miał

Gerlath
komentarz
komentarz

Przewymiarowałeś zasilacz tak z dwa razy. Ten zastaw pracowałby na porządnym zasilaczu 350W. Nie ma sensu kupować zasilacza dużo za mocnego pod zestaw bo tracimy na sprawności. Oczywiście lepiej za mocny niż za słaby, ale znajmy umiar.

Razer0807
komentarz
komentarz

 

 

Logic 650 W

Jeśli dasz taki to możesz nawet spalić komputer, dlatego na zasilaczach się NIE oszczędza i nie ocenia się ich po mocy.

Tak jak wspomniał kolega wyżej, do takiego zestawu wystarczyłby markowy, porządny 350w, pokroju corsair vs350, jednak lepiej zostawić troche zapasu, powiedzmy 450w

Do poczytania Polecane zasilacze komputerowe

oraz

http://www.forumpc.pl/topic/156520-czarna-lista-zasilaczy/

mateuszplex
komentarz
komentarz

Jeśli dasz taki to możesz nawet spalić komputer, dlatego na zasilaczach się NIE oszczędza i nie ocenia się ich po mocy.

Tak jak wspomniał kolega wyżej, do takiego zestawu wystarczyłby markowy, porządny 350w, pokroju corsair vs350, jednak lepiej zostawić troche zapasu, powiedzmy 450w

Do poczytania Polecane zasilacze komputerowe

oraz

http://www.forumpc.pl/topic/156520-czarna-lista-zasilaczy/

Kupuje 650W dlatego , ze w przyszłości będę modernizował komputer np. lepsza grafika lub procesor a wtedy będzie potrzebny mocniejszy zasilacz i musiał bym wtedy zmienić a jak zmienie teraz to i tak nic sie chyba nie stanie tylko jak pisał kolega na innym forum jeśli dam za słaby zasilacz to może sie komputer wyłączać lub resetować a jeśli za mocny to nic się nie stanie bo każdy podzespół będzie brał tyle prądu ile potrzebuje dobrze mówie ? ( Średnio się znam więc was pytam )

karol17
komentarz
komentarz

Kupuje 650W dlatego , ze w przyszłości będę modernizował komputer np. lepsza grafika lub procesor a wtedy będzie potrzebny mocniejszy zasilacz i musiał bym wtedy zmienić a jak zmienie teraz to i tak nic sie chyba nie stanie tylko jak pisał kolega na innym forum jeśli dam za słaby zasilacz to może sie komputer wyłączać lub resetować a jeśli za mocny to nic się nie stanie bo każdy podzespół będzie brał tyle prądu ile potrzebuje dobrze mówie ? ( Średnio się znam więc was pytam )

Dobrze mówisz jak kupisz mocniejszy zasilacz do każdy podzespół będzie brał prądu ile potrzebuje ja tez tak mam mój pc potrzebuję 500W a ja mam 750W :D dlatego ze w przyszłości będę wymieniał na mocniejsze podzespoły  

robin3d
komentarz
komentarz

Dobrze mówisz jak kupisz mocniejszy zasilacz do każdy podzespół będzie brał prądu ile potrzebuje ja tez tak mam mój pc potrzebuję 500W a ja mam 750W dlatego ze w przyszłości będę wymieniał na mocniejsze podzespoły  

Kupuje 650W dlatego , ze w przyszłości będę modernizował komputer np. lepsza grafika lub procesor a wtedy będzie potrzebny mocniejszy zasilacz

 

Nowsze podzespoły niekoniecznie oznaczają większy pobór mocy. Dla przykładu mój obecny zestaw pobiera mniej prądu niż poprzedni komputer, a jest dużo mocniejszy. Zamiast iść w moc należy iść w jakość. Dobry zasilacz ~550W starczy spokojnie na niemal każdą konfigurację. Jak ktoś montuje SLI albo CrossFire to musi jednak patrzeć na mocniejsze PSU.

Youki
komentarz
komentarz

lepsza grafika lub procesor a wtedy będzie potrzebny mocniejszy zasilacz

Żebyś się nie zdziwił, bo teraz praktycznie podzespoły z generacje na generację, są coraz bardziej energooszczędne. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.