x-kom hosting

Podgląd kamery cyfrowej na monitorze komputera.

James.Gobio
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio pożyczyłem kamerę cyfrową, model JVC GZ-HM435SE i chciałem pod nią dać podgląd na monitorze komputera. 

 

Niestety, przy użycia wejścia mini usb czyta jedynie nośnik danych. Nie zdziwiło mnie to specjalnie, usb 2.0 ma jednak za słaby transfer danych aby robić podgląd bez przycinek. 

 

Kamera jednak posiada wyjście mini HDMI więc podłączyłem do komputera przez kartę graficzną. Zero reakcji, żadnego dźwięku, komunikatu na monitorze. Żaden program też nie wyłapuje poglądu: Ferro CCTV, Movie Maker czy Everio(dedykowany do obróbki plików video na stronie JVC). 

 

Nie znalazłem też żadnych dodatkowych sterowników dla tego modelu kamery do zainstalowania na komputerze(w przypadku kamerek internetowych kojarzę, że takowe trzeba wgrać). Jedynie firmware do upgrade'u na samej kamerze. 

 

Próbowałem ww metod zarówno na podłączeniu usb, hdmi jak i jednocześnie hdmi+usb. To samo. 

 

Macie jakieś pomysły co zrobić aby był możliwy podgląd kamery? 

inches666
komentarz
komentarz

W karcie graficznej masz tylko WYJŚCIA. Musisz podłączyć pod TV albo monitor. Ewentualnie przechwycić obraz jakimś urządzonkiem do przechwytywania obrazu

James.Gobio
komentarz
komentarz

Kamera posiada również wyjście AV out, czy można w takim razie dokonać podglądu za pomocą takiej karty telewizyjnej: http://allegro.pl/tuner-tv-karta-telewizyjna-z-grabberem-mpeg-4-hd-i4683933108.html

 

Mam jedynie kabel AV- 3 rca i obawiam się, że brak białego i czerwonego wejścia może być kluczowe.  

inches666
komentarz
komentarz

Biały i czerwony to audio, nie musisz się nimi przejmować skoro chcesz tylko obraz

James.Gobio
komentarz
komentarz

Dzięki za porady :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.