x-kom hosting

BSOD przy włączaniu komputera

pawelb44
utworzono
utworzono

Witam. Od pewnego czasu nękają mnie błędy BSOD tuż po ładowaniu windows wyskakuje błąd tak szybko że nie da rady odczytać co jest po STOP, podczas korzystania z internetu też wyskakują błędy (zgubiłem kartkę z wypisanymi błędami :) ) Screen programu BlueScreenView [attachment=34691:Bez tytułu2.png] czasami komputer resetuje się bez błędu a raz się zdarzyło że komputer chodził ale nie było sygnału obrazu.Podczas instalacji systemu windows wyskoczył błąd 0x00000050.

Płyta główna: G31MX-S2

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Ram1: G.Skill F2-6400CL5-2GBNY

Ram2: GEIL CL4-4-4DDR2800  5

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6770

Zasilacz: enlight gps-400ab c

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do GPU aktualne ?

pawelb44
komentarz
komentarz

Tak

Youki
komentarz
komentarz

Przeinstaluj jes profilaktycznie.

 

Pokaż mi temperatury karty graficznej w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. 

pawelb44
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki zmieniałem na te co na płycie mam a teraz mam najnowsze ze strony producenta.[attachment=34698:Bez tytułu.png]


Zmieniałem system z oryginalnego na pirata i odwrotnie ale nic nie dało. 2 raz wyskoczył błąd podczas pisania postu tym razem e1 końcówka, a drugi [attachment=34699:2014-10-19 20.42.28.jpg] 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy w komputerze nie ma spuchniętych kondensatorów (na płycie głównej, karcie grafiki w zasilaczu) ??

Zasilacz wątpliwej jakości....Jeśli masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu czy też tak się będzie działo ...

pawelb44
komentarz
komentarz

Ostatnio sprawdzałem ale nie zauważyłem jutro jeszcze do zasilacza zajrzę i spróbuje na innym


Chyba znalazłem problem [attachment=34711:_DSC8922.JPG]


Ale jeszcze na innym spróbuje 

Youki
komentarz
komentarz

Chyba znalazłem problem

Chyba tak.

pawelb44
komentarz
komentarz

Na innym zasilaczu wyskakują błędy 7e i 1e [attachment=34712:Bez tytułu3.png]


3b teraz

Youki
komentarz
komentarz

Na płycie głównej też sprawdzałeś kondensatory ?

 

Przeinstaluj profilaktycznie sterowniki do układu audio, Realteka. 

pawelb44
komentarz
komentarz

Znalazłem przyczynę tych błędów. Pożyczyłem kość ram 2gb i wymieniłem Ram2: GEIL CL4-4-4DDR2800  5 na ten pożyczony jak na razie błędu nie ma. Muszę wydać trochę pieniędzy ;D może być http://www.morele.net/obudowa-take-me-trygon-500w-silent-354956/ lub http://www.morele.net/zasilacz-whitenergy-atx-2-2-500w-120-mm-wersja-box-black-line-07359-375283/ jeszcze nie wiem czy brać obudowę  i http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr2-2gb-800mhz-gr800d264l6-2g-156447/ ? Jak nie to jakie?

Youki
komentarz
komentarz

Chcesz kupić te wyroby zasilaczo podobne ? 

pawelb44
komentarz
komentarz

Poradź co kupić

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.