x-kom hosting

BSOD Bad_Pool_Header

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
remek4x4
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Problem wygląda tak: rzadko, w całkowicie losowych momentach, ale zawsze po wykonaniu jakiejś akcji (przejście na stronę, zapisanie pliku itp.) pojawia się BSOD z komunikatem "bad_pool_header".

 

System: Windows 8.1
Sprzęt:

Płyta: ASUS Z97-A

CPU: 4690K 4,5Ghz 1,273V (wg. CPU-Z), na stockowych częstotliwościach problem występuje równie często

2x Crucial Ballistix 8gb 1,6Ghz na domyślnym profilu XMP

SSD Crucial MX100

HDD Seagate barracuda

Karty: MSI GTX 770

Gigabyte GTX 660

PSU: Corsair RM750

 

Nie bardzo wiem jakie informacje jeszcze powinienem podać, linki podane przy zakładaniu tematu są martwe :/

 

Pozdrawiam,

remek4x4
 

Youki
komentarz
komentarz

Nie bardzo wiem jakie informacje jeszcze powinienem podać, linki podane przy zakładaniu tematu są martwe :/

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. ;) 

  • Dobra wypowiedź 1
remek4x4
komentarz
komentarz
  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do GPU, jak i BIOS oraz do chipsetu aktualne ? 

  • Dobra wypowiedź 1
remek4x4
komentarz
komentarz

Bios 1204, na stronie ASUS są dostępne nowsze wersje ("Z97-A BIOS 1304 Improve system stability."). Ściągnę, zobaczę.

Sterownik GPU aktualny.

Nie wiem jak sprawdzić aktualność sterownika chipsetu.

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdz tylko jaka jest najnowsza wersja na stronie producenta. 

remek4x4
komentarz
komentarz (edytowane)

Aktualizacja BIOS z wersji 1204 do 1304 pomogła. Od aktualizacji nie miałem żadnego BSOD przy używaniu komputera do tych samych zadań. Zmylił mnie głównie program EZ Update dostarczany z płytą główną, który podaje, że nie ma aktualizacji do BIOS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.