x-kom hosting

Czym się różni płyta atx od micro atx ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Youki ,
mateuszplex
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam płytę MSI h61m-p31 i jest to płyta micro ATX ale nie wiem czy różni sie od ATX dlatego pytam bo nie wiem czy to źle ale wentylator od chłodzenia procesora zasłania jeden slot pamięci ram ( oczywiście wszystko działa a pamięć nie przeszkadza wentylatorowi ) chodzi mi o soket Intel 1155 pytam bo nie wiem czy jest sens wymienić na ATX myślałem zeby na ATX wymienić aby mieć z tyłu kompa więcej slotów i też zeby nic nie zasłaniało pamięci ram i proszę powiedzcie mi czy to źle ze jeden slot jest zasłonięty i doradźcie mi czy jest jest wymieniać i czym sie te płyty różnią ( nie podkręcam żadnych komponentów komputera)

Youki
komentarz
komentarz

mATX to po prostu mniejszy roziar od ATX. Mniejszy rozmiar to mniej złącz oraz wszystko jest ciaśniej poupychane.

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Nu płyta micro mniejsza jest. To znaczy krótsza. 

VIA_Mini-ITX_Form_Factor_Comparison.jpg

Jeżeli masz małą obudowę może do niej np wejść tylko płyta mikro atx.

 

Jak widać na obrazku akurat pamięci to są mniej więcej tak samo położone na obu płytach.

mateuszplex
komentarz
komentarz

A to źle ze wentylator od chłodzenia zasłania slot ?

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli ten slot nie jest Ci potrzebny to nie.

mateuszplex
komentarz
komentarz

Jeśli ten slot nie jest Ci potrzebny to nie.

To znaczy mam 2 sloty i oba zajęte przez kości pamięci dam ci zdjęcie jeśli chcesz

Youki
komentarz
komentarz

To daj. :) 

mateuszplex
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

Tragedii nie ma. A zasilacz, a właściwie wyrób zasilaczo podobny to szkoda pokazywać, bo nie ma kompletnie czym się chwalić.

 

Będziesz go musiał wymienić, najlepiej jak najszybciej, bo widze, że masz fajne i dość wydajne podzespoły, a ten zasilacz często w konstrukcjach biurowych sobie nie radzi i lubi puszczać wszystko z dymem.

mateuszplex
komentarz
komentarz

Tragedii nie ma. A zasilacz, a właściwie wyrób zasilaczo podobny to szkoda pokazywać, bo nie ma kompletnie czym się chwalić.

 

Będziesz go musiał wymienić, najlepiej jak najszybciej, bo widze, że masz fajne i dość wydajne podzespoły, a ten zasilacz często w konstrukcjach biurowych sobie nie radzi i lubi puszczać wszystko z dymem.

To juz wiem , ze ten zasilacz to gówno i rozmawiałem ze znajomym który sie tym zajmuje i składał mi kompa i powiedział ze jeśli będę dbać o temperatury to kolo kilku miesięcy wytrzyma bo mieliśmy 2500 zł więc musiał coś słabszego wlożyć albo mniej ramu ale z 4gb to słabo by bylo albo słabszy zasilacz więc wybrał zasilacz i zmieniam na taki co o tym sądzisz ? http://proline.pl/?p=SPC+DEUS+G1+600W

Youki
komentarz
komentarz

ze jeśli będę dbać o temperatury

Nie wiem co do tego mają temperatury. 

 

Taniej i w zupełności wystarczający jest modularny Thermaltake SE Smart 530W Modular.

mateuszplex
komentarz
komentarz

Nie wiem co do tego mają temperatury. 

 

Taniej i w zupełności wystarczający jest modularny Thermaltake SE Smart 530W Modular.

Tani 200 zł w Proline a powiedz mi twoim zdaniem nie warto płyty głównej zmieniać ? nie przeszkadza to ?

Youki
komentarz
komentarz

Nie przeszkadza.

mateuszplex
komentarz
komentarz

Nie przeszkadza.

W listopadzie albo grudniu mam zamiar zmienić zasilacz i kupić dysk ssd na sam system więc będzie już spoko wielkie thx za pomoc ;)

  • Rekomendowana odpowiedź
Youki
komentarz
komentarz

W listopadzie albo grudniu

Życze Ci, żeby ta puszka nic Ci nie uszkodziła. :) 

mateuszplex
komentarz
komentarz

Życze Ci, żeby ta puszka nic Ci nie uszkodziła. :)

ja bym nawet jutro wymienił ale brak kasy

r102
komentarz
komentarz

Ciekawe. taka karta i brak kasy typu 80 zł na używany zasilacz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.