x-kom hosting

BSOD po zostawieniu włączonego komputera

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ninjakivi2 ,
ninjakivi2
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam taki probem od około 3 tygodni; kiedy zostawie komputer włączony na około 10-30 min to sie sam wyłącza, a gdy wracam na kompa wita mnie komunikat "System Windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu". Strasznie to irytuje bo jak zostawie coś włączone, np. dokument w Wordzie, to wiadomo co sie dzieje. Raz próbowałem sprawdzić co sie dzieje, i gapiłem sie na kompa przez 40 min, ale skubany mnie wyczuł i nic sie nie stało.

 

Dodam że często mam komputer włączony cały dzień, a jak gram czy coś oglądam na necie to jest wszystko OK, i nigdy nic mi sie nie wylącza.

 

Szeczegóły problemu:

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych: 2057


Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 124
  BCP1: 0000000000000000
  BCP2: FFFFFA80068DA8F8
  BCP3: 0000000000000000
  BCP4: 0000000000000000
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1


Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\101614-28501-01.dmp
  C:\Users\ninjakivi2\AppData\Local\Temp\WER-82618-0.sysdata.xml
 
Oczywiście załączam obydwa pliki, bo zgaduje że sie przydadzą. Wyczytałem też że błąd 124 to problemy z procesorem, więc powiem że procesora nie podkręcam.
 
Mój sprzęt:
Procesor: AMD X6 FX 6300 /3.5GHz, 95W, 14MB, BOX, AM3+ 

Płyta główna: AsRock 980DE3/U3S3 /AMD RX881, AM3+    (Od nowości raz zaktualizowałem biosa około rok temu, bo miałem problemy. Od tego czasu nic sie nie działo)

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Sport 4GB 1333MHz CL9 (Dwie takie kości)

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12 

Karta graficzna: Radeon HD7870 XT 2GB DDR5 256bit

Obudowa: Aerocool VS-3 (b/z) (to jakby ktoś mówił coś o chłodzeniu ;P)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Youki
komentarz
komentarz

Nie masz więcej plików z folderu Minidump ? 

ninjakivi2
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie masz więcej plików z folderu Minidump ? 

nie, to jedyny plik który sie tam znajduje. wszystko przez to że robiłem generalne czyszczenie kompa ze śmieci 2 dni temu. Mój program mugł pousuwać te pliki.

Jak chcesz to zostawie włączonego kompa i niech sie jeszcze raz zatnie...

Youki
komentarz
komentarz

Aktualnie BIOS masz aktualny ? 

 

CPU kręcony ?

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Aktualnie BIOS masz aktualny ? 

 

CPU kręcony ?

 

Procka nie podkręcałem ,ale procesor ma wbudowaną opbce ready-boost, która go chyba automatycznie podkręca. Nie używałem jej. Co do biosa to tak jak napisałem, aktualizowałem go rok temu, i przez rok chodziło normalnie, więc to chyba nie to.

 

P.S. komp mi sie w między czasie zcrashował, to dorzucam nowego minidumpa. Tak na marginesie to tego poprzedniego gdzieś wcieło.

Youki
komentarz
komentarz

Procka nie podkręcałem ,ale procesor ma wbudowaną opbce ready-boost, która go chyba automatycznie podkręca.

To jest Tryb Turbo. W momencie gdy procesor uzna, iż w danej chwili potrzebuję większej mocy obliczeniowej podnosi swoje taktowanie. 

 

P.S. komp mi sie w między czasie zcrashował, to dorzucam nowego minidumpa. Tak na marginesie to tego poprzedniego gdzieś wcieło.

Domyślnie ustawiona w systememie jest funkcja, aby po 24 h zrzut pamięci został usunięty.

 

Wykonaj profilaktycznie aktualizację BIOS'u.

 

Jak wygląda sprawda z temperaturami procesora ? 

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Jak wygląda sprawda z temperaturami procesora ? 

 

Jak siedze na necie, czyli komputel ma mało pracy to temperatura stoi koło 50 stopni C

jak odpale program do testowania to temeratura nie przekracza 70 stopni (średnio koło 67)

Youki
komentarz
komentarz

k odpale program do testowania to temeratura nie przekracza 70 stopni (średnio koło 67)

Minimalnie ciut za dużo, aczkolwiek zle nie jest.

 

Wykonaj profilaktycznie aktualizację BIOS'u.

Zrobiłeś ? 

 

Sterowniki do chipsetu także aktualne ? 

ninjakivi2
komentarz
komentarz (edytowane)

Wykonaj profilaktycznie aktualizację BIOS'u.

Najnowszy BIOS przywrócił mi problem z komputerem który małem rok temu :/ W skrócie to problem dotyczy szarpania i rwania ekranu podczas grania, powodując że gry są nie grywalne.

Znajde se starego biosa i zainstaluje...

 

Edit:

Zainstalowałem starego biosa (V1.30) i wszystko wróciło do normy.

Youki
komentarz
komentarz

Zainstalowałem starego biosa (V1.30) i wszystko wróciło do normy.

Okej, jakby coś się działo czy coś to pisz. 

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Oh, a jednak dalej sie sam wyłącza.

 

Jakieś inne sugestie?

Youki
komentarz
komentarz

Po aktualizacji przywróciłeś ustawienia BIOS'u do fabrycznych ? 

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Po aktualizacji przywróciłeś ustawienia BIOS'u do fabrycznych ? 

Tak. Robiłem to nawet przed pisaniem na forum, żeby sprawdzić czy coś tam nie jest namieszane. A co do biosa to tylko go przeinstalowałem bo wcześniej też miałem wersje 1.30, czyli w sumie nic sie nie zmieniło.

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu także aktualne ? 

Nie znalazłem odpowiedzi na Twoje pytanie z Twojej strony.

ninjakivi2
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie znalazłem odpowiedzi na Twoje pytanie z Twojej strony.

Oj, zapomniałem napisać. Mam chipset AMD, więc przy instalacji sterowników do karty graficznej automatycznie instalują mi sie wszystie inne żeczy z AMD, w tym sterowniki do płyty głównej. Jak patrzyłem na stronie producenta płyty głównej, to najnowsze sterowniki dają z 2012, czyli tu raczej nic nie zrobie.

 

P.S. Ostatnio aktualizowałem sterowniki do grafy (Mam sterownik z dnia 15/09/2014), i jak tak o tym myśle to możliwe że problem sie zaczoł po ich zainstalowaniu (ciężko stwierdzić bo nie zawsze zostawiam kompa włączonego ot tak). Zaktualizuje te sterowniki jeszcze raz (do najnowszej wersji) i zobacze czy to coś da.

Youki
komentarz
komentarz

Zaktualizuje te sterowniki jeszcze raz (do najnowszej wersji) i zobacze czy to coś da.

Okej.

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Jednak nie pomogło. Przzeinstalowałem sterowniki, ale okazuje sie że miałem najnowsze jakie sie da, tylko Windows pokazuje mi że mam inne niż te na stronie producenta - data sie nie zgadza, co do wersji sterownika to myślałem że jest inna ale patrzyłem na wersje wydania, nie sterownikia.

 

No nie powiem że nie mam pojęcia co jest nie tak, bo gram po 5-6 godzin z rzędu i nic sie nie dzieje, ale tylko zostawie kompa na 15 min i wszystko szlag trafia. Jeszcze jak bede miał okazje to zostawie włączony komuter z grą, bo jeszcze ani razu mi sie nie wyłączył jak miałem włączoną jakąś większą aplikacje.

robin3d
komentarz
komentarz

Z opisu wygląda to na problem z przejściem komputera w jakiegoś typu stan uśpienia. Nie wiem czy hardware'owy (jakiś tryb pracy procesora, grafiki, etc) czy software'owy. Może popróbuj różnych opcji usypania komputera.

ninjakivi2
komentarz
komentarz

Z opisu wygląda to na problem z przejściem komputera w jakiegoś typu stan uśpienia. Nie wiem czy hardware'owy (jakiś tryb pracy procesora, grafiki, etc) czy software'owy. Może popróbuj różnych opcji usypania komputera.

Na początek przywróciłem ustawienia domyślne planu zasilania, i wyłączyłem wygaszanie ekranu tak samo jak usypianie komputera. jak to nie pomoże to jeszcze pokombinuje, dzięki z sugestie.

robin3d
komentarz
komentarz

Na początek przywróciłem ustawienia domyślne planu zasilania, i wyłączyłem wygaszanie ekranu tak samo jak usypianie komputera. jak to nie pomoże to jeszcze pokombinuje, dzięki z sugestie.

 

I jak?

  • Rekomendowana odpowiedź
ninjakivi2
komentarz
komentarz

Ok, wybaczcie zwłoke, ale testowałem różne ustawienia planu zasilania żeby sprawdzić gdzie faktycznie leżał błąd. Jedyne co zmieniałem to czas wyłączenia ekranu/uśpienia komputera, bo to jedyna opcja w której kiedykolwiek tam mieszałem. Wygląda na to że nie ma znaczenia jakie mam czasy uśpienia, po restarcie ustawień do domyśnych wszytko wróciło do normy. Jedyne co ustaliłem to fakt że to nie był problem z automatycznym wyłączaniem ekranu ani z automatycznym uśpieniem.

 

Tak czy inaczej problem został rozwiązany, dziękuje za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Grzesiek321
komentarz
komentarz

Przepraszam mam podobny problem o jakim restarcie ustawień piszesz ??/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.