x-kom hosting

[Rozwiązany]Martwy pixel?

Kamik47
utworzono
utworzono

Dzis zauwazylem czerwona kropke na monitorze, myslalem ze brudne ale nie, plamke widac tylko przy czarnych obrazach, myslalem ze to wina gry ale wlaczylem painta zamalowalem wszystko na czarno i zauwazylem, Czy to jest martwy pixel?

Czy jest jakis program do sprawdzenia monitora?

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz

Sprawdź nokia monitor Test: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=259&t=47

Przełączaj kolory i gdy ten pixel będzie się nadal świecił, to znaczy, że masz uszkodzonego pixela....

DarthMail
komentarz
komentarz

Mi sprzedali monitor z jednym martwym pixelem - wymienić już nie chcieli bo można oddać jeśli jest powyżej 3............

Sonido
komentarz
komentarz

@Kamik47

Najprossza rada: "pstryknąć" w miejsce martwego pixela ;)U mnie na Samsungu też się pojawił po ok miesiącu i się wystraszyłem, że będę musiał oddać do serwisu nowy monitorek. Jednak oni przyjmują dopiero, gdy pojawią się 3 martwe pixele! Więc znajomy poradził mi załatwienie pixela pstryczkiem...i pomogło :mruga:

Spróbuj, napewno nie zaszkodzi.

DarthMail
komentarz
komentarz

U mnie ten sposób nie działa :P

Kamik47
komentarz
komentarz

Pstryknąc czyli?

Sonido
komentarz
komentarz

No uderzyć napinając palec wskazujący i kciuk. No nie mów, że nie wiesz jak wygląda pstryczek :P

Popek
komentarz
komentarz
No uderzyć napinając palec wskazujący i kciuk. No nie mów, że nie wiesz jak wygląda pstryczek :P

Potwierdzam że działa :D

Bo ja teraz korzystam z innego kompa, ma LG Flatron, miał 2 pixelki, pstryknąłem i już wszystko ok :P

Kamik47
komentarz
komentarz

o lol :P nie chcialem bic monitora:D ale dzieki za rade:) pomoglo :)

Sonido
komentarz
komentarz

A nie mówiłem :D hehe niby banalne, a pomaga ;)

andrzej2442
komentarz
komentarz

A jeżeli pstryczek - i to dosyć mocny nie pomaga ?? :unsure:

Sonido
komentarz
komentarz

To prawdopodobnie pixel wypalił się na trwałe i niestety, ale obawiam się, że w warunkach domowych nie da się go usunąć. Do derwisu tak jak już pisaliżmy wyżej można oddać jedynie monitor po pojawieniu się 3 martwych pixeli.

andrzej2442
komentarz
komentarz

hmm... Tazman pokazał bardzo fajny sposób z ołówkiem i chwała mu za to :jupi:

przyłożyłem ołówkiem i niebieski pixel który był bardzo widoczny na czarnym tle zniknął... Teraz jest tylko szara kropeczka która jest ledwie co widoczna. No nie da sie jej zauwazyc

Sonido
komentarz
komentarz
hmm... Tazman pokazał bardzo fajny sposób z ołówkiem i chwała mu za to :jupi:

przyłożyłem ołówkiem i niebieski pixel który był bardzo widoczny na czarnym tle zniknął... Teraz jest tylko szara kropeczka która jest ledwie co widoczna. No nie da sie jej zauwazyc

Możesz przybliżyć ten sposób z ołówkiem, bo pierwsze słysze :P

andrzej2442
komentarz
komentarz

pyknąłem parę razy ale tu chyba nie chodzi o ołówek tylko o cos co ma precyzyjny koniec ;p. Coś czuje ze i tak sie powypalają sąsiednie pixele.

Sonido
komentarz
komentarz

Rozumiem. Zawsze możesz pocieszyć się tym, że jak będziesz miał 3 to oddasz do serwisu i Ci wymienią. No oczywiście, jeśli jest jeszcze na gwarze.

andrzej2442
komentarz
komentarz

a jeden typ kupił w MediaMarkt, i jak miał jednego pixela martwego to mu od razu wymienili

DjConrado
komentarz
komentarz

Hehe...bardzo ciekawe sposoby nie mam jeszcze monitora LCD ale mój brat ma no i rodzice mają tv.

Szacun :D!

magic1001
komentarz
komentarz

Nie zawsze oddaje się w przypadku dopiero 3 martwych pikseli. To zależy od klasy monitora:

dc4f1f8d6d881ab3.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.