x-kom hosting

Ogólna dyskusja - Windows Phone

Windows Phone   

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kompilację Windows Phone masz w smartfonie ?

    • 7.0
      0
    • 7.5
      0
    • 7.8
      0
    • 8.0
    • 8.1


szynszyl1337
komentarz
komentarz

Problemem jest mój ograniczony budżet, ale może święta go lekko poprawią lub oddam lumię tacie a jak Ubuntu touch mi się nie spodoba to wrócę do Lumii. 

madzialex
komentarz
komentarz

Czekam na menu start i obsługę exe :D

Zamiast menu w telefonach doczekaliśmy się likwidacji na kompach ;) Jakkolwiek to obecne w zupełności mi wystarcza.

Lubię w WP to, że nie muszę się martwić o program antywirusowy, więc nie wiem, czy te exe to najfortunniejszy pomysł.

inches666
komentarz
komentarz

Ja się nigdy o takowy nie martwiłem, nawet na XPeku na komputerze. Po prostu uważam gdzie wchodzę i co instaluję. Bardzo fajnie w Lumii jest rozwiązane to, że w przeciwieństwie do Androida nakładka systemowa dot. regulacji głośności jest niezależna. Tj. jeśli zabraknie RAMu i aplikacja się zatnie, to i tak możemy telefon wyciszyć. W Andku się nie da jeśli się coś zatnie. Niestety wiem z autopsji

madzialex
komentarz
komentarz

Mnie się w ciągu ostatnich dwóch lat WP zaciął raz tak, że pomogła tylko bateria, a tak to nigdy nic się nie zwiesiło (co najwyżej raz na czas wywali pojedyncza apka do menu). W Androidzie i owszem, i nie potrzebował do tego funkcji telefonu ;)

inches666
komentarz
komentarz

Moja 520 ma mało RAMu więc aplikacje się notorycznie same zamykają. Głównie aplikacja do przeglądania 9gag'a oraz 6snap

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja nigdy nie miałem problemu z wysypaniem się aplikacji ale mogę się wypowiedzieć na temat Windows Preview for Developers, bo WP w tym trybie traci na wydajności ale nadal nie można go porównać do pracy androida.

inches666
komentarz
komentarz

Muszę się dorobić jakiejś Lumii z wyżsiejszej półki niż tam moja 520 to wtedy się naprawdę okaże jak sobie ten system radzi

madzialex
komentarz
komentarz

Ja nigdy nie miałem problemu z wysypaniem się aplikacji ale mogę się wypowiedzieć na temat Windows Preview for Developers, bo WP w tym trybie traci na wydajności ale nadal nie można go porównać do pracy androida.

Nie, nie, ja mówię o "normalnych" apkach dla śmiertelników. Najczęściej problem dotyczy gier, kiedy na komórce można by smażyć jajka na bekonie, to wtedy czasem wywala do menu. A problem dotyczy nie jakichś mizerot, tylko najpierw miałam tak kilkakrotnie z Lumią 820, a teraz może z 1-2 zdarzyło się to na 930, którą mam od miesiąca.

#include
komentarz
komentarz

A ktoś coś słyszał o PFD ? Mam nstt niewspierany przez M$ model (Huawei Ascend W1) i muszę przez takie coś wgrywać 8.1 bo bardzo zależy mi na jednej z funkcji .. ;)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Korzystałem z tego i jedyna wada to mniej zoptymalizowany system.

inches666
komentarz
komentarz

Dobra, w łapki dostałem 625. Póki co to nic się nie sypie i sam telefon jest wygodniejszy od poprzedniczki. Niestety nie da się skopiować wiadomości SMS ze starego telefonu na nowy a trochę by mi na tym zależało. Chyba że znacie jakąś sztuczkę?

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

W starym powinieneś był zrobić kopię zapasową smsów w OneDrive (Ustawienia\Kopia zapasowa). Potem automatycznie przy początkowej konfiguracji i zalogowaniu na swoje konto nowy telefon pobrałby je z chmury razem z programami i ustawieniami. Czyli generalnie wszystko wyglądałoby tak samo, jak w 520.

Edytowane przez madzialex
inches666
komentarz
komentarz

Próbowałem, jednak zabrałem się za to po uruchomieniu nowej i dołączeniu kont. Czyli po ptakach?

madzialex
komentarz
komentarz

A czy usunąłeś już wszystko z 520? Ja bym spróbowała zrobić hard reset 625, wejść na 520, zrobić te kopie, upewnić się, że poszły do chmury, a następnie uruchomiła 625 i konfigurowała od początku.

inches666
komentarz
komentarz

Usunąłem wszystkie aplikacje a na 625 już wszystkie skonfigurowałem więc jeśli mam robić harda to chyba aż tak mi nie zależy :) dziękuję. Póki co 625 się bardzo fajnie sprawuje mimo iż RAMu nie za wiele

madzialex
komentarz
komentarz (edytowane)

Usunięcie aplikacji nic nie da, szkoda czasu. WP, inaczej niż stacjonarna ósemka, tylko na starcie pobiera kopie ustawień z chmury, a tak to wyłącznie je wysyła. Hard reset nie jest aż taki zły i w zasadzie trwa porównywalnie (to znaczy zależy oczywiście od szybkości łącza), ale skoro nie jesteś zdesperowany, to faktycznie nie ma sensu :)

Edytowane przez madzialex
  • 2 tygodnie później...
inches666
komentarz
komentarz

W końcu musiał, Mojang przeta do Microsoftu należy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.