x-kom hosting

Ogólna dyskusja - Windows Phone

Windows Phone   

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą kompilację Windows Phone masz w smartfonie ?

    • 7.0
      0
    • 7.5
      0
    • 7.8
      0
    • 8.0
    • 8.1


#include
utworzono
utworzono

Siemanko  :heej: 

Jest już temat o Androidzie więc myślę że o WP też się przyda ;)

 

Standardowo - można tu wymieniać się poglądami, hejtować iOS i Androida :jezyk: pytać o rozwiązanie problemów związanych z WP, pochwalić się rekordem w grze/benchmarku, informować o nowościach i niusach w WP oraz robić wszystko co jest możliwe ze smartfonem z systemem od Microsoft'u  :)

 

Moja opinia:

Mam Huawei Ascend W1 (jest to budżetowy model) od kilku miesięcy i już oswoiłem się z faktem że niestety:

 

- w Sklepie (Marketplace) jest dużo mniej aplikacji niż w Google Play - jest to przede wszystkim wina (lub zasługa :) ) M$ który sprawdza każdą aplikację jaką doda do Sklepu. Wg mnie w Google Play jest dużo syfu i przez niego liczba appek jest 'zawyżana'

-  mniejsze wsparcie developerów

- mniejsza liczba autorskich projektów jakie ma Android np. Google Cardboard

- niektóre modele innych producentów niż MS (np. Huawei) są 'olewane' podczas aktualizacji przez co ich posiadacze muszą ręcznie (przez PFD) aktualizować swoje oprogramowanie

 

Wiadome jest, że zaletą WP jest to, że się nie tnie na budżetowych smartfonach. Dzięki temu nie mają tak wielkiego znaczenia procesor, układ graficzny tylko np. aparat, rodzaj wyświetlacza, technologie np. Beats Audio (HTC 8S) czyli to czego użytkownik będzie używał praktycznie :D

 

Jakie są wasze odczucia ad. WP - czekacie na WP 10 :D ?

inches666
komentarz
komentarz

Nie wiem czy czekam, wiem że Lumia 520 to kiepski telefon z dobrym systemem. Może jakby mi się trafił jakiś lepszy telefon w WP 8.0 to nie byłbym taki podzielony wewnętrznie

#include
komentarz
komentarz (edytowane)

Szukaj lepiej z 8.1 - ma go praktycznie każda Lumia :) lecz nie wszystkie dostaną (a inni producenci tym bardziej - bardzo szkoda  :slabe:  ) W10 co by przyniosło dużą unifikację i zespojenie wszystkich urządzeń :D następnym moim smartfonem będzie z iOS albo z W10

Edytowane przez #include
inches666
komentarz
komentarz

Mam 8.1, aktualizację dostałem :) Niestety nie poprawiła prawie nic. A nawet trochę popsuła bo po dłuższym użytkowaniu telefon się resetuje, chyba kwestia temperatury podzespołów od internetu bo tylko podczas grzebania w internetach się dzieje takie coś

  • 1 miesiąc później...
madzialex
komentarz
komentarz

Jako fanka (aczkolwiek nie ortodoksyjna i zaślepiona :P ) WP, trochę odkopię temat. Generalnie chwalę sobie i system, i telefony. Zaczynałam zachowawczo od HTC 7 Pro, bo był jedynym z klawiaturą ;) Potem płynnie przeszłam na Lumię 820 i wreszcie 930. Na plus jest dla mnie szybka synchronizacja z laptopem oraz komórkami najbliższych (funkcja pokoi), możliwość skonfigurowania niektórych rzeczy przy kompie, a także pakiet Office. Co zakrawa o ironię, ale dotyczy to zasadniczo większości smartfonów, nie lubię rozwiązań dotyczących samego telefonu, smsów czy innych banalnych rzeczy, które są po stokroć lepiej rozwiązane w starych OS Nokii. Szybkie wyciszanie, czasowe profile telefonu, kopie zapasowe smsów bez pośrednictwa OneDrive'a (w dodatku możliwe do odczytania w komputerze) oraz mnóstwo innych, niby prostych rozwiązań, a jednak jakoś nie do ogarnięcia dla współczesnej techniki. I mimo wszystko czasem brakuje mi fizycznych klawiszy (jak już nie pełnej klawiatury, to przynajmniej dla rozłączania i odbierania rozmowy). W ogóle tymi dotykowymi ekranami czasem czuję się uszczęśliwiana na siłę, a co gorsze moda powoli zaczyna wkraczać do laptopów, doprowadzając mnie do białej gorączki. Nie wiem, może komuś one do pracy (czy nawet gier) odpowiadają, ale czasem jednak bardziej cenię precyzyjność myszki i klawiszy. Tak samo, jak niegdyś można było wysłać smsa, patrząc rozmówcy w oczy :P

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Posiadam Lumię 920 jestem zadowolony z czasu pracy, świetny ekran, adekwatne ppi do baterii i świetna gorilla glass 2.

Osobiście nie pojmuję, dlaczego zwykli użytkownicy facebook'a i reszty społecznościowego dziadostwa kupuje androida, który się tnie po instalacji tego typu aplikacji. Według mnie android jest przeznaczony dla ludzi lubiących zabawę z systemem oraz z modowaniem systemu, bo inaczej  ten system nie ma sensu. Chciałbym przetestować przez dłuższą chwilę BB OS, ubuntu touch i iOS.

Odnośnie ubuntu touch mam stary telefon z androidem ale nie mogę znaleźć wszystkich plików umożliwiających instalację tego systemu, ale chciałbym zobaczyć pełnoprawnego linuxa w akcji. 

  • Dobra wypowiedź 1
madzialex
komentarz
komentarz

Osobiście nie pojmuję, dlaczego zwykli użytkownicy facebook'a i reszty społecznościowego dziadostwa kupuje androida, który się tnie po instalacji tego typu aplikacji. Według mnie android jest przeznaczony dla ludzi lubiących zabawę z systemem oraz z modowaniem systemu, bo inaczej  ten system nie ma sensu.

Lepiej bym tego nie ujęła, ale widać marketing robi swoje. Mogę to setki razy tłumaczyć znajomym, którzy wykładają się na najprostszej instalacji czegoś ze sklepu, ale oni i tak następnym razem wybiorą Androida, bo ma ładne ikonki, tapetę, duży zegarek i kilka pulpitów. Do mnie to wprawdzie nie przemawia, ale jeśli miałabym czegoś zazdrościć Androidwi, to pierwszeństwa w apkach w każdym miejscu, które postanawia zaoferować mobilne rozwiązania, no i może troszkę bajerów typu sterowanie oświetleniem w domu czy smartwatche.

Gość
komentarz
komentarz

BB OS a przynajmniej 5 / 6 to porażka... nie wiem  jak nowsze ale po zmianie zasilacza chce się przenieść na lg g2

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym raczej zazdrościł iOS'owi tych apek bo tam nie masz takiego śmietnika jak na google play, gdzie 50% apek to kopie.

Jeżeli ktoś lubi takie ikonki to dobrym pomysłem jest BB 10 + apki z androida dla tych co ilość jest na pierwszym miejscu.

Myślę nad zmianą Lumii na Nexusa 4 tylko dlatego że jest wspierany przez canonical i ma oficjalne ubuntu touch, bo idioci wrzucili pliki do instalacji Ubuntu touch na Xperii neo v na Ubuntu One, które rok temu zamknęli.

Edytowane przez szynszyl1337
inches666
komentarz
komentarz

Mi brakuje w mojej 520-tce dwóch rzeczy - możliwości ustawienia tapety oraz RAMu :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Fajnie byłoby gdyby referencyjne kafelki mogłyby zmienić się na zdjęcie, które wstawisz. (oczywiście, żeby został znak wodny z jego funckją)

inches666
komentarz
komentarz

Problem mam jeszcze mały z tym że niektóre kafelki się nie odświeżają i potrafię mieć wyświetlone powiadomienie z facebooka przez kika godzin

#include
komentarz
komentarz (edytowane)

Fajnie byłoby gdyby referencyjne kafelki mogłyby zmienić się na zdjęcie, które wstawisz. (oczywiście, żeby został znak wodny z jego funckją)

 Co rozumiesz przez "referencyjne" ?  :D niby w WP 8.1 da się ustawić już zdjęcie jako tło kafelków ;)

Windows-Phone-8.1.jpg

Edytowane przez #include
inches666
komentarz
komentarz

Jak? Pierwszzy raz o tym słyszę O_o

Youki
komentarz
komentarz

niby w WP 8.1

W tapeta to jest przecież :E 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

W sumie racja, nawet teraz ustawiłem :P

madzialex
komentarz
komentarz

No, tapeta to była dla mniej bodaj największa z zalet aktualizacji do 8.1, a przynajmniej najbardziej spektakularna ;)

 

Mi brakuje w mojej 520-tce dwóch rzeczy - możliwości ustawienia tapety oraz RAMu :)

A nie brakuje Ci lampy? Bo mnie to skutecznie od polecania komukolwiek pięćsetek odpycha, a szkoda, bo fajne budżetowe smartfony.

 

Problem mam jeszcze mały z tym że niektóre kafelki się nie odświeżają i potrafię mieć wyświetlone powiadomienie z facebooka przez kika godzin

Z tym chyba generalnie jest kłopot, bo ja z kolei mam apki Binga sport czy pogodę, niby od Microsoftu, a i tak póki nie wejdę do środka, wyświetla mi kilka dni ten sam artykuł. Zresztą z apkami Binga podobny problem zauważam na zwykłym Windowsie 8.1, tyle że tam koniec końców odświeżają się samoistnie.

 

Tak a propos jeszcze wad, to w WP ogromnie brakuje mi normalnego dyktafonu, który nie byłby OneNote lub nie zmuszał mnie do wgrywania czegoś na OneDrive, tylko po to, aby sobie ściągnąć plik na komputer.

inches666
komentarz
komentarz

Dobra, właśnie tapetę ustawiłem i się prawie popłakałem ze szczęścia

madzialex
komentarz
komentarz

Swoją drogą to genialna polityka MS - dają nam coś elementarnego, ale po tak długim czasie czekania, że człowiek jest niemal pewien, że Pana Boga za nogi złapał :lol2:

inches666
komentarz
komentarz

Czekam na menu start i obsługę exe :D

inches666
komentarz
komentarz

Już z 8 miał ujednolicić na początku ale nie wyszło. Szczytny cel

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Jak myślicie warto zamienić lumie na nexusa 4 żeby tylko przetestować Ubuntu touch ?

inches666
komentarz
komentarz

Nie lepiej móc korzystać jednocześnie?

Gość
komentarz
komentarz

nie bierz nexusa 4 - bateria porażka , przycina sie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.