x-kom hosting

Blue screen po czym "odzyskanie sprawności"

AdrianV2
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, około 4 miesiące temu miałem taki problem z blue screen , mianowicie podczas przeglądania internetu nagle wyskoczył mi blue screen na około 3 sekundy po czym zrestartował się komputer i wyskoczyło okno na czarnym tle mówiące o tym że system nie został zamknięty poprawnie i miałem opcje wyboru trybu awaryjnego bądź uruchomienia normalnie , wybrałem normalnie , po załadowaniu się systemu wyskoczył na pulpicie taki komunikat jak na zdjęciach , zlekceważyłem to i tak był spokój aż do wczoraj , aż nagle ponownie "ni z gruchy ni z pietruchy" podczas przeglądania internetu wyskoczył mi blue sceen (chyba był inny niż ten poprzedni) ale dalej wszystko było tak samo czyli po zniknięciu Blue Screena restart komputera potem  wybór trybu awaryjnego bądź uruchomienie normalne systemu i po włączeniu się pulpitu ponownie wyskoczył komunikat "system windows odzyskał sprawność po nieoczekiwanym zamknięciu" . Na zdjęciu nr 4 jest ten sam komunikat co 4 miesiące temu ale nie które cyfry mówiące o błędzie są inne (zaznaczyłem je cienką czerwoną linią na zdjęciu nr 4) . Ktoś wie co te blue screeny oznaczają ?

Youki
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację PC wraz z marką i mocą zasilacza.

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś Upload.

AdrianV2
komentarz
komentarz (edytowane)

Procesor:   Intel i5 4670K 3.4 Ghz 6MB cache (nie podkręcony)

 

Płyta Główna:   Asrock Z87 extreme 4

 

Karta Graficzna:   Gigabyte GeForce GTX 770 2GB (nie podkręcona)

 

Zasilacz:   XFX Pro Series 550W

 

Dysk Twardy:   Seagate Baracuda 1TB 7200 obr/min

 

 

jak widać na zdjęciu w folderze minidump znajduje się tylko jeden mały plik

Youki
komentarz
komentarz

Płyta Główna:   Asrock Z87 extreme 4

BIOS aktualny ?

 

Jakie masz pamięci RAM ?

 

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś Upload.

Czekam.

AdrianV2
komentarz
komentarz (edytowane)

Komputer nowy (złożony w lutym 2014) System Windows 7 home premium OEM nowiusienki zainstalowany zaraz po złożeniu kompa. Sterowniki do płyty głównej instalowałem z dołączonej płyty DVD . Na stronie producenta nie było nowszych od tych co na płycie więc na pewno są OK. W biosie Płyty głównej nic nie ruszałem.

 

Pamięci RAM mam te :   http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

 

OK udało się , oto link do pliku  http://www.speedyshare.com/Dht2u/100814-42806-01.dmp

Youki
komentarz
komentarz

Aktualizowałeś, instalowałeś coś w ostatnim czasie ? 

AdrianV2
komentarz
komentarz

Po za automatycznymi aktualizacjami karty graficznej za pomocą programu Nvidia GeForce Experience to nic !

 

Wrzuciłem ten plik DMP również na inne forum i ktoś sprawdził jego zawartość i mi napisał tak :

 

 

Z jednego dumpu ciężko coś pewnego wnioskować, aczkolwiek w tym który podesłałeś za wysypanie się systemu odpowiada nmgms.sys - "USB Gaming Mouse Driver".
Zaktualizuj sterownik, a jeżeli nie ma nowszego to usuń go i "jedź" na domyślnym windowsowym.
Może to także sugerować sprzętowy problem z myszką.

Youki
komentarz
komentarz

nmgms.sys

No właśnie ja też to znalazłem, ale nie doszukałem się dokładnie od czego on jest i napisałem ogólnie o aktualizacjach :)

 

Zaktualizuj sterownik, a jeżeli nie ma nowszego to usuń go i "jedź" na domyślnym windowsowym. Może to także sugerować sprzętowy problem z myszką.

Zrób to i zobacz czy jest poprawa.

AdrianV2
komentarz
komentarz

Ok , odinstalowałem to oprogramowanie do myszki , teraz zobaczę jak będzie :)  Dodam jeszcze  że ten plik DMP z folderu minidump zniknął , nie ma go już tam

Youki
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze  że ten plik DMP z folderu minidump zniknął , nie ma go już tam

Tak wiem, tym się nie przejmuj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.