x-kom hosting

BSOD - przy wyłączaniu komputera, przy uruchamianiu gry...

buxor1992
utworzono
utworzono

Witam, od pewnego czasu ciągle męcza mnie BSOD'y, mają one miejsce przy wyłączaniu komputera, przy uruchamianiu gry (League of Legends), i przy zamykaniu przeglądarki gdzie aktualnie gra muzyka np. na YouTube (przeglądarka to Opera). 

Płyta główna: GIGABYTE GA-78LMT-USB3 uATX

Procesor: AMD FX 6350

Grafika: AMD R7 260X 2GB DDR5

Zasilacz: ATX PowerSupply ? Model: pt850br - wiem wiem... jak tylko coś odłożę to kupię jakiś sensowny zasilacz.

 

Karta dźwiękowa zintegrowana, 16gb ram 1333mhz.

 

Blue Screen nigdy nie wyskoczył podczas grania, potrafiłem łupać w NFS Rivals na max detalach przez 5-6h i nic się nie działo, ale jak tylko wyłączam komputer to BSOD...

 

Screen z BlueScreenView: 

69679171204290149239.jpgBezpośredni link: http://iv.pl/images/69679171204290149239.jpg

 

Jeżeli potrzebujcie więcej danych to piszcie.

Youki
komentarz
komentarz

Sterowniki do chipsetu oraz BIOS aktualne ?

  • Dobra wypowiedź 1
buxor1992
komentarz
komentarz

Tak, wszystko aktualne.

Youki
komentarz
komentarz

CPU kręcony ?

 

Grzebałeś coś w BIOS'ie czy ustawienia default ?

 

Problem występuję od dłuższego momentu czy ostatnio się nasilił?

 

Aktualizowałe/instalowałeś coś ostatnio, aktualizacje via Windows Update, jakieś programy ?

  • Dobra wypowiedź 1
buxor1992
komentarz
komentarz

Biosa nie ruszałem, w podkręcanie się nie bawiłem. Po instalacji systemu i zaktualizowaniu go wyłączyłem usługę Windows Update. Problem występuje od połowy sierpnia na początku to było za każdym wyłączeniem komputera, a mniej więcej od tygodnia (jak zaktualizowałem chipset) nie ma bluescreenów przy wyłączaniu systemu, tylko przy uruchamianiu gry (raz się zdarzył) i przy zamykaniu opery jak aktualnie gra muzyka (2-3 razy). 

Youki
komentarz
komentarz

i przy zamykaniu opery

Z innymi przeglądarkami nie ma problemów ? 

  • Dobra wypowiedź 1
buxor1992
komentarz
komentarz

Nie wiem, nie korzystam z innych przeglądarek. Dzisiaj rano wgrałem od nowa system Win7 Ultimate 64bit, narazie nic sie nie dzieje, ale przy sluchaniu muzyki (nie ważne czy na przeglądarce czy WMP) występują czasami "zacięcia".

 

PS. Jakie stery zainstalowac stery audio do tej plyty głównej ?

  • 2 tygodnie później...
buxor1992
komentarz
komentarz

Po ponownym zainstalowaniu windowsa i zmianie antywirusa z avasta na MSE nic sie nie dzieje. Jak problem powróci to zrobie te testy i wrzuce do tego tematu. Dziękuje za zainteresowanie i za wszelką pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.