x-kom hosting

java potrzebna ?

bodinho
utworzono
utworzono

Witam, posiadam windowsa 8.1 i chciałbym sie zapytać czy zainstalowanie javy jest konieczne do poprawnego działania internetu ? Czy java nie zamula komputera ?

inches666
komentarz
komentarz

Nie powinna zamulać, jest wymagana do poprawnego działania wielu serwisów i aplikacji

marbas
komentarz
komentarz

Java jest jednym z najbardziej dziurawych oprogramowań. Ale obługuje Java Script, niektóre gry (Słynny minecraft). Ważne jest, abyś go miał ciągle aktualnego. Pobieraj go tylko z oficjalnej strony Java - Oficjalna Strona

vzx
komentarz
komentarz

Java jest jednym z najbardziej dziurawych oprogramowań. Ale obługuje Java Script, niektóre gry (Słynny minecraft). Ważne jest, abyś go miał ciągle aktualnego. Pobieraj go tylko z oficjalnej strony Java - Oficjalna Strona

To nie jest prawda, JavaScript jest interpretowany przez przeglądarki i JRE nie jest tutaj do niczego wymagane.

 

Jeżeli nie potrzebujesz Javy do czegoś konkretnego (np. Minecraft, specjalistyczne oprogramowanie), to raczej nie ma sensu instalować, możesz to zrobić jak zajdzie potrzeba. Ja osobiście z Javy korzystam tylko dlatego, że tworzę aplikacje na tę platformę.

bodinho
komentarz
komentarz

To nie jest prawda, JavaScript jest interpretowany przez przeglądarki i JRE nie jest tutaj do niczego wymagane.

 

Jeżeli nie potrzebujesz Javy do czegoś konkretnego (np. Minecraft, specjalistyczne oprogramowanie), to raczej nie ma sensu instalować, możesz to zrobić jak zajdzie potrzeba. Ja osobiście z Javy korzystam tylko dlatego, że tworzę aplikacje na tę platformę.

No właśnie nie gram w żadnego minecrafta, w gry internetowe, nie czatuję, więc chyba byłby nie potrzebny. A czy java ma np. jakiś wpływ na odtwarzanie filmików na youtubie na przykład?

vzx
komentarz
komentarz

No właśnie nie gram w żadnego minecrafta, w gry internetowe, nie czatuję, więc chyba byłby nie potrzebny. A czy java ma np. jakiś wpływ na odtwarzanie filmików na youtubie na przykład?

YouTube przez wiele lat korzystał wyłącznie z Flasha, w tej chwili player został chyba całkowicie przerobiony na HTML5, więc myślę, że odpowiedź brzmi nie.

 

Możesz zainstalować po to, żeby się nie martwić czy coś będzie działać czy nie (są jednak użytkowe programy bazujące na Javie, jak np. Vuze), choć zapytania o instalację nowej wersji JRE są dość denerwujące.

 

Jeśli chodzi o to, czy Java zamula kompa, to nie widzę powodu żeby tak miało się dziać, Java to nie antywirus.

marbas
komentarz
komentarz

Fakt, z Java Script mój błąd. Niektóre strony wymagają Javy, ale to akurat rzadkość. Sam posiadam Javę bo w niczym nie wadzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.