x-kom hosting

BSOD wraz z artefaktami karty graficznej.

SlavkooPL
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio z moim komputerem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Najpierw miałem problem z artefaktami. Sprawdzałem temperatury i były w miarę normalne, ale przy wyższych wyskakiwały artefakty. Pierwsze co to zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej. Teraz wyskakują mi niebieskie ekrany wraz z artefaktami.

Zdjęcia jak to wygląda:
http://zapodaj.net/4c92b6140133d.jpg.html

http://zapodaj.net/6c17493f650c2.jpg.html

 

Posiadam system Windows 7 Ultimate 64bit oraz aktualnie najnowsze sterowniki do karty.
Specyfikacja komputera:

Intel Core i5-3350P

MSI B75A-G43

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Seagate 500GB

Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE

Samsung SH-224BB

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

High Power Element Plus 500W

Gość
komentarz
komentarz

Przetestował bym kartę graficzną w innym kompie .

Youki
komentarz
komentarz

a to dobre jest?

Oczywiście. 

SlavkooPL
komentarz
komentarz

Przetestował bym kartę graficzną w innym kompie .

Niestety nie mam możliwości.
Co do zasilacza wy polecaliście ponad rok temu więc raczej dobre ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz masz spoko .Może sterownik coś źle działa na tą grafikę .Spróbował bym płycie wgrać najnowszy bios http://pl.msi.com/support/mb/B75AG43.html#down-bios Niestety trzeba by było to robić na innej karcie bo w czasie aktualizacji nie może wyskoczyć ekran śmierci bo płyta ulegnie awarii jeśli to nastąpi .Filmiki znajdziesz na youtube jak to zrobić

anioł2009
komentarz
komentarz

Sprawdzałem temperatury i były w miarę normalne, ale przy wyższych wyskakiwały artefakty

 

I tu szukaj problemu, a właściwie jego rozwiązania...Dedukując: skoro przy wyższych tempach były artefakty to wypadałoby zniżyć tempy aby ich nie było....Chyba że już gpu się uszkodził...   Czy artefakty są nawet podczas bootowania komputera ???

Gość
komentarz
komentarz
SlavkooPL

 

daj screen z 1 i 2 zakładki gpy0z podczas grania .

Karta ma kondensatory sprawdz czy nie wybrzuszone

SlavkooPL
komentarz
komentarz

No to po kolei.

 

Dizingof, mało prawdopodobne, że wtedy wyskoczą artefakty, ponieważ doświadczam ich tylko podczas grania. Po szkole spróbuję.

 

Anioł, tu zaczyna się dłuższa historia. Gdy zakupiłem ten komputer to wiadomo, że sprawdziłem jak z temperaturami itp. Gdy była to nóweczka karta osiągała 73 stopnie przy 100% użyciu i potrafiła tak chodzić i chodzić. Dzisiaj przy temperaturze troszkę powyżej 50 stopni potrafi artefaktami sypnąć. Aktualnie chłodzenie mam ustawione na 100% i podczas grania w MTA maksymalna temperatura to około 40 stopni i wszystko działa idealnie. Artefakty nie występują podczas bootowania ani podczas mniej wymagających zadań. Gdy karta zaczyna mocniej pracować zaczynają się problemy. Zegary jakby co są ustawione na stockowe.

AGENT X, gdzie dokładniej się one znajdują? Sprawdzę je po szkole.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja bym spróbował zmienić pastę termoprzew. i zobaczyć jaki efekt będzie...Wina sterownika raczej nie bo do 40 stopni jest okej a powyżej 50 zaczynają się krzaki tak ??   Czy karta grafiki jest na gwarancji jeszcze ?? 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
AGENT X, gdzie dokładniej się one znajdują? Sprawdzę je po szkole.

kondenstatory

 

asus_radeon_hd7970_matrix_platinum_test_

 

 

 

ale wazniejsze screnn 1 i 2 zakładka gpu-z

SlavkooPL
komentarz
komentarz

Anioł, tak na oko od 50 stopni w górę, ponieważ teraz trzymam kartę przy 40-45 i działa jak marzenie. Ostatniego krzaka zanotowałem przy 58 stopniach. Tak karta jeszcze na gwarancji, kupiona w esc.pl. Niestety tu jest mały problem, bo przeprowadziłem się do Anglii i nie wiem jak to z wysyłką by było. Co do pasty to mam zamiar w weekend się zająć tym komputerem, bo pomimo filtrów trochę kurzu się tam zebrało.

Agent, jak mówiłem to sprawdzę już po szkole i wstawię tu wszystko co trzeba.

anioł2009
komentarz
komentarz

Skoro gwara nawet bym sie nie zastanawiał tylko odeslał kurierem z reklamacją...Skorzystaj z tego zanim będziesz przy niej grzebał. Powód reklamacji podaj: artefakty.

I to by było najlepsze rozwiązanie... 

Kurier to żaden problem, pod warunkiem że za niego zapłacisz bo sklep za free karciochy nie wyśle ;)

 

Na Twoim miejscu skorzystałbym z gwarancji, póki masz i poki nie tykałeś karty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.