x-kom hosting

Bluescreen BBcode: 116 (Win7 64x)

Kurogami
utworzono
utworzono

Ostatnio po obciążeniu komputera np. włączając grę Skyrim na Max. detalach po chwili wywala blue screena 116.

Mój komputer to:

Proc:Intel Core 2 Quad Q8200

Płyta główna:P5KPL-AM/PS

Karta graficzna:Nvidia Gtx 560 ti

Zasilacz:(Piszę to co widzę na nim :P) Modeccom premium 530 ATX 12V 2.3 compatible  oczywiście ma 530W :P 

RAM:4GB

Dysk twardy:MAXTOR STM3500320AS ATA Device 500 GB

Bluescreen: http://screenshooter.net/100260370/eowhgbw

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

 

PS Jest tak od razu po zainstalowaniu nowego systemu i nie wiem co mogę zrobić.

 

Youki
komentarz
komentarz

 oczywiście ma 530W

Napisane na tabliczce znamionowej tylko - zapomniałeś tego dopisać.

 

Pokaż profilaktycznie temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor. Przedstaw screena.

Kurogami
komentarz
komentarz

Z tego co teraz zauważyłem mam problem prawdopodobnie z dyskiem twardym, ponieważ z tego co czytałem wszystko na to wskazuje. Dysk wydaje dziwne odgłosy, a komputer bardzo często się chwilowo zawiesza oraz inne dziwne rzeczy się dzieją (na przykład kursor myszki się dziwnie zachowuje). Właśnie sprawdzamy czy jakieś sektory nie są uszkodzone, ale to może trochę potrwać.

Dodatkowo:http://screenshooter.net/100260370/wcvnqlr

Youki
komentarz
komentarz

Na pewno wina dysku. 

Kurogami
komentarz
komentarz

Mówisz? To jest jakiś sposób na jego naprawę czy jedynym wyjściem pozostaje kupienie nowego dysku :( ?

Youki
komentarz
komentarz

Błąd to temperatura dysku w środku o ile dobrze pamiętam. Chociaż troszkę to dziwnie wygląda. Profilaktycznie podłącz pod inne złącze SATA dysk twardy, przedmuchaj go z kurzu i zobacz jak wygląda problem. 

 

Nie mniej jednak raczej chyba dysk do wymiany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.