x-kom hosting

Chipset i jego chłodzenie

lelek
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z temperaturą chipsetu mojej płyty DFI Infinity nf4 ultra. Otóż jak zapewne sie orientujecie ta płytka nie posiada zbyt dobrego coolera, a temperatura osiąga nawet czasami do 64 stopni (zwykle jest 58-61). Myślałem więc o wymianie chłodzenia, ale tu jest mały problem, bo rozmieszczenie elementów na płycie jest tak świetne, że karta graficzna jest bardzo blisko chipsetu i nie jestem pewien co mogę tam wsadzić, żeby się zmiesciło. Może macie jakieś propozycje?

Black_Tiger
komentarz
komentarz

Layout plyt serii NF4 jest niestety ogolnie taki troche niedoskonaly...

Ze wzgledu na polozenie MCP trudno jest tutaj cos radyklanie zmienic.

Ewentualnie jakis miedziany element chlodzacy zamiast aluminiowego.

Nie rozumiem jednak, dlaczego temperatura rzedu 64°C budzi az takie twoje obawy?

Chpiset u Nvidia osiaga czesto wartosci rzedu 70-75°C i napewno nie bedzie to przyczyna jakiejs awarii plyty.

lelek
komentarz
komentarz

Może rzeczywiście martwię sie na zapas, ale wydaje mi się, że te chłodzenie długo nie potrzyma i gdy trzeba będzie je wymieniać będę mniej więcej wiedział, co wybrać w zastępstwie.

dev
komentarz
komentarz

Witam!

Podłączę się niejako pod temat :) Mam płytę Gigabyte GA-M61P-S3 i także doszedłem do wniosku, że trochę za bardzo nagrzewa się chipset. Zamontowany na nim jest bardzo mały radiator (rzekłbym - radiatorek ;) ) i temperatura dochodzi do 60 stopni. Jaki stosunkowo tani radiator albo cichy wentylator polecilibyście? Myślałem o Zalamnie ZM-NBF47 albo Revoltecu Northbridge Freezerze. Macie jakieś doświadczenia z nimi? A może polecacie jakieś inne (w cenie do 30 zeta)? Z góry dzięki za pomoc!

DjConrado
komentarz
komentarz

Ja proponuje ten.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,32197/

Też mam ta płytkę.

Ale mnie nie martwi wogóle temperatura tylko to,

że ten wentylator strasznie wyje. ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.