x-kom hosting

pomoc w kreceniu !

eivon
utworzono
utworzono

mam asusa p5kPL i dual core e2180

podkrecilem minimalnie w biosie - zmienilem z 200 na 220 co dalo z 1,8 GHz zaledwie na 1,98 GHz (jak biore wiecej to nie chce mi sie uruchomic system) a chcialem troche wiecej...

jak to podkrecic optymalnie??

vocativus
komentarz
komentarz

spróbuj trochę dźwignąć napięcia i obniż taktowanie pamięci RAM, jeśli nie da rady, to możliwości twojego sprzętu kończą się na tych 220MHz szyny FSB

Gość
komentarz
komentarz

Jakie masz pamięci??

  • 2 tygodnie później...
eivon
komentarz
komentarz

e2160

ASUS p5K-PL

GEIL 800 2GB

powercolor x1950pro 256

chieftec 450W

nie wierze, ze moge podkrecic tylko o 1,98 GHz skoro podobno te dual core'y sie tak dobrze kreca..

Gość
komentarz
komentarz

Dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Coś dziwnie się kręci, ale sprobuj FSB na 233, bo moze masz dziure w FSB (gdzies tak czytalem) :P

ice-fenix
komentarz
komentarz

A może mnożnik zwiększ i ustaw odpowiedni dzielnik dla pamięci i procesora.

Spróbuj 1:1 i zwiększ napięcie.

Pamiętaj o monitorowaniu temperatury.

nie wierze, ze moge podkrecic tylko o 1,98 GHz skoro podobno te dual core'y sie tak dobrze kreca..

Też mnie zaszkoczyłeś.

Ja podkręciłem swojego e2140 z 1,6Ghz do 2,8ghz bez zmiany napięcia z temperaturą w stresie poniżej 60*C na Box-sie

eivon
komentarz
komentarz

dobra to teraz napiszcie to 'dla idioty' :D co mam zrobic w biosie?

wyglada to mniej wiecej tak:

7dfd61a43bf4782bmed.jpg

e78c2c3c553d93c3med.jpg

0e55870081f74677med.jpg

0168736f753a2b0emed.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.