x-kom hosting

Problem z instalacją Windows 8, komunikat: "Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji ani zlokalizować istniejącej"

necik
utworzono
utworzono

Witam,

 

Mam problem z instalację systemu operacyjnego Windows 8 na dysku SSD. W kroku gdzie muszę wybrać miejsce instalacji pojawia się  komunikat: "Nie mogliśmy utworzyć nowej partycji ani zlokalizować istniejącej" (jak na zdjęciu poniżej).

 

[attachment=34204:2014-09-15 21.53.39.jpg]

 

Powyższy problem nie występował od początku, tzn. za pierwszym razem po podłączeniu dysku CRUCIAL M500 240GB udało się podzielić go na partycje oraz sformatować za pomocą instalatora Windows a następnie bez problemów zainstalować system operacyjny. Niestety wkrótce przez przypadek sformatowałem go z poziomu uruchomionego innego system operacyjnego zainstalowanego na drugim dysku twardym (zwykłe kliknięci prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji formatuj). Następnie za pomocą programu EaseUs Partition Master tworzyłem / usuwałem / formatowałem partycje na tym dysku SSD i podejrzewam, że w ten właśnie sposób coś popsułem. Poniżej screen jak obecnie wyglądają dyski w moim komputerze:

 

[attachment=34205:partycje.png]

 

Nowy system operacyjny chcę zainstalować na Dysku 1 (D: System SSD). Próba usunięcia / utworzenia / formatowania partycji z poziomu instalatora Windows 8 niestety nic nie daje, wciąż pojawia się komunikat jak w tytule tego tematu.

 

Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem? Z góry dziękuje za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Ciekawe jak byś wszystkie dyski odpiął i zostawił tylko SSD czy też tak będzie ?Kiedyś miałem tak że mi nie wykrywało SSD .Jak odłączyłem pozostałe to komp widział go normalnie i dało się zrobić instalację

necik
komentarz
komentarz

Ciekawe jak byś wszystkie dyski odpiął i zostawił tylko SSD czy też tak będzie ?

Zrobiłem tak jak napisałeś i... działa. W zasadzie mógłbym ten temat już zostawić, ale trochę ciekawi mnie dlaczego tak się stało, że pierwsza instalacja po podłączeniu SSD poszła bez problemu, a dopiero później gdy niechcący sformatowałem dysk to zaczęły się problemy z nową instalacją systemu operacyjnego?

Zayfi
komentarz
komentarz

inny jest rodzaj partycji i systemu plików. Nie podałeś jaki system wszedł po w8?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.