x-kom hosting

Zmiana dysku z dynamicznego na podstawowy bez utraty danych.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: hixmen ,
supermichal
utworzono
utworzono

Witam, dziś chciałem zainstalować od nowa system na moim działającym dysku. Ma on 1.5TB gdzie są też moje ważne pliki których nie mam gdzie przegrać. Więc podzieliłem dysk tak, że jest jeden 500GB a drugi 1TB. Podczas instalowania wyświetliło się, że nie da się zainstalować na nim windowsa 8.1 gdyż jest to dysk dynamiczny. Teraz pytanie jak zmienić dysk dynamiczny na podstawowy bez utraty danych. Też prosiłbym o instrukcję w języku polskim lub film na którym jest pokazane jak to zrobić :).

hixmen
komentarz
komentarz

Zobacz czy Easeus Partition Master da możliwość konwwersji z dynamicznego na inny.

supermichal
komentarz
komentarz

Zobacz czy Easeus Partition Master da możliwość konwwersji z dynamicznego na inny.

 

Niestety takiej opcji nie mam jak zaznaczę ten dysk. Nawet wtedy nie mam menu "Dysk" na górze w Easeus Partition Master

hixmen
komentarz
komentarz

A zaznacz partycję czy będzie opcja convert na primary.

supermichal
komentarz
komentarz

A zaznacz partycję czy będzie opcja convert na primary.

Nie mam takiej opcji.

  • Rekomendowana odpowiedź
hixmen
komentarz
komentarz

Z linka co podałem. Jest obrazek że jak jest zaznaczony dysk nie partycja jak Ty pokazałeś. Powinna być opcja convert to basic disk. Jak masz najnowszą wersję nawet darmową free i tak widnieje w linku na obrazku. To dziwne że nie ma tej opcji. Może zrób tak żeby nie instalować następnego programu który też może nie mieć tej opcji aktywnej. Więc tak ściągnij hirenbootcd 15.2 w obrazie iso. I jak masz program do napędu wirtualnego, daemon czy alkohol. To zamontujesz i powinno wyskoczyć ikonka z narzędziami. I klikniesz na programs i partition/boot/mbr i partition wizard home edition. I zobacz w tym programie jak klikniesz na dysk dynamiczny nie partycję. Czyli prawy myszy i czy będzie aktywna opcja convert dynamic disk to basic disk. Sprawdziłem i umnie jest nieaktywna wyblakła ta opcja nie mając dysku dynamicznego. Obraz iso hirensa można też wypalić na płytkę albo poprzez yumi i wybrać obraz iso i na pena.  I z botować jednego czy drugiego nośnika. Program Partiton Wizard będzie dostępny w Mini XP z botowania jeśli taką opcję wybierzesz.

  • Dobra wypowiedź 1
supermichal
komentarz
komentarz

OK jednak jest opcja konwertuj na dysk podstawowy (źle kliknąłem).

 

ol04m8.jpg

 

To teraz to mam zrobić? I czy jak mam to zrobić to czy mi dane na dysku się nie usuną?

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie powinno niby usuwać danych. Nawet jest informacja na stronie z linka że tym programem. Ma być możliwa konwersja bez utraty danych. Ale w praktyce dla pewności lepiej przynajmniej te ważniejsze albo więcej jak jest możliwość. Dane przekopiować na inny nośnik.

Edytowane przez hixmen
supermichal
komentarz
komentarz

Wielkie Dzięki :D

 

Temat do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.