x-kom hosting

czy opłaca się "teraz" kupić kompa z Vistą?

Vista  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kupuj?c komputer zainstalowa? by? system WINDOWS VISTA?

    • Tak
      107
    • Nie
      111
  2. 2. czy uwa?asz ?e system WINDOWS VISTA jest dobry

    • tak, jest bdb systemem
      38
    • tak, ma braki ale powoli znikaj?...
      98
    • nie
      82


Gość
komentarz
komentarz

ja osobiście słyszałem że microsoft ma wycodfac serwis XPeka ponieważ im vista nie idzie ale nie wiem czy to jest prawda ale vista zrzera dużo ramu przy grach piszę 1 GB ram dla vista 2 GB więc według mnie vista się nie opłaca

i mam jeszcze pytanie czy to prawda że vista nie czyta oryginalnych płyt ???

raczo
komentarz
komentarz

Mam nowego kompa z Vistą 64 Ultimate, wszystko byłoby oki gdyby nie te bluescreeny. Przez 3 dni miałem już chyba ok 6 bluescreenów, po ostatnim miałem problem z załadowaniem windowsa, dopiero po kilku resetach system działa do tej pory oki.

vocativus
komentarz
komentarz
vista zrzera dużo ramu przy grach piszę 1 GB ram dla vista 2 GB więc według mnie vista się nie opłaca

na 768MB mi chodziła beta płynnie :D

ja osobiście słyszałem że microsoft ma wycodfac serwis XPeka ponieważ im vista nie idzie

microsoft przedłużył sprzedaż windowsa XP chyba o rok, a serwis do bodaj 2012 albo 2011 więc jeszcze nie jest tak źle.

Windows 98/me już straciły wsparcie techniczne. To że vista to niewypał to microsoft o tym wie i mówią już o tym wprost i cała nadzieja w następnej wersji windows... Windows XP miał premierę w 2001 roku - ma już 7 lat i kiedyś będą musieli uciąć tą historyjkę bo 7 lat w informatyce to cała wieczność.

i mam jeszcze pytanie czy to prawda że vista nie czyta oryginalnych płyt ???

w teorii ma to utrudniać... w praktyce różnie bywa ale jest już jakiś postęp w tej kwestii w stosunku do XP

nitro07
komentarz
komentarz

Microsoft oficjalnie podał do wiadomości, że XP-eki z zainstalowanym SP3 będzią wspierane do 2014 roku....

  • 2 tygodnie później...
Kamzilla
komentarz
komentarz

Wczoraj miałem laptopa z Vistą uruchamiała się 5 minut :D świeży system !!

Wywaliłem, uruchomiłem tylko dla nagrania instalki na płycie :)

Jakby ktoś chciał na czym to uruchamiałem -> Acer 5720ZG

ratowNIK
komentarz
komentarz

Panowie, pytanie, przez ten temat mam cholerne myslenice ;|

Kupuje nowego kompa, jaki mam wgrac wkoncu system ? Lubie XP! Ale slyszalem ze VISTA do gier lepszy, czyta caly ram (bede mial 4gb)

XP mialem 32bit, jesli bede chcial miec na nowym kompie, musze znajsc wersje 64bit, a nigdzie jej znajsc nie moge !!

I odrazu pytam co do xp, czy warto instalowac SP3 ? Mam caly czas SP2 :|

vadit
komentarz
komentarz

Vista do nowych komputerów jak najbardziej się nadaje.

musze znajsc wersje 64bit, a nigdzie jej znajsc nie moge !!

W byle jakim sklepie komputerowym znajdziesz.

Albo na: http://www.ceneo.pl/1511382

ratowNIK
komentarz
komentarz

Chodzilo mi o XP :(

  • 2 tygodnie później...
Maku
komentarz
komentarz

Mam 2 systemy.Windows xp professional 64-bit(wykrywa 4gb ramu w przeciwienstwie do 32bitowych xp'kow) i viste home.

Viste odpalam tylko wtedy gdy mam ochote pograc w gry na directx 10.

  • 1 miesiąc później...
greg77
komentarz
komentarz

:lol: Musialem sie zarejestrowac jak widzialem te bzdety:D:D

hehe

uzywam Visty Ultimate od ponad roku i na nic nie zamienil bym tego systemu......chyba ze Linux ale to tez mam jako drugi system....

XP to prawda....stabilny i dobry system, jednak Vista juz powoli moze sie z nim rownac.....

Oczywiscie Vista najbardziej kuje w oczy tych ktorzy maja kompa 512 ramu i 1gh proc......eeee Vista taka Vista siaka a nawet nie moga potestowac....

Oczywiscie system spowalnia maszyne, doskonale pamietam przejscie z Windy 98 na XP przy sprzetach 800mhz i 128ramu byl taki sam placz!

Zaloze sie ze za rok 90% ludzi bedzie uzywalo Visty.....wiec nie ma co marudzic tylko inwestowac w sprzet ktory to uciagnie:D

Wielu forumowiczow, tych co krzyczy najglosniej "Vista Be" pewnie nawet samo nie wiazalo butow jak XP wchodzil na rynek.......wiec nie marudzcie tylko czas na przesiadke.....a Gry to nie wszystko.....pozatym smigam w 99% gier na Viscie.....

Buahahahah znow mi sie przypomnialo jak w 2003 roku przyszedl kuzyn i marudzil ze mam "Badziewny System" bo on ma Win 98 i nie ma problemow:D:D

A za miesiac powiedzial ze byl idiota:D

Pozdrawiam wszystkich i zycze troszke wyrozumialosci i otwarcia na nowosci....

Vista sie rozwija i to swietnie....czego efekty widac!

A i jeszcze na poczatku tego postu czytalem o kolesiu ktory placze ze mu system padl bo sie do neta podlaczyl i wszystko jest wina Visty a pozatym to stracil 100 funtow na system ktory nie dziala.....tak sie sklada ze mieszkam zagranica i wiem ze to nie problem idziesz do sklepu i ci to naprawiaja albo masz Instalke na dysku na partycji ukrytej......ale tez pewnie Vista wolala z 1000razy zebys zrobil kopie systemu przy pierwszych odpaleniach kompa.......teraz nie placz.....pozatym jak mogl pasc system przez podlaczenie do neta? czy ty sie wogole na tym znasz?

tofik177
komentarz
komentarz

Dodam swoje 3grosze ;]

Uwazam ze kompa z Vista na dzien dzisiejszy nie opłaca sie kupowac. Przynajmniej wersji home 32 bit która wciskaja na kazdego chyba sprzedawanego laptopa no i takze pc'ta.. testowałem toto i u mnnie system zachowywał sie bardzo niestabilnie nie bede opisywał co i jak.. jesli chcemy juz kupic viste to najlepiej wersje Ultimate 64 bitową ale tez musimy liczyc sie z tym ze trzeba nam 2 gb ramu i procesor 2rdzeniowy jakies 1,5GHz (+ z 1Gb pamieci wirtualnej) zeby wszystko ładnie smigało Na słabszym sprzecie no widziałem jak toto chodzi... nie jest za ładnie. Ale duzo takze zalezy od tego jak sobie skonfigurujemy nasz system i ja będziemy o niego dbać, Vista ma troche zbednych rzeczy (przewanie właczone niektóre usługi które nie sa do niczego potrzebne)które mozna powyłaczac co nieco przyspieszy jej działanie.

Uzywałem Visty ultimate x64 jakies pół roku i powiem ze jest to bardzo dobry system wbrew tego co mówia o nim ludzie.

Najwiecej zalezy od konfiguracji i dbania o os (jak zrobimy sobie z systemu śmietnik to wiadomo) jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz ;]

Ale i tak wole linuxa winzgroza słuzy mi tylko do grania ;]

nitro07
komentarz
komentarz
jesli chcemy juz kupic viste to najlepiej wersje Ultimate

może wyjaśnisz dlaczego lepiej kupić tak drogi system ?

odpowiedź jest prosta jeśli posiadamy wystarczająco wydajny komputer to polecam Vistę najlepiej 64 bitową, a jeśli chodzi o zakup Visty do domu to najlepszym stosunkiem jakość/cena charakteryzuje się Vista Home Premium 64bit

Gość
komentarz
komentarz

Używam Visty od samego początku [ dzień premiery w Polsce ] i miałem ... aż 1 bios od tej pory :) ^..^ po za tym ŻADNYCH problemów nie wiem co jest z tą vistą na laptopach zawsze na nich są problemy.

Quantum
komentarz
komentarz

Jeśli ktoś uważa, że vista to g to chyba nie potrafi obsługiwać komputera, albo chce za wszelką cenę udowodnić, że inny system jest lepszy bo on go używa. Vista jest bezawaryjna (od roku zero problemów), ma wiele funkcji, których w xp nie ma, jest szybka (w porównaniu z xp), jest bezpieczna i estetycznie wygląda. Oczywiście nie podważam, że trzeba ją jeszcze ulepszyć, ale po obecnych aktualizacjach jest lepsza od xp. Co było gdy wchodził xp? Wszyscy się go czepiali, ponieważ jest dziurawy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.