x-kom hosting

czy opłaca się "teraz" kupić kompa z Vistą?

Vista  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kupuj?c komputer zainstalowa? by? system WINDOWS VISTA?

    • Tak
      107
    • Nie
      111
  2. 2. czy uwa?asz ?e system WINDOWS VISTA jest dobry

    • tak, jest bdb systemem
      38
    • tak, ma braki ale powoli znikaj?...
      98
    • nie
      82


nec170v
komentarz
komentarz

tak to bywa z nie przemyślaną odpowiedzią :( (usunąć posta) :P

dox_x
komentarz
komentarz

Hmmmm. Co do twojej wypowiedzi to się z tobą nie zgodzę. Linux jest dobrym systemem i przede wszystkim stabilnym. A takie jedno pytanko mam do ciebie. Wiesz na jakim systemie postawili najszybszy w Polsce komputer "Galera"? Od razu dam ci odpowiedź, żebyś się nie męczył. Postawili go właśnie na Debianie (Linux). Linux jest o wile lepszy jeśli chodzi o zastosowania serwerowe, czy programowanie itp. od Windows XP. :) Pozdro :)

Zarov
komentarz
komentarz
co do linuxa to dla mnie ma -99% zalet 99% wad (+ za to ze darmowy)

wogole nie wiem kto by chcial linuxa

Żal mi Ciebie, takie wypowiedzi są nawet śmieszne. W dziale Linux jest temat Linux vs Windows i polecam się z nim zapoznać i wypowiedzieć jak taki jesteś mądry.

Jak Vista taka fajna to czemu w ankiecie dotyczącej systemów więcej jest użytkowników XP? A tak wielu przed premierą mówiło że Vista to i tamto a teraz tylko że czekają na SP1 a potem że SP2.

  • 4 tygodnie później...
Teroic
komentarz
komentarz

Komputer z Vista odrazu? Jesli tak kupujesz to znaczy ze Vista nie jest dla Ciebie ale dla ludzi ktorzy kupuja czesci i system osobno (wydajne czesci) to Vista jest dobrym rozwiazaniem. Jesli nie masz PC na Viste to sie nie wypowiadaj... Lubisz grac w najnowsze gry? DX10 tylko w Viscie wiec jesli gry to Vista.

MarCjaho
komentarz
komentarz

Wybierałem dziś między Vistą Home Premium, a XP Home. Zaryzykowałem. Wybrałem Vistę. :P Tylko czy nie będzie miała problemów przy procku AMD Athlon 64 5200+ 2,6GHz i RAMie Kingston 2GB HyperX 800MHz??

nitro07
komentarz
komentarz

dobry wybór, a sprzęt w zupełności wystarczajacy

  • 5 tygodni później...
Kuba abc
komentarz
komentarz

ja bym mu radził bardziej XP ;) bo działa szybciej i gry na nim dobrze chodzą i prawie wszystkie programy a na Windows Vista jest przeciwnie <_<

  • 5 tygodni później...
bartek86
komentarz
komentarz

zostań przy xp na naszym forum można poczytać że przy viście są problemy z nowszymi grami i zżera więcej ramu a to do gier bardzo przydatne i lepiej więcej wolnego ramu

xp sp3 i olać viste

Przemek
komentarz
komentarz
zostań przy xp na naszym forum można poczytać że przy viście są problemy z nowszymi grami i zżera więcej ramu a to do gier bardzo przydatne i lepiej więcej wolnego ramu

xp sp3 i olać viste

Kompletne bzdury!
Snuffy
komentarz
komentarz

Czyli nie opłaca się instalować Visty chociaż mam 4GB ramu ?

Mikrut
komentarz
komentarz

Opłaca się ponieważ XP nie wykorzysta 4 GB ramu. Vista je wykorzysta całkowicie.

Przemek
komentarz
komentarz

Opłaca się ponieważ XP nie wykorzysta 4 GB ramu. Vista je wykorzysta całkowicie.
Jaka Vista? Rozwiń myśl.
Mikrut
komentarz
komentarz

Windows Vista ultimate i home premium. Vista zapisuje w pamięci programy startowe a potem je otwiera jako pierwsze np. włączyłeś kompa i od razu włączyłeś gg następnym razem po włączeniu kompa gg nie będziesz musiał włączac. Zresztą XP 4GB będzie chodzic tak jak na 1GB bo mu to wystarczy.

P.S mam xp na 1GB ramu i nie widze żeby się coś zmieniło jest taki jaki był 2 tygodnie temu z 512mb ram. Mam XP Home edition a na professional jeszcze jakoś będzie śmigac. Jak narazie Vista jest w stanie wykorzystac 6GB Ramu.

vocativus
komentarz
komentarz

Mikrut - poczytaj jeszcze trochę w tym internecie bo jakikolwiek system 32-bitowy obsługuje max 3,25GB RAMu, nawet vista.

Vista zapisuje w pamięci programy startowe a potem je otwiera jako pierwsze np. włączyłeś kompa i od razu włączyłeś gg następnym razem po włączeniu kompa gg nie będziesz musiał włączac.

w XP też masz taki "bajer". Gadu gadu samo dodaje wpis do rejestru i dlatego system go przy starcie uruchamia.

Jak narazie Vista jest w stanie wykorzystac 6GB Ramu.

mogę się mylić ale system 64-bitowy może obsłużyć ok. 128GB RAMu. Inna bajka to płyty główne które obsłużą max 4, 6, 8, 16 GB RAM (zależne od płyty).

Zresztą XP 4GB będzie chodzic tak jak na 1GB bo mu to wystarczy.

zależy co na tym systemie bedziesz robić. Goły bez sterowników i programów owszem chodzi tak samo na 1, 2 i 4 GB RAM. Zwiększenie ilości pamięci operacyjnej przydaje się grafikom i osobom montującym filmy.

Przemek
komentarz
komentarz
Windows Vista ultimate i home premium.
Be ze dura. Voca wyjaśnił Ci jak to jest z wykorzystaniem pamięci RAM.
mogę się mylić ale system 64-bitowy może obsłużyć ok. 128GB RAMu. Inna bajka to płyty główne które obsłużą max 4, 6, 8, 16 GB RAM (zależne od płyty).
Tak dokładnie jest.

32bity = max. 3,25GB a może być mniej bo istnieją ograniczenia nałożone przez chipset lub zintegrowana grafika.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

a co powiecie jak zapytam - czy warto teraz kupować kompa z Vistą?

komp głownie do gier i to tych naj jeśli chodzi o grafę...

z radkiem 4870x2 kręconym E8500 płytka DFI LP UT X48 T2RS i 4 GB Ramku

Przemek
komentarz
komentarz

U mnie działa wszystko OK. Konfig w sygnaturce.

Mikrut
komentarz
komentarz
a co powiecie jak zapytam - czy warto teraz kupować kompa z Vistą?

komp głownie do gier i to tych naj jeśli chodzi o grafę...

z radkiem 4870x2 kręconym E8500 płytka DFI LP UT X48 T2RS i 4 GB Ramku

Opłaca się i to bardzo chocby dlatego że wykorzystasz w grach DX 10 a w xp nie.

Kamzilla
komentarz
komentarz

W ankiecie zaznaczyłem

1. NIE

2. NIE

...

Ogólnie nie mam przekonania do Visty, denerwuje mnie a miałem do czynienia z nią na laptopie przez ok. miesiąc...

Przemek
komentarz
komentarz

denerwuje mnie
Dlaczego?
Keepsake
komentarz
komentarz
Ogólnie nie mam przekonania do Visty, denerwuje mnie a miałem do czynienia z nią na laptopie przez ok. miesiąc...

Zgadzam sie z tym ,że na laptopach (tych słabszych) Vista mulim ale jakbyś zainstalował na normalnym komputerze z min. 2gb ramu to wrażenia byłyby o niebo lepsze ;]

Przemek
komentarz
komentarz

Zgadzam sie z tym ,że na laptopach (tych słabszych) Vista mulim ale jakbyś zainstalował na normalnym komputerze z min. 2gb ramu to wrażenia byłyby o niebo lepsze ;]
Muli, muli, muli. Mogę Ci pokazać pewną osobę której na teoretycznie słabym notku, Vista działa sprawniej niż XP.
piku
komentarz
komentarz
Muli, muli, muli. Mogę Ci pokazać pewną osobę której na teoretycznie słabym notku, Vista działa sprawniej niż XP.

Jak się pogrzebie w usługach systemowych to Vista potrafi zadziwić ;) Szkoda że domyślnie jest tyle tego powłączane. Mało kto wie jak się tym zająć a potem że muli...

ciaciama
komentarz
komentarz
Muli, muli, muli. Mogę Ci pokazać pewną osobę której na teoretycznie słabym notku, Vista działa sprawniej niż XP.

Pokaż.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.