x-kom hosting

czy opłaca się "teraz" kupić kompa z Vistą?

Vista  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. czy kupuj?c komputer zainstalowa? by? system WINDOWS VISTA?

    • Tak
      107
    • Nie
      111
  2. 2. czy uwa?asz ?e system WINDOWS VISTA jest dobry

    • tak, jest bdb systemem
      38
    • tak, ma braki ale powoli znikaj?...
      98
    • nie
      82


ice-fenix
komentarz
komentarz
Testy w CDA wykazały ze DirectX 9.0c jest jak na razie bardzo przybliżony (a nawet leciutko lepszy) od DirectX® 10 w testach kilku nowych gier, wiec jak na razie tylko bardziej zamula kompa bez widocznych efektów. A jeżeli komputer nie będzie używany do gier to moim zdaniem Vista jest jak najbardziej na miejscu.

Naprawde?

To mnie zaskoczyłeś.

Wczoraj wieczorem grałem w moją ulubiona gierkę CRAISISA i chodzi tak jak na viście.

Ba, chodzi lepiej pod względem graficzym.

Taka woda np. jest POTWORNIE REALISTYCZNA.

Na pół średnich, pół HIGHT nic się nie cięło (min 31FPS)

Daj mi linka do tych testów. Jestem ciekaw, czy testowali po wyjściu Visty, czy są to aktualne testy.

wiolonczelista
komentarz
komentarz

A tak z innej beczki, bo nie chce tworzyć nowego tematu, a gadamy o możliwościach visty:

A co ze starszmi grami co były robione tylko pod XP i starsze systemy? Jak idą na Viście?

ice-fenix
komentarz
komentarz

Te gry uruchamia się w zgodności ze ststemem windows XP.

Co do wydajności takiej gry nie jestem pewien... Podobno chodzą wolniej, ale niech wypoweie się ktoś, kto już grał w starsze gry na viście.

wiolonczelista
komentarz
komentarz

To wytłumacz jeszcze tylko, mniej obeznanemu koledze: jak to zrobić? :D

Sean
komentarz
komentarz

prawym przyciskim myszy na iknonie (nie skrocie) wlasciwosci ---> zgodnosc ---> Uruchom w trybie zgodnosci z ...no i w tym wypadku Windwos xp Sp2 pozdrawiam

Grunex
komentarz
komentarz

mialem to w magazynie ale nie moge znales tych testow... ale byly juz napewno po wyjsciu visty bo testowali 5 gier z czego tylko 1 byla lekko lebsza na DX® 10 a reszta na XP

ice-fenix
komentarz
komentarz

UWAGA ENTUZJAŚCI VISTY!

W PONIEDZIAŁEK 3.02.2008 ukarze się FINALNA WERSJA SP! for VISTA ;!

Narazie tylko w kilku językach takich jak np. angielski niemiecki czy chiński.

2 Tygodni po powyższej premierze ukarze się polskojęzyczny dodatek SP1.

Dodatek będzie dostępny dla wszystkich urzytkowników MS Vista.

Sean
komentarz
komentarz
UWAGA ENTUZJAŚCI VISTY!

W PONIEDZIAŁEK 3.02.2008 ukarze się FINALNA WERSJA SP! for VISTA ;!

Narazie tylko w kilku językach takich jak np. angielski niemiecki czy chiński.

2 Tygodni po powyższej premierze ukarze się polskojęzyczny dodatek SP1.

Dodatek będzie dostępny dla wszystkich urzytkowników MS Vista.

RC nie testowałem :) poczekamy na PL i zobaczymy jakie teorie sie pojawia ... może wreście skonczy sie marudzenie

Kubota
komentarz
komentarz

Ja także pozostałbym przy Viście... Dopóki nie będzie ona niezbedna do grania w nowe gry nie radziłbym jej kupować. Za dużo nerwów i różnych problemów.

GregPet
komentarz
komentarz

Windows Vista jest poprostu piękny ale pomimo wysokich wymagań to bardzo młody system posiadający bardzo dużo błędów.

Ostatnio bawiłem się funkcją Aero w sklepie komuterowym i gdy już nasty raz jej użyłem pokazał mi sie dobże znany niebieski ekran i system sie zrestartował...

Niemusze dodawać, że było podłączonych do tego kompa z 10 monitorów i troche przypał złapałem jak wszyscy podziwiali efekt moich eksperymentów :P

Czuje, że Windows Vista po kliku update'ach będzie ciekawym produktem lecz na ten momęt odradzam kupna i polecam poczekać na kilka uaktualnień... :)

!@#RbK#@!
komentarz
komentarz

uzywam jej od na ten moment : 3646184 sekund (42 dni, 4 godzin, 49 minut, 44 sekund) hehe i najbardziej wkurzajace jest gdy otwieram rozne aplikacje musze potwierdzic czy to ja to otwieram itp.. i nie wszystkie programy chodza na tym systemie(ale coraz czesciej sa uaktualnienia aby chodzily na tej Windzie) po za tym same zalety wg. !

Kurzun
komentarz
komentarz
i najbardziej wkurzajace jest gdy otwieram rozne aplikacje musze potwierdzic czy to ja to otwieram

Jeżeli nie chcesz tego mieć to zrób to:

UAC to innowacyjna technologia wprowadzona w Windows Vista w celu ochrony systemu przez nieautoryzowanymi zmianami wymagającymi uprawnień administracyjnych. Domyślnie każdą operację, do której nie wystarczą uprawnienia zwykłego użytkownika, należy potwierdzić klikając Kontynuuj (Continue) / Zezwalaj (Allow) na blokującym pulpit okienku dialogowym, nawet gdy pracujemy na koncie z uprawnieniami adminstracyjnymi. Można zrezygnować z bezpiecznego pulpitu (blokowania) zmieniając w zasadach grupy (gpedit.msc) następującą opcję: Konfiguracja komputera->Ustawienia systemu Windows->Ustawienia zabezpieczeń->Zasady lokalne->Opcje zabezpieczeń->Kontrola konta użytkownika: Przełącz na bezpieczny pulpit->Właściwości->ustawić na Wyłączone  (Computer Configuration->Windows Settings->Security Settings->Local Policies->Security Options->User Account Control: Switch to secure desktop...->Properties->Disabled).Aby całkowicie wyłączyć UAC (zachowanie systemu, jak w przypadku Windows XP - niezalecane!), należy zmienić opcję: Kontrola konta użytkownika: Uruchom wszystkich administratorów w trybie zatwierdzania przez administratora->Właściwości->ustawić na Wyłączone (User Account Control: Run all administrators in Admin Approval Mode->Properties->Disabled).
Hammer
komentarz
komentarz

Nieprawdą jest że Vista ma ciągłe zawiechy u mnie przy 1gb pamięci ram na laptopie ładnie śmiga,co prawda zajmuje ,,trochę'' miejsca na dysku ale da się przeżyć. Zanim kupiłem laptopa z Vistą też się bałem co to będzie :D ale na szczęście mile się zaskoczyłem i zbytnio nie narzekam. Zbytnio bo do gier średnio się nadaje chyba że ktoś ma więcej ram-u. Pozdrawiam

ostoyyya
komentarz
komentarz

Testowalem XP SP3 i Sprawdzalem Viste 32bit, 64bit z SP1RC i bez.

Teraz tak :

Komentarze w stylu Vista to syf jest pelno w niej bledow odchodza do lamusa. System dziala jak rakieta ( mowie o procku 2rdzenie i 4GBramu ). Xp w tym wypadku a mowimy

o pracy systemowej chodzi poprostu gorzej. Jezeli chodzi o gierki i 3D mark. W wersji Marka 2006 wynik na Vista wynosil około 12.500pkt natomiast na XP 13.180pkt.

Ktos pisal ze gra Crysis chodzi tak samo na Vista i XP. Totalna bzdura. Kazda ale to kazda gra ma gorsza wydajnosc pod vista. Sprawdzalem HL2;CS:S,Crysis + jeszcze jakies gierki.

Jezeli chodzi o Crysis'a odpalalem go pod XP Detale HIGH + 1280na1024 ( te same ustawienia pod VISTA 32bit i 64bit ). XP wygral - benchmark pokazywal Average FPS o 10klatek wiecej

i tak tez bylo. Natomiast Crysis pod Vista 64. Odpalilem Crysisa w srodowisku 64 bit zeby nie bylo i o dziwo gra wolniej dziala pod 64bitami niz odpalajac wersje Crysisa 32bit pod Vista 64 !!! Sic!

A mialo byc turbo szybko w srodowisku 64 + niby gra jest pisana pod wieksza ilosc bitow. Crysis 32bit pod Vista 32bit chodzi +/- 5% tak samo jak uruchamiajac ta gre ( W wersji 32bit ) pod Vista 64.

Reasumujac

Praca systemowa,internet, lepsze wsparcie 2;4 rdzeni, obsluga 4GB ramu i wiecej ( Vista 64 ) to sa plusy tego systemu i naprawde czuc szybkosc.

XP gry lepsza wydajnosc + mniejsze wymagania.

.riquest
komentarz
komentarz

Tak jak poprzednik wspomniał Vista obsługuje o wiele lepiej 2 i 4 rdzeniowe procesory ( 4 rdzenie na xp'ku to bezsens)..

Po za tym Vista ma dobre zabezpieczenia ale jak ktoś powyłącza to wszystko to się nie dziwić..

Niestety ja sam narazie nie jestem zwolennikiem Visty gdyż w chwili obecnej jest naprawdę mało sterowników do różnych urządzeń oraz są problemy z sieciami np (łączenie się siecią komputer z laptoptem który posiada viste to istna tragedia)..

Vista jest systemem na przyszłość więc na dzień dzisiejszy na wiele nam sie nie zda bo jeszcze nie ma tak wymyślnych części by można było w pełni ten system wykorzystać..

piku
komentarz
komentarz

Zobaczymy jak wszystko będzie wyglądało wraz z pojawieniem się SP1 dla Visty, póki co nie opłaca się. Nie muszę mieć wszystkiego najnowszego, wolę sprawdzone rozwiązania, a takim jest Windows XP. Vista była wydana w pośpiechu, pomimo że cały czas przekładali datę premiery (poślizg wyniósł chyba 2 lata!). Poza tym po co mi system, który zamorduje mi kompa :D A tak XP śmiga aż miło :)

vaxtor
komentarz
komentarz
Wogóle po co wydawać system niby finalny ?! Skoro już się do niego planuje Service Pack. Skoro wiedzieli, że są jeszcze wady to powinni poczekać z premierą.

To proste dla $

Rycerz
komentarz
komentarz

Ja posiadam Vistę 64 bit i nie narzekam hula aż miło przy 4 GB Ramu i Core 2 Duo 2,66 4 Mb nie mam, co narzekać faktycznie jest kilka rzeczy, które Microsoft, powinien dopracować, ale pożyjemy zobaczymy :P .

demeryt
komentarz
komentarz

Właśnie, do Visty 2 GB RAMu to mało, ponoć "sweet point" tego systemu to właśnie 4 GB. Zwałszcza, że średnio sobie radzi z pamięcią w niektórych grach wciąż.

RAM teraz tani, nie ma co żałować kasy. BTW, Vista "widzi" z tych 4 GB tylko 3, czym się nie należy przejmować.

Ja mam 4 GB, Core 2 Duo 8200 i hula szybciutko, choć oczywiście braki i wyrzuty z gier i programów wciąż są. Ale przecież jeszcze nie było nawet SP1, czy ktoś pamięta jak tragicznym systemem był XP przed SP? Dopiero po SP2 został uznany za stabilny...

M4tth3w
komentarz
komentarz

Nie, nie opłaca się.

Vista tylko podraża cenę komputera a większość osób i tak wraca do XP ;)

  • 2 tygodnie później...
Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Nie opłaca się pakować kasy w system, który dramatycznie pogarsza osiągi maszyny. Co się porobiło z tymi ludźmi, wygląd ważniejszy niż wydajność :P.

  • 4 tygodnie później...
piku
komentarz
komentarz
Nie opłaca się pakować kasy w system, który dramatycznie pogarsza osiągi maszyny. Co się porobiło z tymi ludźmi, wygląd ważniejszy niż wydajność tongue.gif.

Możemy teraz chórem krzyknąć: DOSie! Wróć!

ktoś pamięta jak tragicznym systemem był XP przed SP? Dopiero po SP2 został uznany za stabilny...

Tak, ale nie było punktu odniesienia, dla wielu ludzi męczonych na codzień wieszającym się Windowsem 98 był on prawdziwym cudem i wybawieniem. Na dobrą sprawę to właśnie XP był największym kamieniem milowym w historii MS jeśli chodzi o desktopowe systemy operacyjne.

Sprzedając kompa z Vistą, gdzie użytkownik tuż po zakupie wymienia go na XP, MS zarabia praktycznie za nic. Sprzedaje produkt, który użytkownik i tak wyrzuci bo jest on bezużyteczny. To takie przymusowe okradanie ludzi w majestacie prawa.

dox_x
komentarz
komentarz

Hmmmm. Osobiście Visty nikomu nie polecam, ponieważ jeż nie stabilna. Nie lepiej poczekać aż Microsoft wypuści na rynek Windows 7? Jak dla mnie najlepszym systemem jest Windows XP Profesional. Ja na Vistę bym się nie napalał :)

Szajba_m-ce
komentarz
komentarz

Pytanie do wszystkich przeciwników Visty testowaliście ją w ogóle. Ja też myślałem jaka ta vista nie jest zła czytam wszyscy mówią że wszystko złe. Brat kupił laptopa i musiałem na nim zainstalować Vistę i nie jestem zawiedziony, brat też. Laptop nie jest za dobry a nic się nie tnie. Wszystko pięknie ładnie chodzi nie ma żadnych cudów co niektórzy opowiadają jaka to zła vista jest. Mi się podoba i ją polecam innym.

nitro07
komentarz
komentarz

w domu używam Visty

w pracy XP i Linuksa

XP i Linux wiadomo, XP dopracowany i wydajny, linuks stabilny i bezpieczy, a jeśli chodzi o Vistę to jest co raz lepiej dzięki aktualizacji i SP1, nie mam problemów z wydajnoscią i działaniem programów (AMD 4800+ X2, 2GB RAM).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.