x-kom hosting

Drukarka tania w eksploatacji

piterb
utworzono
utworzono

Witam, 

 

moja drukarka niedawno padła i pora na coś nowego. 

 

Urządzenie głównie am mi służyć do drukowania na czarno materiałów na studia ale też czasami jakieś mapy. Z koloru będę bardzo rzadko korzystać ale jednak nie chciałbym aby drukarka była czarno-biała. Drukuję sporo więc najważniejsza rzeczą dla mnie sa tanie tusze/zamienniki. Bo w przeciwnym razie szybciej zbankrutuje :P 

 

Cena drukarki

Myślałem o czyms w okolicach 300 zł  ale jeśli trzeba będzie dopłacić za coś lepszego, a w szczególności później za tańsze tusze to dopłacetrochę więcej bo i tak mi się zwróci. Ale też bez przesady ;)

 

Nie wiem tez czy już od razu nie kupić urządenia wielofunkcyjnego. 

 

Czytając inne tematy czesto polecane drukarki to brother 

Brother DCP-J100

 

Brother DCP-J152W

 

 

Dżony2
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz dać do 300 zł to ja bym kupował urządzenie wielofunkcyjne. Ten Brother J152 którego podesłałeś jest jak najbardziej okej. Zresztą Brother ma najtańsze zamienniki na rynku.  Bardzo dobrym urządzeniem jest Brother DCP J4110DW, ale niestety kosztuje troszkę więcej niż wynosi Twój budżet;/

  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

do brothera bez problemu dostaniesz zamienniki więc warto ja kupić, z dobrych zamienników masz na pewno activ jety dostaniesz na nie gwarancję przy zakupie.

Dżony2
komentarz
komentarz

Chyba, że np. drukujesz dużo na czarno, to jest HP 3525, której tusze wystarczą na grubo ponad 500 stron czarnego druku.  Choć w utrzymaniu jest droższa od tego Brothera.

boss27
komentarz
komentarz

Drukarki brother są często polecane z uwagi np na dostępność zamienników. Często bywa tak, że np zamienniki są wydajniejsze od oryginalnych tuszy przy zachowaniu takiej samej jakości druku.

  • 3 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

zgodzę się z Toba, ja używam od dobrych kilku lat zamienników activ jeta i nie zauważyłam aby były gorsze jakościowo niż oryginały, jakość i wydajność jest na takim samym poziomie.

WinstonWolf
komentarz
komentarz

AJ są ok ale na rynku jest wielu producentów którzy oferują lepszą jakość w niższej cenie (nie dopłacamy za popularnośc), a nawet lepsze warunki gwarancyjne (co przez dłuższy okres było ich dodatkowy atutem)

mgie45
komentarz
komentarz

Do tej pory używałem AJ, teraz częściej Actis bo są tańsze a jakość też jest ok, mi do domowego drukowania jak najbardziej wystarcza.

Arsa_pl
komentarz
komentarz

Ważne jest takze to gdzie kupujemy zamienniki,bo jeżeli w dobrym i sprawdzonym sklepie z pewnym doświadczeniem na rynku,to moim zdaniem absolutnie nie ma się czego obawiać,właśnie tak jest u nas:)

TommyJay
komentarz
komentarz

no własnie wiele osób kupuje drukarkę bo im sie podobają funkcje, cena czy inny kolor a nikt nie patrzy na to ile kosztuje toner do drukarki. Jak przychodzi dzień do wymiany tonera to jest szok i płacz że 300 złotych trzeba wyrzygać.. Ja mam taką u której wymiana tonera to koszt 30 złotych i jestem zadowolony

CzarnynaBialym_pl
komentarz
komentarz

Zgadza się,dlatego też w wielu postach polecamy urządzenia firmy Brother gdzie raczej nie ma problemów z zamiennikami,zresztą wystarczy odwiedzi dobry sklep internetowy.

  • 4 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

AJ są ok ale na rynku jest wielu producentów którzy oferują lepszą jakość w niższej cenie (nie dopłacamy za popularnośc), a nawet lepsze warunki gwarancyjne (co przez dłuższy okres było ich dodatkowy atutem)

a jaką konkretnie firmę masz na myśli?

mgie45
komentarz
komentarz

no własnie wiele osób kupuje drukarkę bo im sie podobają funkcje, cena czy inny kolor a nikt nie patrzy na to ile kosztuje toner do drukarki. Jak przychodzi dzień do wymiany tonera to jest szok i płacz że 300 złotych trzeba wyrzygać.. Ja mam taką u której wymiana tonera to koszt 30 złotych i jestem zadowolony

niestety często tak jest, że się do końca nie przemyśli zakupu, urządzenie jest tanie a tusze się okazują bardzo kosztowe, a do tego problem jest z zamiennikiem

Dżony2
komentarz
komentarz

Generalnie jeśli chodzi o koszty eksplatacji to nic chyba nie przebije Brotherów z serii DCP, np J152.

madzialex
komentarz
komentarz

Z koloru będę bardzo rzadko korzystać ale jednak nie chciałbym aby drukarka była czarno-biała.

Skoro będzie to drukarka atramentowa (bo za tę cenę inaczej nie da rady), to będziesz zmuszony drukować trochę częściej niż bardzo rzadko, jeśli nie masz zamiaru wymieniać jej po roku na nową wskutek zaschniętych dysz. Ja wolę raz na ruski rok zapłacić kilka złotych za kolorowy druk w pierwszym lepszym punkcie ksero, a u siebie drukować teksty na laserze bez obaw, że nie używam drukarki nawet dwa miesiące. Zastanów się, co Ci się bardziej opłaca.

  • 1 miesiąc później...
fikusik
komentarz
komentarz

Do tej pory używałem AJ, teraz częściej Actis bo są tańsze a jakość też jest ok, mi do domowego drukowania jak najbardziej wystarcza.

ja używam activ jetów od kilku lat, jednak zależy mi na lepszej jakości wydruku bo często ostatnio drukuję zdjęcia więc potrzebuję lepszych zamienników, a activ jety do druku zdjęć nadają się idealnie.

mgie45
komentarz
komentarz

Na Actisach zdjęcia to rzeczywiście mogą być średnie, już lepiej AJ

  • 2 tygodnie później...
fikusik
komentarz
komentarz

to fakt, activ jety przy wydruku zdjęć dadzą dużo lepsze efekty, sama drukuję na nich zdjęcia, więc wiem że nawet przy porównaniu z oryginałami nie widać na wydruku żadnej różnicy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.