x-kom hosting

"Nowy" dysk twardy - analiza wyników

Avirel
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio zaczął mi się freezować komputer a na dysku wyskakiwać bad sectory, więc po mału trzeba się zabrać za wymianę. Mam możliwość odkupienia samsunga HD502IJ, przeskanowałem go programem MHDD, wyszło mi chyba 52 <50ms a reszta pomiędzy <12, <3. Czy ten dysk jest w dobrym stanie? Czy te 52 sektory <50ms będą zwalniać, czy można się tego nie obawiać i jeszcze z rok, dwa normalnie użytkować ? Może jednak lepiej dołożyć i kupić nowy?

Youki
komentarz
komentarz

Ten dysk bym sobie odpuścił, dość awaryjny jest

Avirel
komentarz
komentarz

Tylko chodzi mi o tą interpretacje wyników, kupiłem już 2 dyski które miały być mało awaryjne i każdy na coś poległ 

Youki
komentarz
komentarz

Dysk jest w kiepskim stanie.

Avirel
komentarz
komentarz
HD Tune: SAMSUNG HD502IJ Health
 
ID                               Current  Worst    ThresholdData       Status   
(01) Raw Read Error Rate         100      100      51       0          Ok       
(03) Spin Up Time                87       87       11       4670       Ok       
(04) Start/Stop Count            98       98       0        2384       Ok       
(05) Reallocated Sector Count    100      100      10       0          Ok       
(07) Seek Error Rate             100      100      51       0          Ok       
(08) Seek Time Performance       100      100      15       0          Ok       
(09) Power On Hours Count        99       99       0        7301       Ok       
(0A) Spin Retry Count            100      100      51       0          Ok       
(0B) Calibration Retry Count     100      100      0        0          Ok       
(0C) Power Cycle Count           98       98       0        2301       Ok       
(0D) Soft Read Error Rate        100      100      0        0          Ok       
(B7) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(B8) (unknown attribute)         100      100      99       0          Ok       
(BB) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(BC) (unknown attribute)         100      100      0        0          Ok       
(BE) Airflow Temperature         77       48       0        404160535  Ok       
(C2) Temperature                 76       41       0        420937752  Ok       
(C3) Hardware ECC Recovered      100      100      0        259305     Ok       
(C4) Reallocated Event Count     100      100      0        0          Ok       
(C5) Current Pending Sector      100      100      0        0          Ok       
(C6) Offline Uncorrectable       100      100      0        0          Ok       
(C7) Ultra DMA CRC Error Count   100      100      0        0          Ok       
(C8) Write Error Rate            100      100      0        0          Ok       
(C9) TA Counter Detected         100      100      0        0          Ok       
 
Power On Time         : 7301
Health Status         : Ok
 
 
Mogę jeszcze kogoś poprosić o ocenę S.M.A.R.T dysku? 
hixmen
komentarz
komentarz

Jak ten dysk już miałeś okazję przetestować, przeskanować. To jak np. jest głośny ale Ci specjalnie nie przeszkadza albo cichy. To wyniki smart i skanowania. Nie są najlepsze ale nie takie żeby dysk wyrzucać. Jak zainstalujes na tym dysku system to wyniki wskazują. Że może przy starcie zamulić troszkę ale nie koniecznie. To dysk by się bardziej nadał na dane. To zobaczysz w praktyce. Jak dysk jest widoczny w konfiguracji z innymi dyskami. To jak nie masz kasy żeby dołożyć na nowy możesz zaryzykować na Twoją odpowiedzialność. I jak się uda i nie będą się pojawiać po zainstalowaniu systemu problemy. I nie będziesz miał większych wymagań od dysku to do Ciebie należy ostateczne decyzja. Reasumując, zobacz działanie dysku po zainstalowaniu systemu na nim. I wtedy coś będzie więcej wiadomo jaką ostateczną decyzję podjąć.

  • Dobra wypowiedź 1
Avirel
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, system zainstalowany póki co jest ok, no ale wiadomo trzeba z tydzień poczekać żeby ocenić. Póki co zauważyłem, że trochę dłużej zajmuje mu minimalizowanie gier, no ale póki co mam nadzieje, że starczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.