x-kom hosting

Nie można uruchomić usługi audio

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Hofek ,
kubasin
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Wczoraj słuchałem muzyki na głośnikach podłączonych do komputera nagle komputer się zawiesił co jest dziwne bo nigdy się prawie nie zawiesza a włączona była tylko przeglądarka no to zrestartowałem kompa włączyłem i zauważyłem że nie słyszę żadnych dźwięków na słuchawkach oddzielnie podpiętych do kompa też okazało się że po najechaniu na głośniczek w pasku narzędzi wyświetla się komunikat ,,usługa audio nie jest uruchomiona'' no to zacząłem szukać w necie jak włączyć tą usługę i znalazłem Windows Audio w usługach (typ uruchamiania jest automatyczny) gdy klikam uruchom wyświetla się komunikat,,System Windows nie może uruchomić usługi Windows Audio na komputerze Komputer lokalny. Błąd 0x800706cc: Punkt końcowy jest duplikatem '' szukałem w necie jak to naprawić niestety bez rezultatów dlatego piszę tu.Od razu mówię że skanowałem cały komputer antywirusem i restartowałem komputer.

Moje parametry:

Procek:Intel Core i7 CPU 920 @ 2.67 GHz 2.79 GHz 
Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270X
Płyta głowna:EX58-UD5 
Pamięć RAM 10GB
Zasilacz Power suppply TX650w
Windows 8.1 64x bit
1 monitor HP w2448hc
2 monitor Samsung SyncMaster S24B300
Proszę o szybką pomoc bo bez muzyki nie da się żyć smile.png
Z góry dziękuję i Pozdrawiam
Edytowane przez kubasin

kubasin
komentarz
komentarz

Nie wiem jaką mam kartę dźwiękową wiem tylko że jest ze standardem High Definition Audio a Windowsowe ,,sprawdzanie'' aktualizacji ciągnie się w nieskonczoność


A mógłbym w jakiś sposób używać słuchawek które mają wbudowaną zintergrowaną kartę dźwiękową? np.wyłączyć karte i używać tylko tej ze słuchawek do tych słuchawek

Hofek
komentarz
komentarz

Jeżeli masz zintegrowaną kartę dźwiękową to sterowniki do AUDIO znajdziesz na stronie producenta płyty głównej (w twoim przypadku http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ex58-ud5_10/download/). Z tego co pisze Microsoft problem wynika z uszkodzonej usługi Windows Audio. Bez tej usługi niemożliwe jest uzyskanie sygnałów dźwiękowych z programów działających w Windows. Także nieważne czego byś nie podłączył dźwięku raczej nie uzyskasz (możesz sprawdzić dla pewności).

  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

I jak naprawić tą usługe? Coś pobrać? przywrócić system? kupić nową kartę dźwiękową? co pomoże?

Hofek
komentarz
komentarz

Ściągnij sterowniki AUDIO z linku powyżej (nie aktualizuj sterowników AUTOMATYCZNIE bo to syf zazwyczaj jest) i zainstaluj. Masz pod ręką drugiego kompa lub może ktoś ma kompa z takim samym systemem operacyjnym? Rozumiesz co jest napisane w pierwszym linku, który przesłałem czy mam wytłumaczyć?

  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

mam lapka z windowsem 8 może być? bo ja mam 8.1 nie rozumiem wszystkiego do końca


sterowników nie ma na win8 mogą być te od win7?

Hofek
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki od win7 możesz spróbować zainstalować... Wytłumacze o co chodzi Microsoftowi:

Support proponuje zgrać uszkodzony plik rejestru (który odpowiada za tą usługę) z innego działającego kompa z TYM SAMYM SYSTEMEM - jeżeli masz Windows 8.1 x64 to musisz znaleźć również kompa z systemem Windows 8.1 x64. Ewentulanie (nie wiem tylko czy to działa na Windows 8) spróbuj odpalić CMD z prawami administratora i wpisać "sfc /scannow". Może to naprawi uszkodzone pliki. Sprawdź czy nie masz jakichś ważnych aktualizacji systemu w Windows Update. Lapka kupiłeś ze sklepu i od razu był tam wgrany windows 8.1 czy sam sie bawiłeś?

Edytowane przez Hofek
  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

mój komputer z windowsem 8.1 jest stacjonarny klucz do 8.1 kupiłem na allegro około 2 tyg temu więc to jest prawie czysty system lapek ma 8.1 sprawdziłem właśnie zobacze jak te sterowniki może pomogą


aktualizacji nie ma żadnych 

Hofek
komentarz
komentarz (edytowane)

A sory, stacjonarny (pomyliłem z innym tematem... Mój błąd). Upewniaj się następnym razem czy pod nowsze systemy producent twojego sprzętu wypuścił sterowniki, bo kicha w innym przypadku jest. Nie zapomnij sprawdzić tej opcji z CMD.

Edytowane przez Hofek
  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

gdy wpisuje w konsole polecenie w konsole nic się nie dzieje nic nie jest napisane nic nie mogę napisać tylko tzw.podłoga miga w następnym wierszu

Hofek
komentarz
komentarz

wpisz, zostaw, niech miga. W teorii powinien pojawić się napis, że trwa sprawdzanie plików. Zostaw go tak na 10min. Na pewno odpaliłeś cmd z prawami administratora? Jak nic nie będzie się dziać po 10 min to wyłącz, będziemy kombinować dalej. Co z sterownikami?

  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

dodam jeszcze że mam problemy z otwieraniem np.panelu sterowanie nie chce się otworzyć albo otwiera się same puste okno to samo mam teraz z windows update


sterowniki nic nie zmieniły po restarcie systemu.odpaliłem administratorem oczywiście

Hofek
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli to świeży system i nie masz nic do stracenia to najlepiej zainstalować system jeszcze raz (lub wrócić do 7...), ale z innej instalki.

 

/////edit

 

 

Na laptopie:

1.) start > wszystkie programy > akcesoria > Uruchom > wpisz "regedit"

2.) Nawiguj do HKLM/system/current controlset/services/audiosrv

3.) Zaznacz audiosrv, w zakładce Plik wybierz export. Zapisany export przenieś na stacjonarny i odpal.

4.) Restart stacjonarnego.

 

Dla bezpieczeństwa wykonaj kopię bazy danych stacjonarnego komputera. Plik > export.

Edytowane przez Hofek
  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiadomo najłatwiej system od nowa może nie mam dużo tego ale jednak troche ściągania ustawiania wgrywania było i nie chce mi się znowu z tym pierdzielić :D jak bym miał się cofać to musiałbym do visty bo nie mam innego (po za tym wcześniej 4 miesiące też miałem win 8 tylko troche innego niż mam teraz i nie było problemów ale teraz kupiłem 8.1 i przez 2 tyg było dobrze aż nagle coś się stało zawiesił się system i później od cieli mi wszystkie dźwięki :D


po próbach uruchomienia systemu ,.komputer napotkał problem'' i ,,automatycznie naprawia'' i dupa nie naprawił a ja oczywiście zapomniałem zrobić tą kopie bazy danych...


naprawienie automatyczne nie działa,odświeżanie systemu też nie,przywrócić systemu nie moge bo nie miałem włączonej ochrony systemu na dysku a teraz nie wiem jak to zrobić i chyba nawet się nie da w tym oknie 

Edytowane przez kubasin
  • Rekomendowana odpowiedź
Hofek
komentarz
komentarz

Masz płytę instalacyjną systemu? Jeżeli tak to odpal naprawianie z płyty.

  • Dobra wypowiedź 1
kubasin
komentarz
komentarz

próbuje naprawić z płyty 


Dobra udało się odpalić kompa i o dziwo jest i dźwięk! Dzięki wielkie za pomoc! Szacun! :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.