x-kom hosting

VirtualPC a przechodzenie wirusów na główny system.

mati0050
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, od razu chciałem zapytać czy w dobrym dziale umieściłem temat, bo ilość różnych forów mnie odrobinę "przygniotła", ostatecznie umieściłem temat tutaj. Mam nadzieje że w razie czego moderatorzy/użytkownicy mnie mocno nie skrzyczą.

Jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o "maszyny wirtualne", więc mam pytanie do ekspertów odnośnie VirtualPC, czy w przypadku kiedy będę instalował wszelkiego rodzaju wirusy etc. na systemie wirtualnym będą one mogły mieć jakiś wpływ na system główny? Czy wchodzenie na jakieś szemrane strony lub instalowanie tak samo szemranego oprogramowania na wirtualnej maszynie może zagrozić systemowi głównemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

  • 1 miesiąc później...

Emillod
komentarz
komentarz

Witaj. :)

Nie trzeba być żadnym ekspertem.

Polecam korzystanie z Oracle Virtualbox :)

Co do wirusów, Nie, ten system jest oddzielną jakby instancją, nie ma możliwości przejścia wirusów do systemu na którym jest postawiona wirtualna maszyna, do tego właśnie służą w sumie Maszyny Wirtualne, testowanie wirusów, zabezpieczeń, programów itd. 

 

ALE
Jest możliwość podłączenia maszyny wirtualnej do sieci Lokalnej, lub normalne do internetu. Wtedy już nie mam takiej pewności, ale wydaje mi sie ze dobry wirus może zainfekować komputery w sieci lokalnej. 

Ale jesli nie jest podłączony do sieci, po prostu jest tak wiesz odizolowany, to mysle ze nie ma żadnego niebezpieczeństwa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.