x-kom hosting

.PIF - Prawdopodobny atak na MS-DOS

Vis Maior
utworzono
utworzono

Witam po latach :-)

 

Otrzymałem e-mail na firmową skrzynkę o następującej treści:

"Witam,

przypominam o konieczności zapłaty zaległej faktury: 009294776 z dnia 29.08.2014 z terminem na 05.09.2014 na kwotę 1.571,40 PLN."

z adresu lulecznica@wp.pl

 

Do wiadomości dołączony był załącznik, który dodałem do postu.

Długo nie myśląc automatycznie otworzyłem plik znajdujący się w archiwum i nic się nie zadziało. Po sprawdzeniu okazało się że to plik z rozszerzeniem pif. Z tego co wyczytałem w internecie wszystko wskazuje iż jest to wirus.

 

Proszę o poradę co powinienem teraz poczynić.

Jeżeli ma to znaczenie, nie wyłączałem jeszcze komputera. System operacyjny Windows 7.

Ogrodnik87
komentarz
komentarz

Witam, niestety otrzymałem podobną wiadomość 2.09.2014 o 13.30. Prowadzę działalność krótko, jeszcze żadnych umów nie podpisywałem a co za tym idzie żadne zobowiązanie na mnie nie ciąży. Mail traktuję jako nośnik wirusów, bo przecież podany załącznik jest plikiem wykonywalnym. W treści nie są podane dane nadawcy, żaden nip, adres, podstawa prawna zaistnienia zobowiązania itp.

Dobrze, że mam macbook’a a pliki mogą się wykonywać dowoliJ

Vis Maior
komentarz
komentarz

Logi w załączniku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.