x-kom hosting

Pytanie o żywotność po podkręceniu

DarthMail
utworzono
utworzono

Po zakupie Intel C2D E6750 mam w planach jego podkręcenie do 3,0 Ghz ale przed tym mam dwa pytania do ekspertów :) . Od razu mówię że nigdy się w takie coś wcześniej nie bawiłem :

- Czy spada żywotność(długość życia) procesora po podkręceniu? Jeśli tak to o ile

- Czy po podkręceniu i ew. spaleniu się procesora nie ma gwarancji?

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Na żywotność procka wpływa zbyt duże napięcie. Na 3GHz podkręcisz bez zmian napięcie więc żywotność ci się nie skróci w ogóle w porównaniu (przynajmniej teoretycznie)

2. Jeśli zresetujesz Bios to nikt się nie pozna, że procek był kręcony. Więc powinni ci przyjąć na gwarancję jakby co. Tym bardziej jeśli samwego procka oddasz na gwarancję o też się nie poznają.

DarthMail
komentarz
komentarz

Tego mi było trzeba :) Dzięki wielkie :)

Ps

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś jeszcze podzielił się swoimi opiniami na ten temat :)

  • 2 tygodnie później...
sitol
komentarz
komentarz

no bez podniesienia napięcia za wiele nie wyciśniesz :) chociaż na dobrym sprzęcie na pewno więcej niż ja ( 2,66 P4~2,85 czy coś w tym stylu) ale to na takiej mobo że głowa boli... muszę dalej sie z nią męczyc :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.