x-kom hosting

Jak zrobić jeden z "instalator" z instalatora + plików

krykoz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, nie wiem czy odpowiedni dział, ale chyba ten najbardziej będzie pasował, przejdę od razu do opisania o co mi chodzi.

 

Mam na płycie jakąś grę, a dokładniej plik instalacyjny "setup.exe" i inne pliki. Płyta nie ma żadnych zabezpieczeń, przeniosłem wszystkie pliki z płyty na dysk komputera do folderu "gra". Zainstalowałem grę uruchamiając "setup.exe", gra się zainstalowała i normalnie działa, wiem że nie z każdą grą tak się uda zrobić, ale nie o to pytam.

 

Znam wiele gier i programów które mają jedną instalkę w której znajduje się wszystko.

 

Chciałbym zrobić z tego mojego folderu "gra" coś w stylu archiwum zip, by był jeden plik exe który uruchamiam a on automatycznie uruchamia "setup.exe" i instaluje mi grę, nie chce by to było samorozpakowujące się archiwum, nie chce żadnej kompresji, nie chce by się coś rozpakowywało. Chce zrobić jakby folder, ale gdy go uruchomię nie pokaże mi zawartości tylko odpali plik "setup.exe". Coś w stylu zrobienie plików ukrytych nie wchodzi w grę, bo mógłbym ukryć wszystkie pliki w folderze poza tym "setup", ale mi chodzi bym miał wszystko w jednym pliku i w każdej chwili bym mógł go skopiować i wkleić w inne miejsce, dlatego ukrycie plików nie zda egzaminu. 

 

Moje pytanie brzmi : Jak przerobić plik setup.exe i inne na jeden duży plik instalacyjny który będzie zawierał wszystkie pliki z danego folderu. Wiem że nie muszę robić instalatora żadnego, bo już jeden posiadam jest nim "setup.exe", i chce mieć jeden plik o nazwie np "instalacja gry.exe", gdy go uruchomię to ma mi włączyć plik setup.exe i tylko tyle. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.