x-kom hosting

Co lepsze... tuba na procek czy wentylator 8x8

XBiT
utworzono
utworzono

Witam!

Obecnie mam na boku obudowy zamontowana tube (chyba wiecie o co chodzi) ;) A chcialbym na jej miejsce wstawić jakiś wentylatorek LED 80x80 wraz z grillem ;)

Czy ta taba daje coś konkretnego? Czy lepiej zamontować wiatrak? (obecnie w obudowie nie mam ŻADNEGO zamontowanego)...

Jeden wentylator (80x80) zwykły wyciągnąłem z obudowy której nie używam, i zamierzam go wpakować w tył... jakbym wybral opcje wentylatorka byłby zamiast tuby, i pod mam jeszcze miejsca na wkręcenie jakiegoś 70x70 to bym jakis kupil zwykly za grosze... czy to starczy??

I jaki wplyw beda miec te 3 wentyle na zasilke ;)

pzdr!

Sonido
komentarz
komentarz

Najlepiej zdejmij tą tubę i wrzuć na to miejsce wentyl. Teraz już żadko można spotkac takie tuby w nowych obudowach, bo nie do końca zdają egzamin, bo chłodzą wyłacznie procka. Wstaw wentyl na bok, przód i tył, a napewno zauważysz znaczny spadek temperatur zarówno na procku jak i innych komponentach wewnątrz obudowy. Polecam te: http://allegro.pl/item291570196__arctic_co..._tanitrans.html ciche, wydajne i zarazem tanie, a przecież chyba o to Ci chodzi ;)

Pe.eS. Zasiłki aż tak nie obciażą, bo pobór mocy jest niewielki, także o to się nie bój.

tazman
komentarz
komentarz

Jakiej mocy masz zasilacz ?

Nie powinny zbytnio obciążać komputera( zasilacza) ale po co ci aż 3 wentylatory ?

Ten sprzęt aż się tak nie grzeje

driftmen
komentarz
komentarz

No wlasnie ten sprzet tak Ci sie nie bedzie grzal po co az 3 wentylatory wystarczy jak zamontujesz jeden 12x12 w dobrym miejscu wtedy bedzie cischo i zimno a te tuby dzialaja jak "wzmacniacz hałasu"

Adam90
komentarz
komentarz

Ludzie 3 wentyle to dużo żrą prądu max 15 w , a ty kolego jak ci ktoś nie odpowie w jednym temacie to drugi zakładasz .... ehhh zrób porządek z kablami to po 1 !!! po 2 nie zakładaj żadnego z boku wentyla jak bedziesz miał z tyłu i zporzodu popsuje cyrkulacje tylko....... I po 3 to KU****** Masz google.pl o wentylach juz tyle było KUP DWA ARTICA I ZAŁÓŻ 1 NA TYŁ 2 NA PRZÓD !!!!!!!!!!!!! JASNE !!!! i po jakiego ci grill skoro nie masz obudowy z oknem ..... czy bedziesz specjalnie ją otwierał i obserwował ten gill wtedy to już na nic te wentyle ......

XBiT
komentarz
komentarz

Nie mam za bardzo gdzie wstawic 12x12 bo obudowa do najwiekszych nie nalezy, z tylu wstawie na pewno 8x8. No i zamiast tuby dam ten 8x8 LED jakis a trzeci na dole se odpuszcze. Moze jeszcze jakis na przod ale nie wiem gdzie za bardzo... co do grzania to MCP mi sie grzeje (55) i nie wiem dokladnie gdzie to jest... i chcialbym troszke zjechac z temperaturka...

Sonido
komentarz
komentarz

hehe adam ma rację, a z tymi postami to nie wiedziałem, a to cwaniaczek :haha: do takiego sprzętu 3 to aż aż. Chciał radę to mu ją dałem, ale 3 wentyle to rzeczywiście na taki sprzęt niepotrzebny "wydatek".

XBiT
komentarz
komentarz

Adam nie obrażaj mnie... na przod jednak nie daje bo nie mam gdzie...

i do Adama... jak bede miec tube to z tylu bedzie wszystko leciec na ta tube... wiec dam ten 8x8 jednak.

Też doszedłem do wniosku ze 3 to za duzo. Wiec w tyl daje 8x8 i zamiast tuby 8x8, co do grilla to nie wytlumacze wam bo nie wiem jak ;]

\

Sonido
komentarz
komentarz
No i zamiast tuby dam ten 8x8 LED jakis

A po co Ci z LEDem, skoro nie masz plexy z boku :haha: Lepiej jakiś zwykły wentyl, a wydajniejszy i cichszy, te LEDy z niższej półki zazwyczaj są nieco głośniejsze.

co do grzania to MCP mi sie grzeje (55)

MCP? A co to?

XBiT
komentarz
komentarz

Cos na pl. gl. A LED to dlatego, że tam sa otwory aukrat, i bedzie widac to. I na "przód" boku dam grill z motywem adioatktywnym. I wtedy w nocy bedzie wygladac jakby to swiecilo... kumacie ;)??

Sonido
komentarz
komentarz

No to jak tak sobie to wymarzyłeś, no to rób.

GL ;)

Adam90
komentarz
komentarz

Nie obrażam cie :) ale jeżeli tak to odczułeś to przepraszam i nie montuj tego z boku! chyba że chcesz mieć jakiś bajer i 3 wentyle to wcale nie za dużo(wcale nie osłabisz zasilacza ale pamiętaj ze każdy wiatrak= hałas dlatego wszystkie zapuść na 5v) ponieważ nie masz wejścia na 120 wiec ja sam miałem 2 razy po 80 puszczone na 5v i tak samo 1 z przodu i coś tam dało , LECZ zrób porządek w kablach jak ma to coś dać. I co to jest "Adioaktywne" chyba chodziła o radio-aktywne ale to może literówka. Chodzi ci o coś takiego ja mam , dałem foty w tym twoim temacie wcześniejszym , ale ja chcę zrobić podobnie tylko że przezroczyste plexi z otworem na wiatrak 120 niebieski led i na ten wiatrak właśnie grill radio-aktywności chromowany myśle ze da fajny efekt :) A jeżeli nie chce ci się bawić w wycinanie dziur w obudowie to kup taki arkusz plexi jak bok twojej obudowy i daj katode i wtedy możesz dać 2 80 ledy na tył leda na proca i i i ........:) Ludzie maja wyobraźnie :) tak naprawdę wszystko zależy od budżetu.

Pozdrawiam

XBiT
komentarz
komentarz

Tak chodzilo o radioaktywnosc :) Z ta obraza to taki zarcik :) A na bok juz sie zdecydowalem ze dam LED + właśnie radioaktywnosc ^^ I może w przód jakiś 8x8 ;)

A teraz takie troche noobskie pytanie :) Jak chce dac wentyl na tyl to jak go mam wsadzic do obudowy? Zeby przod byl czy tyl... znaczy chodzi mi oto...

Mam otwarta obudowe i juz chce zamontować wiatraczek... ale zamontować go LOGIEM (zeby logo bylo widac po otwarciu obudowy) czy zeby widać było "tyłek"?

np. na tej aukcji jest zdjecie "przodem"

http://www.allegro.pl/item289247403_scythe..._jakosc_49.html

pozdr

Adam90
komentarz
komentarz

To zależy czy chcesz czy wentyl ma wiać czy wywiewać powietrzy obudowy

XBiT
komentarz
komentarz

A z tylu jak powinno byc? Ale chyba ma wiać do obudowy :)

ps. Znazlem schemat gdzie psize ze tylni wentyl ma ODSYSAC powietrze, z przodu ma wpuszczac, a ja dam jeszcze jakis z boku dla bajery :P

pozdr... ps. to jak wmontowac zeby ODSYSAL?

ps2. Chyba logiem :) ta?

Sonido
komentarz
komentarz

Z tyn logo to nie zawsze się sprawdza. Zazwyczaj jest tak, że jeżeli widzisz logo to w tą stronę dmucha. Najlepiej jak puścisz coś lekkiego przy wentylatorze i zobaczysz czy wciąga np. piórko czy je wypycha. Sam tak sprawdzałem, bo już w pewnym momencie się zamotałem i nawet przykładanie ręki nie pomogło w wyznaczeniu kierunku nadmuchu ;)

snip91
komentarz
komentarz

Ja montowałem 2 i tam gdzie jest logo to wciąga, z tyłu wypuszcza. Przynajmniej w moich dwóch tak jest.

XBiT
komentarz
komentarz

Mam z tylu zamontowany i wciaga gites... tylko nic to nie dalo :) Musze dac te 2 inne wentyle :D

Adam90
komentarz
komentarz

Z tyłu ma wypychać powietrze z obudowy a z przodu ma wpychać do obudowy a jak założysz ten z boku to Gów** ci to da....(cyrkulacje powietrza) i za kase za te wiatraki ja wolałbym kupic plexi i katode za 3 wiatraki średniej klasy 35-45 to da rade zrobić w zależność od ceny plexi (jeśli chcesz by cos tam "świeciało"). Zresztą kup tylko 2 wiatraki a lepsze, jeden z boku drugi na tył ... bo ten z przodu nie zda sprawdzianu ponieważ jak będzie zasysał powietrze to będzie wydał okrutny szelest bo jest tylko mała dziurka do powietrza a kratka ma także małe otworki chyba ze ją wytniesz i powiększysz dziurę w obudowie wtedy będzie o niebo lepiej.

sim60
komentarz
komentarz

Macie problem.. xD

Lepiej mieć obudowę sharkoon rebel value 9 i masz z boku wiatrak 250x250 ... mam tylko ten i jeden maly z przodu i temperatury 19-25 w kompie :)

Sonido
komentarz
komentarz

ale i hałas pewnie nieziemski :haha: bo takie śmigło to pewnie aż szumi ;)

Gość
komentarz
komentarz

dokladnie sharboonrevel9valuer black :)

sim60
komentarz
komentarz

wcale ze nie.. slysze tylko zasilacz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.