x-kom hosting

Aktualizacja windows 8 problem

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: majjkell ,
majjkell
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam pewnien problem, gdyż dzisiaj zakupiłem laptop Asus D550CA-SX281H z windowsem 8, więc chciałem go zaktualizować do windows 8.1 ale niestety trzeba było pobrać wszystkie aktualizacje z windows update (jakieś 96 aktualizacji) po ponad godzinie pobierania czas na instalacje która trwała prawie tyle co pobieranie, okej "zainstalowano" uruchom ponownie komputer, więc uruchamiam wyskakuje napis , że trwa przygotowanie do aktualizacji no i idzie po około 30 minutach doszło do 98% i znikąd "niepowodzenie konfigurowania aktualizacja systemu zostanie wycofana nie wyłączaj komputera" i ten "PIĘKNY" napis widniał przez około 2h, po czym wyskoczył napis "CZEKAJ" następnie "Trwa ponowne uruchamianie" które trwało około 20 minut ! . Po ponownym uruchomieniu już się cieszę , że w końcu odpali mi laptop ale nie... znowu komunikat "niepowodzenie konfigurowania aktualizacja systemu zostanie wycofana nie wyłączaj komputera" który widniał przez około godzine, po czym ponownie napis "czekaj" w końcu laptop sie uruchomił i po tych około 4 godzinach męki dalej nic nie zrobiłem, powie mi ktoś co robić? nie biore sie za to drugi raz , wole zapytać bo jak znowu tyle czasu mam czekać a aktualizacja się nie powiedzie to dziękuje :) Z góry dzięki licze na Waszą pomoc ! Pozdrawiam .

 

P.S. teraz nawet nie moge żadnej aktualizacji pobrać lata tylko pasek w kółko pisze, że pobieranie a całkowity rozmiar 0 kb; ukończono 0% i tak cały czas mimo znakomitego połączenia z internetem..

Youki
komentarz
komentarz

  P.S. teraz nawet nie moge żadnej aktualizacji pobrać lata tylko pasek w kółko pisze, że pobieranie a całkowity rozmiar 0 kb; ukończono 0% i tak cały czas mimo znakomitego połączenia z internetem..

Wyłącz Windows Update, włącz raz jeszcze i wyszukaj aktulizacje. Jak Ci znajdzie to nie instaluj wszystkich naraz tylko przykładowo po 5-10.

majjkell
komentarz
komentarz

i to pomoże ? dobrze będzie chodził ten laptop na win 8.1 czy nie jest za słaby?

Youki
komentarz
komentarz

To nie wina konfiguracji laptopa. 

 

i to pomoże ?

Się okaże :) 

majjkell
komentarz
komentarz (edytowane)

Zanim napisales wcześniejszego posta dalem pobieranie aktualizacji i bylem sie zdrzemnąć gdy wstalem bylo 47 to zatrzymalem , bo przeczytalem info od Ciebie zainstalowalo sie, ponowne uruchomienie pieknie idzie 97,98,100% i to samo...

Youki
komentarz
komentarz

Instalowałeś wszystkie 47 naraz ? 

Jak tak to próbuj po 10. Pobierz tylko te najważeniejsze, te do Office czy coś podobnego pomiń.

majjkell
komentarz
komentarz (edytowane)

Instalowałeś wszystkie 47 naraz ? 

Jak tak to próbuj po 10. Pobierz tylko te najważeniejsze, te do Office czy coś podobnego pomiń.

tak 47 naraz..tam w sumie nie ma office tylko net framework itp (tak spróbuje po 10 za godzine lub więcej jak mi sie włączy laptop..) zaraz wrzuce filmik (na youtube bo waży 80mb) i podam linka to zobaczysz co się dzieje..

Youki
komentarz
komentarz

Mniej więcej wiem o co chodzi, ale możesz wrzucić. ;) 

majjkell
komentarz
komentarz (edytowane)

okej, masakra jest , że strasznie długo sie pobiera plus długo instaluje potem reset, leci do 100% i w tył zwrot wszystko do tyłu z powrotem.. ale zobaczymy co będzie jak dam 10.. :)

 

p.s. wcześniej nie mogłem pobierać aktualizacji po tej całej "instalacji" dopiero po "odśweżeniu systemu" zaczeły się pobierac wiec jak teraz też tak będe musiał zrobić to dopiero za 1,5h dam znać czy coś poszło w końcu :P

 

filmik : https://www.youtube.com/watch?v=NG_nMo0OahQ&feature=youtu.be

Youki
komentarz
komentarz

.. ale zobaczymy co będzie jak dam 10..

I jak ?

majjkell
komentarz
komentarz (edytowane)

jutro dam znac bo musialem leciec i u kumpla jestem :)

 

@@

teraz to w ogóle jakieś problemy, nie może wyszukać aktualizacji, jakiś błąd wyskakuje daje "próbuj ponownie" i to samo.. potem , że niby uaktualnić windows update to uaktualniam a dalej to samo..

 

edit

dobra instalują mi sie 4 aktualizacje, zaraz ponowne uruchomienie komputera TRZYMAJCIE KICIUKI :P

 

okej 4 aktualizacje poszły i nie trzeba było uruchamiać ponownie , może dlatego że to tylko net framework :P teraz pobieram 11 kolejnych tym razem już chyba ważniejszych aktualizacji zobaczymy co będzie.. :)

@ kolejne 11 aktualizacji zainstalowanych :piwo:

 

kolejny problem pobieranie aktualizacji.. "całkowity rozmiar 0kb ukończono 0%" już tak 20minut i nic nie idzie .. chyba sobie dam spokój z tymi aktualizacjami i zostane przy win 8 a nie będe się męczył żeby dość do tego 8.1 :(

Needay
komentarz
komentarz

@UP Problem nie pobierania? trzeba czekać, bo zapewne system jest świeży? to wina właśnie tego po formacie dokładnie to samo miałem. Jeżeli aktualizacje będą szły niepowodzeniem lub długi czas to zostaw laptopa na 1 dzień i napisz czy nadal się konfiguruję.

  • Rekomendowana odpowiedź
majjkell
komentarz
komentarz (edytowane)

@UP Problem nie pobierania? trzeba czekać, bo zapewne system jest świeży? to wina właśnie tego po formacie dokładnie to samo miałem. Jeżeli aktualizacje będą szły niepowodzeniem lub długi czas to zostaw laptopa na 1 dzień i napisz czy nadal się konfiguruję.

okej jutro spróbuje :)

 

możesz mieć racje bo jakieś 2h po kupnie zacząłem aktualizować, a tak wgl to warto zaktualizować do 8.1? wydajniejszy będzie? czy będzie mulił? mam dual core 1,5ghz , 4gb ramu i karta intel hd graphic, dobrze będzie chodził na takim sprzęcie? procek i karta sredniawka troche ale ramu powinno starczyc :P

 

edit wszystko się pięknie zaktualizowało ! jutro pobieram windows 8.1 ze sklepu :D

 

edit : win 8.1 zainstalowany :) jak się będzie sprawował zobaczymy w przyszłości, dzięki za rady i pomoc temat ROZWIĄZANY :)

Needay
komentarz
komentarz

Czy wydajniejszy to nie wiem, ale po aktualizacji do 8.1 "uwolniło" mi ponad 20gb na dysku systemowym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.