x-kom hosting

Problem z połączeniem Wi-Fi w ruterze wsip

Miro1818
utworzono
utworzono

Witam mam ruter Wi-Fi z funkcją wsip i chce połączyć się z siecią Wi-Fi przez antenę radiową odległość jakieś 100m gdy wchodzę do routera wybieram sieć Wi-Fi siła sygnału to od 8 do 14dbm gdy ustawie dynamic IP to popiera mi usnę IP dna wszystko chodź połączenie jest ale jest mały problem wysyła dane ale nie odbiera więc nie ma internetu.
Proszę pomóżcie
Czy mam kupić lepszą antene z kablem RP-SMA żeby był lepszy zasięg czy coś innego.
Dostawca Wi-Fi sąsiada to neostrada a ruter Wi-Fi to livboxa proszę was bardzo o pomoc
Zapomniałem dodać że jak podłącze antenę do karty Wi-Fi w komputerze i połączę się z siecią Wi-Fi kocenia to internet działa na komputerze stacionarnym a chce żeby ta siec Wi-Fi działała na ruterze wsip u mnie w domu pomoże ktoś jak ustawić i co jest potrzebne

szaki
komentarz
komentarz

Jak WISP to na WAN ustawiasz inna podsieć niz ma sąsiad, sasiad ma pewnie 192.168.1.0/24 ustaw sobie cos z puli 10.10.10.1/24 i bedzie hulac jesli uzywasz trybu WISP a nie client przypadkiem

  • Dobra wypowiedź 1
Miro1818
komentarz
komentarz

Ok kolego dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze jedno pytanie czy siła sygnału nie jest za słaba bo mam od 8 do 15dbm żeby to stabilnie działało jeśli tak to jaka antenę polecasz

szaki
komentarz
komentarz

Jak masz linka na karcie to moe i niepotrzebna antenka

Miro1818
komentarz
komentarz

Ale mi chodź o antenę radiową a nie do routera i faktycznie działa ale chyba jednak będę musiał kupić jakąś antenę typu yagi albo praboliczna żeby polepszyć sygnał Wi-Fi
Chodzi o antenę zewnętrzna

gorg81
komentarz
komentarz

Panowie tylko pamiętajcie że anetnę też dobieramy do sprzętu ?? Topografi ??

A z tego co napisałeś w pierwszym poście to brakuje info w jakim pasie 2,4 GHz czy 5 GHz ?? Czy masz jakieś przeszkodu na drodze sygnału ??

Oczywiście jak dla mnie przy takiej sile sygnały nie stawiałbym na antenę lecz na błędną konfigurację.

Miro1818
komentarz
komentarz

Skonfigurofalem wczoraj i chodziło tylko że wolno bo jest zasięg słaby a sprzęt jest w paśmie 2,4GHz

gorg81
komentarz
komentarz

Więc jeśli teraz chodzi, a wcześniej nie chodziło ??. Jeśli już masz połączenie i uważasz że wolno chodzi to możesz pomyśleć nad anteną :)

Miro1818
komentarz
komentarz

A w jakim paśmie wybrać 2.4 czy 5GHz i czy wystarczyła by taka Antena co podałem link wyżej tylko po mojej stronie czy u sąsiada też muszę kupić antenę

szaki
komentarz
komentarz

jak kupujesz antenę to i sprzęt musi być dobrany pod odpowiednią częstotliwość. ten z mojego linka ma zintegrowana antenę panelowa z AP pod 5 GHz

Miro1818
komentarz
komentarz

No a ja mam ruter 2.4GHz więc antena musi być tej samej częstotliwości tak jeśli tak to jaka antenę polecacie w tym paśmie

gorg81
komentarz
komentarz

Zgadza się, szaki podał Ci dobrą antenę. Jeśli Router 2,4 to i odbiornik (antena)2,4 GHz. Tą co Ty znalazłeś też możesz kupić.

Miro1818
komentarz
komentarz

No dobra ta antenę co szału wysłał jest dobra ona jest na kabel RJ45 ta moja co wysłałem to też ale mam ruter Wisp i jak podłącze te antenę na kablu RJ45 to będę mogł wyszukać tą sieć sąsiada?

A ta antenę co ja wysłałem w linku to też muszę u sosiada zamontować czy wystarczy tylko u mnie? I jak mam to podłączyć zeby wysyłali tą sieć bo Wisp raczej już nie będzie działać a i czy można kupić tą antenę co wysłałem z kablem RP-SMA czy są tylko na rj45 chodzi o pasmo 2.4GHz

szaki
komentarz
komentarz

1. Masz połączenie z sasiadem teraz czy nie?

2. Jak kupisz jedno loco sasiadowi jedno dasz u siebie, ustawisz sobie most bezprzewodowy w częstotliwosci 5 GHz, swoje loco podpinasz do routera z WISP, który mozesz sobie przestawić w tryb AP i dodatkowo sieszyć sie z Wi-Fi w domu

3. Kupujesz sobie antenkę pod 2,4 GHz podłaczasz do rouetra z WISP najlepiej jakis panelik 8-11dBi (Uwazaj zeby kabla nie było za duzo, najlepiej max. do 10 m), Najlepiej jak trafisz cos z kabelkiem, bo jak doliczysz koszt kabla i konektora i szarpanie sie z zaciskaniem to ja optuje za moja propozycją, skretki od loco mozesz pociagnoac kilkadziesiat metrów be strat, pasmo 5 GHz jest jeszcze mniej zaszumione niz 2,4

 

 

jak podłącze te antenę na kablu RJ45 to będę mogł wyszukać tą sieć sąsiada?

 

Tak logujac sie na urzadzenie tak jak teraz musisz logowac sie na swój router z WISP

 

A ta antenę co ja wysłałem w linku to też muszę u sosiada zamontować czy wystarczy tylko u mnie?

Nie wiadomo mozsz zaczac od siebie

 

czy można kupić tą antenę co wysłałem z kablem RP-SMA czy są tylko na rj45 chodzi o pasmo 2.4GHz

YYYY oddwrotnie ta antenka jest na 5 GHz, podłacza sie ja kabelkiem koncentrycznym (m.in> za pomoca złączki RP-SMA) ale ona sama z siebie jest tylko kawałkiem plastiku i metalu i musi byc podłaczona do urządzenia aktywnego działajacego w pasmie 5 GHz

Miro1818
komentarz
komentarz

Czyli kolego z tego co rozumiem to te antenie z locco odpadają bo mój ruter i ruter sosiada czyli livebox 2.0 odpada bo pracują na częstotliwość 2.4GHz więc te anteny nie będą wspulpracowac z moim urządzeniem
I połączenie z sąsiadem mam już jak zmieniłem ten adres WAN to połączenie jest i internet też chodzi tylko że jest wolny strasznie

szaki
komentarz
komentarz

Czyli kolego z tego co rozumiem to te antenie z locco odpadają bo mój ruter i ruter sosiada czyli livebox 2.0 odpada bo pracują na częstotliwość 2.4GHz więc te anteny nie będą wspulpracowac z moim urządzeniem

 

Nie to urządzenie podłaczasz sobie kabelkiem RJ-45 sasiad do liveboxa, ty do swojego routera lub do kompa. Komunikacja leci ethernetem i jestes niezalezny czy jest to 2,4 GHz czy 5 GHz np livebox--kablel RJ-45--Loco Ubiquiti ---------------- Wi-Fi 5GHz-------------Loco Ubiquiti--kabel RJ45---Twój router

Miro1818
komentarz
komentarz

Kupiłem tplinka wa7510n podłączyłem go do kompa i wchodzę w ustawienia dałem tryb Wisp i nie wyszukuje żadnej sieci Wi-Fi może ktoś pomyć jak ustawić żeby odbierać siec sąsiada bardzo proszę
Nie mogę znakach żadnej sieci nawet routera stajacego 1m od tego tpelinka

szaki
komentarz
komentarz

Te sieci bedziesz widział tylko w opcji site survey w panelu sterownia TP-Linkiem

Miro1818
komentarz
komentarz

Ale tu nie ma takiej opcji
Jest funkcja Wisp ale jak daje wyszukaj sieci to nic nie wyświetla a ta antena ma wbudowana antenę i z możliwością podłączenia innej na RP-SMA

szaki
komentarz
komentarz

a! u ciebie to sie nazywa search Pamietaj o odpowiedniej polaryzacji anteny w Wireless advanced- Antenna setings

Miro1818
komentarz
komentarz

No ok szaki ale to nie możliwe że jak przykładam antenę do routera to nie znajdzie sieci

szaki
komentarz
komentarz

Zeby wybrać antene na kablu musisz wybrac external antena, jak uzywasz wbudowanej dajesz vertical badz horizontal

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.